Nuomonės

2021.09.22 14:05

Liepa Želnienė. Atsiriboję nuo proto

Liepa Želnienė, apžvalgininkė, LRT.lt2021.09.22 14:05

Šeimų sąjūdis atsiribojo nuo Lietuvos šeimų sąjūdžio. Lietuvos šeimų sąjūdis atsiribojo nuo Nacionalinio susivienijimo. Nacionalinis susivienijimas seniai atsiribojo nuo abiejų sąjūdžių ir visų susitelkimų. Praėjusią savaitę net Naglis Puteikis atsiribojo nuo kontaktų su koronavirusu susirgusiu Petru Gražuliu.


Dar ir Saulius Skvernelis atsiribojo nuo Ramūno Karbauskio. Neskiepyti piliečiai kviečiami atsiriboti net nuo maksimų, lidlų ir rimiukų, į kuriuos ir šiaip be galimybių paso negali įsiriboti.

Skamba kaip pasaka be galo? Bet tai tik tradicinės radikalų skyrybos. Ir Lietuva labai sėkminga valstybė būtent dėl tokių atsiribojimų. Dėl to, kad radikalai tesugeba susivienyti vienam mitingui, vienam boikotui ir daugių daugiausia vieniems rinkimams.

O paskui labai greit vieni kitiems tampa per daug sisteminiai ar per daug radikalūs. Kaip S. Skverneliui R. Karbauskis: buvo geras šuoliui į premjero postą, nepaisant Gretos, Naisių vasarų ir požiūrio į pagalbinį apvaisinimą. Ir pati partija buvo gera rinkimams laimėti, bet per prasta, kad į ją įstotų.

„Tai nėra ta politinė jėga, kurios nariu aš norėčiau būti“, – praėjus vos pusmečiui po to, kai su šia politine jėga buvo išrinktas į Seimą, interviu būsimam patarėjui Skirmantui Malinauskui jau sakė Skvernelis.

Taigi niekas nė neslėpė, kad tai buvo tik sandoris iš išskaičiavimo. Ir dabartinis atsiribojimas nėra jokia S. Skvernelio kova su partijos radikalėjimu, tai – tiesiog suvokimas, kad kituose rinkimuose „valstiečiai“ nebebus nepažįstami gelbėtojai.

O jie jau bando tapti mažiau sisteminiais, mesdamiesi maršistų link ir atkartodami jų mitinginius ultimatumus Ingridai Šimonytei. Dar gegužę, kai Celofanas nebuvo susipykęs su Raimondu Grinevičium, o Grinevičius su Maksimaliečiu, galėjo atrodyti, kad šie radikalai gali tapti kažkokiu politiniu dariniu, kuris, kaip anuomet S. Skvernelio profesionalai, įsisąrašintų po R. Karbauskio ar Viktoro Uspaskicho sparnu. Dabar vargu.

Iki rinkimų dar daug laiko, o Šeimų sąjūdis jau atsiribojo nuo Lietuvos šeimų sąjūdžio, nes tas esą per daug sisteminis. Ko čia ėjo pas Seimo pirmininkę ir mitingą baigė maldom, o ne akmenim į Seimo langus?

Celofanams ir astrauskaitėms norisi mažiau maldų ir taikos, o daugiau akmenų. Bet šeštadienio mitinge visų protestuotojų jau vos šimtas. Nes nebeaišku, dėl ko einama. Ne visi pasisakantys prieš Partnerystės įstatymą nesiskiepija. Ne visi antiskiepininkai nori versti Agnę Bilotaitę. Net ne visi A. Bilotaitės vertėjai nori griauti valstybę.

Štai pats šeimistas Arvydas Daunys jau rašo, kad reik atsargiau su tais reikalavimais, nes politikų vis tiek reikės, negalima su visais susipykti. Bet kiti jam atšauna: visus lauk, net Dainių Kepenį su Petru Gražuliu. „Pirmalaikių rinkimų! – jie rėkia. – Bet tuose rinkimuose tai jau tikrai už nieką nebalsuosiu“.

Skaitai ir galvoji, šitie tai tikrai jau atsiriboję. Nuo proto.

Komentaras skambėjo per LRT RADIJĄ

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt