Lietuvoje

2020.03.25 00:00

Dešimtoji karantino Lietuvoje diena: naujausia informacija trumpai

LRT.lt, BNS, ELTA2020.03.25 00:00

Lietuvoje ir toliau tęsiasi karantinas. Šiuo metu skelbiama, kad mūsų šalyje identifikuoti 203 koronavirusu COVID–19 užsikrėtę asmenys. Antradienį vakare pranešta apie antrąją mirtį nuo šio koronaviruso Lietuvoje. LRT.lt pateikia trumpą naujausios informacijos apžvalgą.

SVARBIAUSIA INFORMACIJA TRUMPAI

– Lietuvoje nustatyti užsikrėtimo COVID–19 atvejai: 209, mirčių: 2

– Antradienį patvirtinti 24 nauji užsikrėtimo atvejai

– Nuo kovo 16 d. 00:00 visoje šalyje įvestas karantinas. Daugiau informacijos apie karantiną skaitykite čia.

– Visi įtariantys, kad galėjo užsikrėsti koronavirusu, turi skambinti specialiu numeriu 1808.

– Skelbiami užsikrėtusių asmenų Lietuvoje maršrutai, pasitrikrinti galite čia.

Lietuvoje – 209 atvejai

Antradienį, kovo 24 d., popietę, atlikus tyrimus, Lietuvoje patvirtinta dar šešiolika naujų koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejų. Taigi šiuo metu Lietuvoje iš viso yra nustatyti 203 užsikrėtimo šia infekcija atvejai.

10 atvejų nustatyta Kauno klinikų laboratorijoje. 3 iš jų diagnozuoti Kauno mobiliajame punkte – su šiais pacientais jau susisiekta arba bus susisiekta artimiausiu metu, instruktuota, kaip elgtis. Kiti 7 užsikrėtusieji – užsieniečiai.

4 atvejai nustatyti Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje. 3 asmenys izoliuoti ir gydomi Respublikinėje Šiaulių ligoninėje. Vienas asmuo gydomas Santaros klinikose.

Vakare nustatyti 6 nauji koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejai. Visi naujai patvirtinti atvejai nustatyti Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje, mėginiai į ją pristatyti iš mobiliųjų punktų.

Vėliau buvo pranešta apie antrąją mirtį nuo šio koronaviruso Lietuvoje. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo

Ukmergėje koronavirusu užsikrėtė medikė, taip pat čia užfiksuota pirmoji mirtis nuo viruso Lietuvoje. Vėliau buvo pranešta, kad antroji auka taip pat yra iš Ukmergės. Į šių įvykių tyrimą įsitraukė ir teisėsauga, nes įtariama, kad koronavirusą ligoninėje paskleisti galėjo kitas medikas, kuris grįžo iš Šiaurės Italijos. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Antradienį paryčiais gautais tyrimų rezultatais patvirtinta, jog koronavirusine infekcija (COVID-19) užsikrėtė pirmasis vaikas šalyje. Infekcija diagnozuota trejų metų pacientui Vilniuje, kuris šiuo metu išleistas gydytis į namus. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Koronavirusas patvirtintas aštuoniems Lietuvoje dislokuoto tarptautinio NATO bataliono kariams iš sąjungininkų šalių, antradienį patvirtino Krašto apsaugos ministerija. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Panevėžio policija antradienį pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl iš Norvegijos grįžusio vyro veiksmų, jis įtariamas nesilaikęs karantino bei saviizoliacijos tvarkos ir taip užkrėtęs kitus koronavirusu. Panevėžio apskrities policija praneša, kad 1980-aisiais gimęs vyras, įtariama, Biržuose užkrėtė kitus asmenis koronavirusu, kai nesilaikė saviizoliacijos reikalavimų grįžęs iš Norvegijos. Daugiau apie tai skaitykite čia.

COVID-19 pasaulyje

Latvijoje ir Estijoje antradienio naktį buvo patvirtinta po 17 naujų užsikrėtimų koronavirusu. Naujausiais duomenimis, Lenkijoje koronavirusu užsikrėtę 766 žmonės, o virusas pirmadienį šalyje pareikalavo dar vieno – jau aštunto – žmogaus gyvybės, rašo „PolandIn“. Pavakare skaudžius duomenis pranešė ir Italija – per parą šalyje nuo koronaviruso mirė net 743 žmonės.

Plačiau apie tai skaitykite čia.

Atidaryti 4 mobilieji punktai

Šiauliuose, Alytuje, Marijampolėje ir Telšiuose nuo antradienio vidurdienio pradėjo veikti mobilieji koronaviruso patikros punktai.

Šiauliuose punktas įkurtas aikštelėje prie Šiaulių arenos (Jablonskio g. 16), Alytuje – Kultūros centro aikštelėje (Pramonės g. 1B), Marijampolėje – šalia futbolo maniežo (Kauno g. 125), o Telšiuose – aikštelėje tarp Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato ir viaduko, šalia buvusio karinio miestelio.

Šie punktai veiks nuo 8 val. ryto iki 20 val. vakaro.

Darbui paruošti ir nuo trečiadienio 12 val. Tauragėje, Panevėžyje ir Utenoje pradeda veikti mobilusis punktas, kuriame pacientams bus imami ėminiai tyrimams dėl naujojo koronaviruso (COVID-19).

Tauragėje punktas įkurtas aikštelėje šalia Raudonojo kryžiaus draugijos pastato (V. Kudirkos g. 2).

Panevėžyje – aikštelėje prie „Cido“ arenos (Parko g. 12).

Utenoje – „Utenio“ stadiono aikštelėje (Užpalių g. 100).

Rekomenduojama dėvėti kaukes

Šalyje nuspręsta keisti koronaviruso apibrėžimą ir praplėsti testavimą, taip pat nuo šiol rekomenduojama einant iš namų dėvėti kaukes.

„Šiek tiek pakeistas COVID-19 ligos apibrėžimas. Nuo šiol tai apima ne tik tuos, kurie grįžo iš užsienio prieš 14 dienų, bet ir tuos, kuriems pasireiškė ūmūs kvėpavimo ligų infekcijos simptomai – kosulys, sloga, temperatūra, ir kurie galima yra buvę artimame sąlytyje su žmonėmis, kuriems tikėtinai gali būti paireiškęs virusas. Išplėstas ligos aplimtys“, – sakė komunikacijos atstovas Giedrius Surplys.

Be įtariamų atvejų, laboratoriniai tyrimai bus atliekami tiems, kam reikalingas hospitalizavimas, ir medikams bei asmenims, kuriems – per 65 metus.

Plačiau apie tai skaitykite čia.

Vilnius pateikė planą, kur izoliuos parskrendančius lietuvius

Vilniaus meras Remigijus Šimašius feisbuke paskelbė sostinės planą, kaip izoliuos į Lietuvą parvykstančius žmones ir kaip elgsis dėl tų, kurie sirguliuoja ir yra namuose. Pirmadienio vakarą sveikatos apsaugos ministras išleido sprendimą, kad ir antruosius savivaldybės turėtų perkelti į savo parūpintas patalpas.

Vilniuje turės būti izoliuoti ne tik parvykstantys vilniečiai, bet ir visi šalies gyventojai, parskrendantys į Vilniaus oro uostą. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas teigia, kad yra jau sąrašas viešbučių uostamiestyje, su kuriais sudarytos sutartys ir rezervuotos vietos gyventojų karantinavimui. Plačiau apie tai skaitykite čia.

Tuo metu sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigė, kad lengva koronaviruso forma susirgę asmenys galėtų būti apgyvendinti sanatorijose, o ne likti namie. Plačiau apie tai skaitykite čia.

Policija ir savivaldybių administracijos vadovai nuo šiol turėtų gauti kontaktinę informaciją apie visus atvykstančius iš užsienio. Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė teigia, kad pareigūnai, siekdami užtikrinti atvykusiųjų saviizoliaciją, siųs įspėjamąsias žinutes, taip pat gali tikrinti, ar asmenys yra namuose. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Nauja tvarka oro uostuose

Antradienį Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis paskelbė, kad Vilniaus oro uoste dabar procedūra yra tokia: parskridusius žmones pasitinka Visuomenės sveikatos centro specialistai, jie matuoja keleiviams temperatūrą, karščiuojantys žmonės būtų išvežami greitosios pagalbos automobiliu. Tokių atvejų antradienį iki vidurdienio nepasitaikė.

Jei atvykusiųjų savijauta normali, jie užpildo anketas, kariškiai jiems įteikia pirmadienio vakaro įsakymą, kad reikia izoliuotis, ir tada, anot P. Poderskio, sugrupuojami, susodinami į autobusus ir vežami į paskirties vietą. Visi autobusai antradienį važiavo į Vilniaus viešbutį „Urbihop“ Ąžuolyno gatvėje. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Žinutė lietuviams užsienyje dėl draudimo kortelės: užsienyje esantys lietuviai gali kreiptis dėl Europos sveikatos draudimo kortelės pakaitalo gavimo. Ši žinia aktuali tautiečiams, kurie išvyko į užsienį neturėdami minėto draudimo. Plačiau apie tai skaitykite čia.

Į dažniausiai gyventojams kylančius klausimus atsako „Sodra“: Paskelbus karantiną ugdymo įstaigose daugiau nei 40 tūkst. tėvų kreipėsi į gydytojus ir gavo nedarbingumo pažymėjimus, kad galėtų prižiūrėti namuose savo mažamečius vaikus. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Nauja apsipirkimų tvarka

Sveikatos apsaugos ministrui Aurelijus Verygai vakar išleidus naują sprendimą dėl COVID-19 ligos valdymo prekybos vietose, parduotuvėse bus galima apsipirkti tik ne daugiau nei 2 asmenų grupėse, šeimos nariai turės apsipirkti atskirai – po vieną.

Prekybos tinklai žada, kad darbuotojai dirbs su kaukėmis, nors jų ir trūksta, o jau nuo rytojaus, pavyzdžiui, „Maxima“ parduotuvėse bus siekiama užtikrinti, kad 1 pirkėjui tektų 20 kv. metrų plotas. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Kitos aktualios verslo naujienos

Nors greitųjų koronaviruso testų šalies vaistinėse įsigyti dar nėra įmanoma, o kai kuriose šalyse jie net uždrausti, apsukrūs pardavėjai internetinių skelbimų portaluose jau siūlo tokius testus įsigyti už 9 eurus, nors oficialaus leidimo juos parduoti Lietuvoje nėra. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius, prof. dr. Saulius Čaplinskas greitųjų koronaviruso testų rezultatus siūlo vertinti itin atsargiai. Plačiau apie tai skaitykite čia.

Vyriausybės nuotolinės spaudos konferencijos metu finansų ministras Vilius Šapoka pristatė 2 mlrd. eurų vertės pagalbos paketą nuo koronaviruso nukentėjusiems verslininkams bei minėjo, kad verslas jau dabar gali kreiptis dėl papildomo finansavimo, kuris bus greitesnis, lankstesnis, o verslai galės gauti didesnius kreditus. Tačiau ministras įspėja, kad pagalbos priemonėmis galės pasinaudoti tik atsakingas verslas. Plačiau apie tai skaitykite čia.

„Wizz Air“ praneša, kad pratęsia skrydžių į ir iš Vilniaus bazės stabdymą iki 2020 m. balandžio 30 d. Sprendimas priimtas kaip atsakas užkirsti kelią COVID-19 pandemijos plitimui. Plačiau apie tai skaitykite čia.

Finansų ministerija pranešė, kad kol kas neveikia trumpieji numeriai (1845, 1846, 1847) aukojimui į COVID-19. Jie pradės veikti artimiausiu metu. Plačiau apie tai skaitykite čia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.