Nuomonės

2021.10.22 11:03

Rita Miliūtė. Ponios Dianos pyrago gabalėlis peršautam apsaugininkui

Rita Miliūtė, žurnalistė, LRT.lt2021.10.22 11:03

Filosofė feministė, Vyriausybę vadinanti Moteriausybe, bus palikusi pėdsakus moksle ne tiek kaip filosofė, nes filosofinių darbų bent jau kol kas nedaug paliko, kiek kaip politinės švytuoklės ryškesnis pavyzdys.


Pabuvusi naujos kairės entuziastė, pirmosios ponios viešnia prezidentūros baliuje dabar marširuoja su pačiu dešiniausiu pakraščiu. Ir ragina nelaikyti duoną savo pačių darbu užsidirbančių žmonių eiliniais ir niekuo dėtais, jeigu jų darbas yra palaikyti tvarką ir taisyklių laikymąsi – tikrinti, ar einantys į parduotuvę turi galimybių pasą ar kitą dėl to reikalingą dokumentą. Pasiūlymą sukurti tikrintojams „atitinkamą atmosferą“ vienas apsaugos darbuotojas pajuto šūviais. Nes vienas Teisės Būti Be Kaukės gynėjas atėjo apsipirkti pasiėmęs pistoletą.

Pasiūlymą sukurti tikrintojams „atitinkamą atmosferą“ vienas apsaugos darbuotojas pajuto šūviais. Nes vienas Teisės Būti Be Kaukės gynėjas atėjo apsipirkti pasiėmęs pistoletą.

Portalai – geriau vėliau, nei niekad – išjungę galimybę komentuoti po rašiniais apie skiepus sumažino sąmokslo teorijų skleidimą – kaip prievartiniais skiepais visiems bus sučipuotos galvos. Bet kas galėjo numanyti, kad verta būtų išjungti komentarus po pranešimais apie valstybės prezidentą.

Gitanas Nausėda, nuvykęs į Europos Vadovų Tarybą, pranešė: skiepijimas Lietuvoje vienu metu vykęs per lėtai, gal specialiai, kam nors siekiant pakenkti prezidento tikslui. Tas pats G. Nausėda, kuris prieš prezidento rinkimus interviu mūsų televizijai kalbėjo – jeigu matytų, kad yra pasaulyje kandidatas, kuris galėtų Lietuvą suvienyti geriau už jį, iš viso nekandidatuotų.

Taip paprastai, tiesiai iš Briuselio šalies vadovas apkaltino sabotažu ne tiktai Vyriausybę, bet ir visus kitus, kurie organizavo skiepijimą. Įskaitant medikus, su amžinai dėl visko kaltais šeimos gydytojais. Kartu ir tuos, kas skiepijosi, nelaukdami, kol pamatys, kaip pasiskiepijo kad ir ponia prezidentienė.

Taip paprastai, tiesiai iš Briuselio šalies vadovas apkaltino sabotažu ne tiktai Vyriausybę, bet ir visus kitus, kurie organizavo skiepijimą.

Be kita ko, kartu su prezidentu neseniai apsilankiusi restoranėlyje, kurio savininkės viešai skelbė, kad lauks tiktai neskiepytų. O prezidentūra jau daugiau kaip savaitę ignoruoja klausimą, ar eidami į tą restoranėlį aukšti svečiai iš Vilniaus parodė galimybių pasą – kaip to reikėjo, jeigu laikėsi galiojančios tvarkos.

Tvarka yra bailiams, kaip ir automobilio stabdžiai arba saugaus eismo taisyklės. Prezidentūroje yra kitaip. Ten galima ne tiktai neskaityti laikraščių. Kai jau į tuos rūmus patekai, gali nebeskaityti ir įstatymų. Vienas kurių sako, kad už nemotyvuotą atsisakymą pateikti žurnalistams informaciją gresia bauda, kitas – kad informacija, kuriai nereikia rinkti papildomų duomenų, turėtų būti pateikiama per vieną darbo dieną.

O teismų praktika – bet jau lig šiol – byloja, kad neduoti žurnalistams svarbios informacijos yra teisės aktų pažeidimas.

O būtų daug juk nekainavę nusiųsti sužeistam apsaugininkui puokštę. Jo likusiems darbe kolegoms – to visai Lietuvai išgarsinto ponios Dianos pyrago. Ir stoti pusėn tų, kas laikosi taisyklių.

Bet čia, jei nori iš tiesų būti teisingas. Ir jei manai, kad žmonėms yra svarbu žinoti, ar laikosi taisyklių pats prezidentas, jo žmona ir jo komanda. Kai pats siunti sveikinimo kalbas ir patarėjus pas skiepų priešininkus, paskui gali kaip niekur nieko pasakyti, kad visur aplinkui priešai. O būtų daug juk nekainavę nusiųsti sužeistam apsaugininkui puokštę. Jo likusiems darbe kolegoms – to visai Lietuvai išgarsinto ponios Dianos pyrago. Ir stoti pusėn tų, kas laikosi taisyklių.

Komentaras skambėjo per LRT RADIJĄ

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt