Naujienų srautas

Verslas2020.03.24 15:28

Kaip nuo šiandien apsipirksime: kai kur apsaugos darbuotojai pasitiks jau prie durų, prekių keliaus tik vienas šeimos narys

Sveikatos apsaugos ministrui Aurelijus Verygai vakar išleidus naują sprendimą dėl COVID-19 ligos valdymo prekybos vietose, parduotuvėse bus galima apsipirkti tik ne daugiau nei 2 asmenų grupėse, šeimos nariai turės apsipirkti atskirai – po vieną. Nuo šiandien prekybos tinklai žada, kad darbuotojai dirbs su kaukėmis, nors jų ir trūksta, o jau nuo rytojaus, pavyzdžiui, „Maxima“ parduotuvėse bus siekiama užtikrinti, kad 1 pirkėjui tektų 20 kv. metrų plotas.

Sprendime taip pat rašoma, kad prekybos centrai yra įpareigoti riboti pirkėjų ir kitų lankytojų srautus, atsižvelgiant į prekybos vietos plotą, taip siekiant išvengti grūsčių.

Prie įėjimo į prekybos vietas turi būti paskelbta informacija, atkreipianti dėmesį į higienos laikymąsi, sudarytos galimybės higienai ir dezinfekcijai. Taip pat vežimėliai ir prekybos krepšiai turės būti valomi ir dezinfekuojami po kiekvieno jų panaudojimo.

Keisis tvarka prie kasų – prekybos centrai privalės užtikrinti, kad lankytojai eilėse laikytųsi ne mažiau kaip metro atstumo, o pardavėjai galės dirbti kas antroje kasoje, jei tarp jų neišlaikomas mažiausiai 2 metrų atstumas. Pirkėjai raginami atsiskaityti ne grynaisiais pinigais, o banko kortelėmis.

„Maxima“: darbuotojams – kaukės, nuo trečiadienio – 1 žmogus 20 kv. metrų plote

„Maximos“ komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė Ernesta Dapkienė pripažįsta, kad naujieji Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymai pasirodė vėlai vakare, todėl nuo šiandien ryto bendrovė analizuoja, kaip juos galėtų įgyvendinti.

„Iki šio laikėmės ir toliau ketiname laikytis visų Sveikatos apsaugos ministerijos ir Visuomenės sveikatos centro nurodymų“, – sakė ji.

Tačiau atkreipia dėmesį, kad pirmadienį išplatintuose ministerijos nurodymuose nėra informacijos, kaip konkrečiai parduotuvės turėtų reguliuoti savo srautus.

„Todėl patys šiandien priėmėme sprendimą, kaip nuo šiol jie bus reguliuojami. Pasitvirtinome, kad klientų srautus nuo kovo 25 dienos, trečiadienio, reguliuosime pagal parduotuvių plotą – 1 žmogus / 20 kv.m. Kol kas už tai bus atsakingi parduotuvių apsaugos darbuotojai. Apie naują tvarką ir jos įgyvendinimą informuosime savo klientus.

Dar vienas iš naujųjų ministerijos reguliavimų – nuo šiol draudžiama apsipirkti didesnei nei 2 asmenų grupei, o šeimos nariai turi apsipirkinėti po vieną.

„Mūsų nuomone, šis reguliavimas veiks geriausiai tik tada, jei patys žmonės sąmoningai jo laikysis. Žinoma, iš savo pusės taip pat priminsime pirkėjams – komunikuosime viešai ir prašysime savo kasininkių reaguoti į didesnes pirkėjų grupes.

Suprantame, kad tokie pokyčiai gali patikti ne visiems. Prieš kurį laiką Sveikatos apsaugos ministerija buvo išplatinusi tokio pobūdžio rekomendacinį nurodymą ir mes, jo laikydamiesi, įpareigojome savo parduotuvių vadovus kartu su apsaugos darbuotojais vertinti srautus. Reaguodami į didesnius srautus, jau iki dabar juos reguliuodavome ir dalis žmonių turėdavo palaukti. Šiuo metu labai prašome savo klientų supratingumo, nes iš savo pusės imamės visų priemonių, bet svarbu, kad jų būtų laikomasi“, – sako E. Dapkienė.

Ji tikina, kad nuo praėjusios savaitės „Maximos“ parduotuvėse yra pažymėtos specialios linijos prie kasų ir kitų prekių prekystalių, žyminčios atstumą, kurio klientų prašo laikytis. Tačiau ji pastebi, kad jų laikosi ne visi: „Deja, pastebime, kad klientai ne visada linkę tai daryti ir čia dar kartą galime pasikartoti – tai, kaip bus įgyvendinti reikalavimai, priklauso ne tik nuo mūsų, bet ir nuo pačių žmonių sąmoningumo.“

Nors praėjusią savaitę prekybos tinklai ragino nesistebėti, kad darbuotojai nedėvi kaukių, nuo šiandien bendrovė išdalijo savo darbuotojams kaukes, kurias jie turės dėvėti darbo metu.

„Šiuo metu toliau visame pasaulyje ieškome iš kur įsigyti didesnius kiekius kaukių, bendraujame su įvairiomis siuvyklomis, galinčiomis jomis pasirūpinti. Mūsų įmonėje dirba daugiau nei 13 tūkst. žmonių, kuriuos turime aprūpinti kaukėmis ir vienkartinėmis pirštinėmis. Vienkartines pirštines darbuotojams pradėjome dalinti jau anksčiau, tačiau jie patys galėjo nuspręsti, ar nori su jomis dirbti“, – sakė ji.

„Lidl“: srautus reguliuos apsaugos darbuotojai, visi dirbs su kaukėmis

„Lidl Lietuva“ atstovė ryšiams su visuomene Lina Skersytė LRT.lt teigė, kad nors pirkėjų srautas pastaruoju metu normalizavosi, tačiau nuo šiol tam bus skirta dar daugiau dėmesio.

„Pirmiausiai prioritetas bus kreipiamas į situaciją prie kasų, prašysime pirkėjų, kad būtų laikomasi saugaus atstumo. Tam visose parduotuvėse esame ant grindų priklijavę specialias juostas, kad pirkėjams būtų paprasčiau to atstumo laikytis.

Pamačius, kad tam tikru momentu pirkėjų srautas tampa gerokai didesnis, apsaugos darbuotojai turės galimybę reaguoti ir prižiūrėti patekimą į parduotuvę. Taip pat planuojame nuolat stebėti situaciją ir, jei susidarytų toks poreikis, laikinai padidinti apsaugos darbuotojų skaičių“, – sako ji.

Parduotuvių viduje daugelyje parduotuvių jau šiuo metu matyti daugiau prevencinių priemonių: minėtos linijos prie kasų, darbuotojams skirtos apsauginės veido kaukės, prie kasų montuojamos papildomos plastiko sienelės ir kt.

„Prevencijai ir pirkėjų edukacijai skirsime dar daugiau dėmesio. Be to, mūsų kasose yra įdiegtos modernios technologijos, leidžiančios prekes skenuoti itin operatyviai ir pagreitinti apsipirkimą, o prireikus, stengiamės kuo greičiau atidaryti papildomas kasas“, – sako ji.

„Norfa“ prašys atvykusiųjų ne po vieną – kitam likti lauke ar automobilyje

Prekybos tinklo „Norfa“ atstovas spaudai Darius Ryliškis pasakoja, kad jau išleistas įmonės vadovo nurodymas klientus kasose aptarnauti tik po vieną.

„Prie kasininko galės prieiti tik vienas žmogus, taip pat esame pakabinę informacinius plakatus prie kasų, parduotuvėje skambės įrašyti garso pranešimai, kuriuose raginsime tiek skryriuose, tiek prie kasos prieti po vieną. Taip pat juose skambės ir tai, kad jeigu atvykote drauge su kitu, vieno šeimos nario prašome palaukti automobilyje arba lauke“, – sako jis.

Šalia kasų bus klijuojamos ant grindų srautus valdančios juostos, palikdamos tarp pirkėjų ne mažesnį nei 1 metro tarpą.

„Mes bandome atskirti 1,5 m atstumu, tačiau tose parduotuvėse, kur mažiau vietos, nes jų mažesnis plotas, paliksime ne mažiau nei 1 metro atstumą“, – sakė jis.

D. Ryliškis teigia, kad lauke prie durų srautų nereguliuos, nes kol kas nėra nustatyta, kiek žmonių galima įleisti į prekybos centrą. Tačiau čia pasitiks informaciniai plakatai apie naujus reikalavimus ir raginimas laikyti higienos.

„Taip pat prie įėjimo į prekybos salę visada yra dezinfekcinio skysčio ir vienkartinių pirštinių. Gali būti akimirkų, kai pirštinės baigiasi, o nėra naujų, tačiau tai tik techniniai tarpeliai, kai keičiama įranga, nurodymai yra duoti ir jų bus laikomasi.

Svarbiausia yra sąmoningumas. Kad ir kokių priemonių imtųsi valdžia ar bendrovė, labai daug kas priklauso nuo žmonių – darbuotojų ir pirkėjų sąmoningumo, taigi reikės laiko, kad susiformuotų nauji įpročiai. Tačiau mes stebėsime situaciją ir atitinkamai reaguosime“, – sako jis.

D. Ryliškis nurodo, kad pats svarbiausias uždavinys bendrovei – per šią savaitę įrengi apsaugines stiklo pertvaras prie kasų visose parduotuvėse.

Jis taip pat primena, kad nuo pirmadienio iki šeštadienio nuo 7 iki 9 val. yra skirtas laikas apsipirkti vyresniems nei 60 m. asmenims, todėl prašo jaunesnius būti supratingus.

„Rimi“ dar sprendžia

„Rimi“ Viešųjų ryšių vadovė Renata Kiršienė LRT.lt teigė, kad atsakyti į visus klausimus galėsime rytoj ryte, nes per šiandien turėtų būti priimti sprendimai, reikalingi užtikrinti naujojo nutarimo laikymosi.

„Šiuo laišku galiu patvirtinti, kad visose „Rimi“ parduotuvėse tradicinėse eilių vietose prie kasų, ant grindinio, jau suklijuotos 1 metro atstumą žyminčios juostos, padedančios pirkėjams išlaikyti saugų atstumą vienas nuo kito. Taip pat grindys sužymėtos sveriamos produkcijos – šviežios mėsos, žuvies, konditerijos – skyriuose“, – sakė ji.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi