Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.24 16:41

Koronavirusas patvirtintas aštuoniems NATO bataliono Lietuvoje kariams

atnaujinta 17.55
Vaidotas Beniušis, BNS 2020.03.24 16:41

Koronavirusas patvirtintas aštuoniems Lietuvoje dislokuoto tarptautinio NATO bataliono kariams iš sąjungininkų šalių, BNS antradienį patvirtino Krašto apsaugos ministerija.

„Iki šiol koronavirusas nustatytas aštuoniems bataliono kariams. Pirmasis atvejis buvo savaitgalį, dar septyni atvejai patvirtinti antradienį“, – BNS sakė krašto apsaugos ministro patarėja Vita Ramanauskaitė.

Ministro patarėja sakė negalinti detalizuoti, kokių sąjungininkų šalių kariams buvo patvirtintas virusas.

Bataliono atstovas kapitonas Evertas-Janas Danielsas BNS teigė, kad šiuo metu kariniai mokymai vyksta tik grupės viduje, bendri veiksmai su kitais daliniais apriboti, siekiant apriboti skirtingų karių kontaktus.

Karininkas taip pat atsisakė nurodyti karių pilietybę. Jis informavo, kad savaitgalį susirgęs karys ir vienas karys, kuriam infekcija patvirtinta antradienį, išskraidinti namo tuo pačiu skrydžiu, Lietuvoje šiuo metu likę šeši kariai su patvirtinta infekcija.

Krašto apsaugos ministerijos pranešime spaudai teigiama, kad savaitgalį susirgęs olandų karys ir dar keturi olandų kariai, kuriems virusas buvo įtartas dėl ligos simptomų, buvo išskraidinti į Nyderlandus.

NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė Lietuvoje dislokuota 2017 metų vasarį, reaguojant į Rusijos agresiją Ukrainoje ir karinį aktyvumą regione. Batalionui Lietuvoje vadovauja Vokietija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi