Lietuvoje

2020.03.24 18:38

Ukmergėje koronavirusu užsikrėtę 5 medikai, paruošta virš 130 karantino vietų

Laura Adomavičienė, LRT.lt2020.03.24 18:38

Ukmergėje, kur fiksuota pirmoji mirtis nuo koronaviruso, Vilniaus apskrities policija pranešė pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl šios infekcijos plitimo. Rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas teigia, kad tyrimas pradėtas dėl fakto, bet įtarimai nepateikti niekam.

Antradienį Ukmergėje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kovos su epidemijomis ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių pažeidimo, kai dėl to liga išplito. Už šį pažeidimą gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki trejų metų.

Antradienio vakarą D. Varnas patikino, kad įtarimai nepareikšti jokiam asmeniui.

„Išsiaiškinome, kad ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl fakto, ne dėl mediko. Galbūt (faktą sukelia žmogus – LRT.lt), ir ne vienas gali sukelti. Gali sukelti klientas, medikas, kažkas. Šiandien kalbėjau su policija, tikrai faktas, kad kažkokiam asmeniui pateikti įtarimai ar jis apkaltintas kažkuo – to fakto, mano žiniomis, nėra“, – sakė administracijos direktorius.

Jis pabrėžė, kad šiandien nėra aišku, kas buvo pirmas asmuo, užsikrėtęs koronavirusu ir paskui infekavęs kitus asmenis.

„Jeigu būtų aišku, manau, kad problema būtų išspręsta greitai“ – sakė D. Varnas.

Šiuo metu, savivaldybės žiniomis, užsikrėtusiųjų koronavirusu rajone yra 10 asmenų, iš kurių 5 medikai. Visi asmenys ir jų artimieji karantinuojami namuose. Ukmergės rajono ligoninė šiuo metu uždaryta.

„Pavyzdžiui, pirmai gydytojai, kuriai buvo patvirtintas virusas, patikrinti vaikai ir vyras – jų atsakymai yra neigiami, jie karantinuojami namuose. Moteris guli ligoninėje, Santaros klinikose“, - komentavo D. Varnas.

LRT.lt žiniomis dėl COVID–19 protrūkio šiame mieste karantinuota per 150 gyventojų, o ligoninė yra sustabdžiusi veiklą.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, darytina prielaida, kad didžiausia tikimybė, jog santaros klinikose gydoma Ukmergės gydytoja galėjo užsikrėsti nuo savo kolegos – kito Ukmergės ligoninės gydytojo. Jis nejautė jokių simptomų, tačiau atlikus laboratorinius tyrimus, jo testas buvo teigiamas. Šis gydytojas keliavo po Šiaurės Italiją, tačiau nesilaikė saviizoliacijos reikalavimų.

Anot D. Varno, Ukmergės rajono savivaldybė iš užsienio grįžtančių asmenų izoliacijai yra parengusi apie 130 vietų „Big stone“ viešbutyje (virš 60 vietų) ir Veprių stovykloje (apie 70 vietų). Pastarojoje karantinuojami du asmenys, atvykę iš slidinėjimo kurorto Italijoje, jais rūpinasi artimieji. Dar papildomai tariamasi dėl vietos karantinui su „Taujėnų dvaro“ savininkais.

Taip pat dėl sparčiai plintančio viruso rajone savivaldybės sąskaita dezinfekuojamos laiptinės. Gyventojai, kurie pastebi saviizoliacijos nesilaikančių iš užsienio grįžusių asmenų, prašomi apie tai pranešti bendruoju pagalbos telefonu.

Gaisras Kaune
9
2021.05.07 11:55

Milžiniškas gaisras Kaune užgesintas: užsiliepsnojo metalo atliekos, didelis dūmų kamuolys buvo matomas iš toli

užterštas vanduo galimai tekėjo į Nemuną; atnaujinta 19.00
9
Saulius Skvernelis
2021.05.07 09:27

Skvernelis: rengiamas partnerystės įstatymas iš esmės įteisintų vienalyčių santuoką

palaiko „Šeimos maršo“ idėją; atnaujinta 17.18
Ingrida Šimonytė
Klaipėdos ritmas 23