Nuomonės

2021.12.03 11:00

Rita Miliūtė. Politinio koronaviruso mutacijos ir atmaina „vertybė“

Rita Miliūtė, žurnalistė, LRT RADIJAS, LRT.lt2021.12.03 11:00

Pasiskelbęs premjeru šešėlyje Ramūnas Karbauskis sako, kad nesureikšmina pas Saulių Skvernelį urmu pereinančių valstiečių ir žaliųjų skyrių. Pasak sąjungos pirmininko, „tokiu atveju, tai yra žmonės, kuriems valdžia yra tikslas savaime“ ir jis tikrai nenori tokių savo gretose. Karbauskis pasakoja, kad dabar žaliavalstiečiai gryninasi. Kad liktų vien tiktai vertybiniai.


Tokio vertybiškumo, kokio iki šių metų rudens buvo ir patsai Skvernelis. Į valdžią atėjęs kaip „Tvarkos ir teisingumo“, arba, Pakso partijos ministras, o premjeru paskirtas jau nuo Karbauskio turėtos Seimo daugumos – mikliai perimtas į „žaliavalstiečių“ sąrašą prieš pat parlamento rinkimus ir po nerezultatyvaus kavos gėrimo su socialdemokratų sąrašą formavusiu Algirdu Butkevičiumi. Dabar irgi pakeitusiu partines vertybes. Bet šios dienos šešėliniam premjerui lankstumas kaip vertybė tiko.

Lankstus vertybėse yra ir pas Skvernelį perbėgęs Neringos meras Darius Jasaitis. Prieš pabūdamas su dabar paliekamais socialdemokratais, jau yra buvęs su Darbo partija. Dar vienas naujas Skvernelio bendražygis – Šilutės meras Vytautas Laurinaitis – kandidatavęs su liberalais, vėliau su „Tvarka ir teisingumu“.

Pastaruoju metu įsiamžinęs kaip palaikęs Šilutės ligoninės vadovą, konkurse šiai vietai gauti pateikusį padirbtą amerikietišką diplomą, o po ikiteisminio tyrimo nebelikus šansų šito ignoruoti, palaiminęs ne atleidimą už klastojimą, bet išėjimą susitarus. Ir su išeitine kompensacija.

Ausma Miškinienė, ją mero rinkimuose iškėlusią LVŽS palieka kartu su visais Lazdijų rajono skyriaus partinio susirinkimo dalyviais. Išskyrus vieną, kuris dar liko pas Karbauskį. Išeinantys paaiškino – nes nenorėjom skaldytis. Dėl ko visi nepasiliko, kas reikštų truputį daugiau to nesiskaldymo, kol kas Lazdijų perbėgėliai nepaaiškino.

Vertybės kai kurių valdyti trokštančių žmonių galvose mutuoja priklausomai nuo noro prisitaikyti ir kuo ilgiau išlikti. Lygiai kaip koronavirusas.

Neringos meras Jasaitis tikina, kad paskutinis kantrybės lašas, užpylęs ištikimybę socialdemokratams, buvęs žuvininkystės įstatymo projektas, kuriuo norima uždrausti verslinę žvejybą Kuršių mariose, nes „jį palaiko socialdemokratai“. Tačiau balsuojant, kad tokios pataisos būtų iš viso svarstomas, projektui pritarė tik trys Seimo socialdemokratų frakcijos nariai, nepritarė devyni. Sakytum, tris kartus daugiau, bet kur pas Marksą pasakyta, kad faktai turi sutrukdyti gerai versijai.

Bet jeigu jau kaip vertybinį išsiskyrimą skaičiuotume šitą įstatymą dėl žuvų Kuršių mariose, prieš jį buvo ir buvęs Neringos meras Antanas Vinkus, anksčiau irgi buvęs socialdemokratu, dabar žaliųjų ir valstiečių frakcijos narys, taip pat – Rimantė Šalaševičiūtė, kuri dabar „žaliavalstiečių“ frakcijoje, o anksčiau buvo socialdemokratų taryboje ir jų prezidiume.

Dar – Giedrius Surplys, kuris kapi pats sako, metė iššūkį Karbauskiui LVŽS vado rinkimuose. Ar reiktų laukti, kad šie du buvę ministrai irgi apsižiūrės, kad ir jų vertybėse kas nors pasikeitė ir tapo nebepakeliui su palaikymą prarandančiu Karbauskiu? Laikas parodys. Ir baisiai ilgai laukti nereikės. Vertybės kai kurių valdyti trokštančių žmonių galvose mutuoja priklausomai nuo noro prisitaikyti ir kuo ilgiau išlikti. Lygiai kaip koronavirusas.

Komentaras skambėjo per LRT RADIJĄ


Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt