Lietuvoje

2021.11.08 17:46

Po pasipiktinimo lietuvių literatūros programos projektu – posūkis: sudarytojų grupės vadovės paprašyta pasitraukti

atnaujinta 10.00
LRT.lt2021.11.08 17:46

Kilus pasipiktinimui vienuoliktokų ir dvyliktokų lietuvių kalbos ir literatūros programos projektu, atnaujinamos programos sudarytojų grupės vadovė Zita Nauckūnaitė paprašyta pasitraukti nuo vadovavimo.

LRT.lt primena, kad švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė pareiškė nepatvirtinsianti šios bendrojo ugdymo programos, jei nepavyks susitarti suinteresuotoms pusėms. Taip ministrė reagavo į tai, kad gimnazijos III-IV klasių mokiniams programoje tarp privalomų kūrinių nėra nė vieno užsienio autorių kūrinio.

Kad šios programos sudarytojų grupės vadovė Zita Nauckūnaitė paprašyta pasitraukti nuo vadovavimo projekto sudarytojų grupei, LRT.lt patvirtino ministrės patarėjas Dainoras Lukas.

Jis sakė, kad iki kitos savaitės bus paskirtas naujas grupės vadovas, juo turėtų tapti lituanistas, turintis autoritetą ir galintis medijuoti darbo grupės veiklą.

„Manau, kad tai teisingas žingsnis. Darbo grupės pasiūlytas modelis nedera su ugdymo programų atnaujinimo tikslu – šiuolaikišku į kompetencijų stiprinimą orientuotu ugdymo turiniu.

Apskritai ugdymo programose siūlomų privalomų kūrinių apimtys jau yra per didelės, nebelieka laiko papildomiems skaitiniams. Paskui stebimės, kad vaikai yra linkę skaityti santraukas, o ne knygas. Pati asmeniškai ketinu susitikti su ir šios, ir kitų ugdymo programų grupių vadovais ir pasikalbėti apie šių programų rengimo principus“, – LRT.lt perduotame komentare sakė J. Šiugždinienė.

Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA) patvirtino, kad iš ekspertų grupės vadovo pareigų traukiasi NŠA Ugdymo turinio rengimo skyriaus metodininkė dr. Zita Nauckūnaitė.

„Po diskusijų su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei pačia Z. Nauckūnaite kartu priėmėme sprendimą, kuris yra tinkamiausias visoms pusėms. Dr. Nauckūnaitė traukiasi tik iš šios grupės vadovo pareigų, jį tęs darbus egentūroje kaip metodininkė. Dėkojame Zitai už jos indėlį ir daugybę skirto laiko programos atnaujinimui“, – sakė NŠA direktorė Rūta Krasauskienė.

Ji pabrėžė, kad per ateinančią savaitę bus ieškoma naujo grupės vadovo, lietuvių kalbos ir literatūros specialisto, kuris gebėtų tęsti pradėtus atnaujinimo darbus, koordinuotų viešą diskusiją su švietimo bendruomene bei kartu rastų bendrą sprendimą kilusiems iššūkiams.

Iki gruodžio 15 d. kviečiama teikti konstruktyvius pasiūlymus visam programos projektui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Alytaus ligoninės COVID-19 skyrius
COVID-19 TRUMPAI