Lietuvoje

2020.03.24 21:22

Patvirtinta: antroji koronaviruso auka taip pat iš Ukmergės

atnaujinta 21.55
LRT.lt, BNS2020.03.24 21:22

Antradienį pranešta, kad Lietuvoje nuo koronaviruso mirė dar vienas žmogus. Sveikatos apsaugos ministerija patvirtino, kad ir antroji nuo koronaviruso mirusi moteris prieš patekdama į Santaros klinikas gydėsi Ukmergės ligoninėje. Moteriai buvo 90 metų.

Žinią apie tai, kad mirė dar vienas koronavirusu užsikrėtęs žmogus, LRT TELEVIZIJAI patvirtino Visuomenės informavimo grupės vadovas Giedrius Surplys, vėliau tai patvirtino ir Sveikatos apsaugos ministerija.

Nurodoma, kad moteris priklausė rizikos grupei.

Pranešama, kad pacientė kovo 16 dieną buvo išrašyta iš Ukmergės ligoninės. Dėl karščiavimo, bendro silpnumo kovo 23 dieną ji buvo atvežta į Santaros klinikas. Atlikus tyrimus jai nustatytas koronavirusas, ji gydyta intensyvios terapijos skyriuje.

„Labai liūdna, kad mirtys nuo koronaviruso infekcijos neaplenkė ir Lietuvos. Nuoširdžiai užjaučiame moters šeimą ir artimuosius“, – sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Portalas LRT.lt primena, kad tai jau antroji koronaviruso auka Lietuvoje. Pirmasis koronavirusu COVID-19 užsikrėtęs žmogus šalyje mirė praėjusį penktadienį Ukmergės ligoninėje, kur galėjo ir užsikrėsti infekcija.

Ukmergės ligoninėje anksčiau gulėjusi garbaus amžiaus moteris iš jos buvo išrašyta kovo 19 dieną, bet vėliau pristatyta į skubios pagalbos skyrių, kur netrukus mirė.

Vilniaus apskrities policija dėl Ukmergės ligoninėje išplitusio koronaviruso yra pradėjusi tyrimą, taip pat tyrimas pradėtas ir mirusios garbaus amžiaus moters mirties priežasčiai nustatyti.

Dėl kovos su epidemijomis ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių pažeidimo, kai dėl to liga išplito, gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki trejų metų.

Antradienio vakaro duomenimis, Lietuvoje buvo nustatyti 209 koronaviruso atvejai. Pirmoji juo užsikrėtusi lietuvė pasveiko.

SAM primena, kad karantinas šalyje paskelbtas siekiant maksimaliai sumažinti viruso, ypač pavojingo vyresnio mažiaus žmonėms, plitimą. Žmonės raginami kiek įmanoma vengti susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.