Lietuvoje

2020.03.24 11:32

Veryga: žmonės, susirgę lengva koronaviruso forma, galėtų būti apgyvendinti sanatorijose

atnaujinta 11.48
Gytis Pankūnas, LRT.lt2020.03.24 11:32

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patvirtino, kad lengva koronaviruso forma susirgę asmenys galėtų būti apgyvendinti sanatorijose, o ne likti namie.

„Tai galėtų būti sanatorijos, atskiros ligoninės, kad jie nesimaišytų“, – nuotoliniame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdyje sakė A. Veryga.

NSGK nariui, konservatoriui Arvydui Anušauskui klausė, ar sugrįžusieji iš užsienio bus privalomai karantinuojami ir ar visiems bus atliekami testai dėl koronaviruso.

A. Veryga pažymėjo, kad tiriant visus sugrįžusius, dalis jų esą vis tiek gaus neigiamą atsakymą, nors galbūt jau sirgs. Taigi jie nebus tiriami.

„Masiškai testuoti neturime nei tiek testų, nei tiek įrangos“, – pažymėjo A. Veryga.

Anot jo, Lietuva jau yra nupirkusi greitųjų testų, bet jie esą rodo persirgimą, o ne ligą esamuoju laiku.

A. Veryga pasakojo, kad Lietuva, kovodama su koroanviruso plitimu, jau anksčiau kartu su kitomis Europos šalimis užsisakė greituosius koronaviruso testus. Anot jo, šių priemonių ieškoma ir atskirai Kinijoje, pasitelkus Užsienio reikalų ministerijos diplomatus.

„Testai šią savaitę turėtų pasiekti Lietuvą“, – kalbėjo sveikatos apsaugos ministras.

Jis, paklaustas, apie medikų aprūpinimą, tikino, kad visų medikų apsaugos priemonėmis Vyriausybė negalės aprūpinti, tačiau kartu pažymėjo, kad Lietuvą turėtų pasiekti didelė siuntą apsaugos priemonių – respiratorių, kostiumų, kaukių, akinių. A. Veryga kartojo, kad Lietuva taip pat perka ir medicininę įrangą, pavyzdžiui, plaučių ventiliavimo aparatus. Jų, pasak ministro, šiuo metu šalyje yra 900.

„Tiesa, daliai pacientų nereikės (plaučių vėdinimo – LRT.lt) aparatų, reikės tiesiog deguonies, įstaigos pasirūpino deguonies tiekimu“, – tvirtino sveikatos apsaugos ministras.

Pasak A. Verygos, įvairių reikalingų priemonių Lietuva yra užsakiusi už 24 mln. Eur.

NSGK pirmininko pavaduotojas, konservatorius Laurynas Kasčiūnas ministro klausė, ar Lietuva yra pasiruošusi sunkesniems koronaviruso scenarijams. A. Veryga replikavo, kad nė viena šalis nėra pasiruošusi tokiam scenarijui, koks užklupo Italiją.

„Jeigu ištiks Lietuvą Italijos scenarijus, nė viena šalis Europoje nėra pasiruošusi, negalėjo būti pasiruošusi. [...] Reikėtų turėti bent dvi tuščias ligonines su įranga, kur personalas nieko neveiktų“, – komentavo A. Veryga.

Šiuo metu Lietuvoje fiksuoti 187 koronaviruso atvejų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.