Nuomonės

2021.09.24 10:30

Rita Miliūtė. Ar jaučia kito skausmą meluojantieji nesiskiepijantiems?

Rita Miliūtė, žurnalistė2021.09.24 10:30

Reanimacijoje Vilniuje gydomas keturiolikmetis vaikas. Savaitę laiko. Kas turi vaikų, tiems nieko nereikia pasakoti, ką kiekvieną iš tų septynių dienų ir naktų jautė ir dar išgyvens šio vaiko tėvai.


Vaikas nebuvo skiepytas nuo kovido, ir jis juo serga, aplinkui per pagerintus stiprintuvus transliuojant, kad vaikai kovidu nesuserga. Tuo pat metu, kai Lietuvoje tėvai gali atvesti vaikus skiepytis nuo dvylikos metų.

Stiprybės ir vilties tiems tėvams, kurie netikėjo kalbančiais ne mitinguose ir kalbančiais ne išgalvojimus, ir dabar moka brangiausią kainą, laukdami, kad liga atsitrauks ir kuo greičiau, ir su kuo mažesnėmis pasekmėmis. Patys jie irgi nebuvo pasiskiepiję. Bet gal dabar įkvėps kitus.

Vakar Rozalime palaidotam vyrui buvo penkiasdešimt treji. Nesirgęs kitomis ligomis jis nesiskiepijo, kadangi tikėjosi persirgti lengvai, jeigu iš viso užsikrės. Didelė pagarba velionio broliui, kuris apie netektį ir skausmą papasakojo viešai, tikėdamasis, kad taip sumažins būsimų beprasmių aukų skaičių.

Bet ar sumažins, kai grupėse-grupelėse mirga skelbimai „ieškau, kur užsikrėsti, kad nereiktų skiepytis“, o raginantys skiepytis vadinami avinų banda, iš kurios valdžia ir visi viso pasaulio sąmokslininkai norintys atimti laisvę. Ar girdit – norintys išsaugoti gyvenimus, kaltinami atimantys laisvę.

Nieko nesu girdėjusi kvailesnio apie laisvę, kaip tą nusišnekėjimą, kad, girdi, bus, kas nuo kovido numirsim, užtat numirsime laisvi. Tarsi skiepai būtų visus apsupę priešai, o ne galimybė išgyventi ir nugalėti tikrą priešą, vietoj to, kad mirtumei jo nugalėtas.

Nenugalėti žuvo Sausio 13-ą, nes žuvo gindami kitus. Šitie, kur apsimeta, kad yra prasminga ir kilnu mirti užsikrėtus, gali ne tiktai patys laisvi mirti, jeigu susirgę pasijus mažiau laisvi ar pernorėję laisvi mirti, užims lovas reanimacijose. Kurios iš tikro yra skirtos nebūtinai kovidiniams ligoniams – kol dėl jų nereikia apriboti gydymo kitų žmonių.

Kartais tos lovos atitenka tiems, kurie įsivaizduoja internete per pusvalandį atradę tai, ką kažkokiu stebuklu pražiopsojo visi planetos medikai per visą pandemiją, karjeros metus iki jos ir dar anksčiau, per studijas. Nors tie momentiniai atradėjai tame pačiame internete be kitų pagalbos neatranda, į kurią parduotuvę einant reikia turėti galimybių pasą.

Komentaras skambėjo per LRT RADIJĄ

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt