Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.24 16:19

Žinia lietuviams užsienyje: galima kreiptis dėl sveikatos draudimo kortelės

Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2020.03.24 16:19

Užsienyje esantys lietuviai gali kreiptis dėl Europos sveikatos draudimo kortelės pakaitalo gavimo. Ši žinia aktuali tautiečiams, kurie išvyko į užsienį neturėdami minėto draudimo.

Kaip antradienį surengtoje spaudos konferencijoje sakė visuomenės informavimo grupės vadovas Giedrius Surplys, trečiadienį pradės veikti mobilieji patikros punktai Panevėžyje, Tauragė ir Utenoje. Tai paskutinės apskritys, kuriose veiks tokie punktai.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovė Daiva Razmuvienė kalbėjo, kad kartais gaunama klausimų dėl vienoje ar kitoje teritorijoje susirgusio asmens kontaktų nustatymu. D. Razmuvienė teigė, kad kontaktų nustatymas yra sudėtingas darbas.

„Jeigu tarp tų kontaktinių asmenų pasitaiko asmuo, kuris nedalyvavo sąlytyje su juo, tikrai nemalonumų reikia laukti. Tas procesas ilgas. <...> Kontaktiniai asmenys atsirado todėl, kad asmenys nesilaikė saviizoliacijos“, – sakė D. Razmuvienė.

Kalbėdama apie privalomąją izoliaciją D. Razmuvienė sakė, kad tai yra teisingas sprendimas, nes saviizoliacija nepasiteisino – žmonės jos nesilaikė. Ji taip pat sakė, kad kaukės turi būti nešiojamos tokios, kokias turime: „Ar ten patys pasisiuvome, ar jei kažkur išėjome ir nieko neturime, gali tarnauti šalikas, skarelė, skepetaitė. Tai yra kaip barjeras, apsauga ir man, ir kitam.“

D. Razmuvienė sakė, kad nors kaukės neapsaugo nuo viruso, jos apsaugo nuo sekretų, sklindančių čiaudint, kosint, kalbant. Svarbiausia, kad kaukė, taip pat ir gaminta namuose, privalo uždengti nosį ir burną. Ekspertė ragino pamiršti koronaviruso lyginimą su gripu.

Esantys užsienyje gali kreiptis

Ligonių kasų direktorius Gintaras Kacevičius pranešė tautiečiams, esantiems užsienyje ir neturintiems Europos sveikatos draudimo kortelės, svarbią žinią: „Reikėtų kreiptis į valstybinę ligonių kasą elektroniniu paštu info@vlk.lt. Mes pasistengsime atsakyti jums tą pačią dieną ir pasitikrinę, kad esate drausti privalomu sveikatos draudimu Lietuvoje, jums išsiųsime sveikatos draudimo kortelės pakaitalą.“

Nuo tos akimirkos, kai sertifikatas bus gautas, bus galima naudotis jo suteikiamomis garantijomis. Per savaitgalį ir pirmadienį jau išduota 500 tokių sertifikatų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi