Naujienų srautas

Verslas2015.11.12 11:29

Svarstys SGD terminalo išlaikymo modelio pataisas

Seimas plenariniame posėdyje turėtų svarstyti Suskystintųjų gamtinių dujų terminalo išlaikymo modelio pataisas, tačiau jų dar neparengė ekonomikos komitetas. Parlamentarai nesutaria, kas turi apmokėti nuostolius dėl dujų pertekliaus, parduodamo per terminalą. Energetikos ministras tikisi, kad projektas bus suderintas ir priimtas laiku.  

Ekonomikos komiteto pirmininko pavaduotojas Artūras Skardžius sako, kad yra dvi nuomonės – ant kieno pečių turėtų gulti nuostoliai, kurie susidaro, kad iš norvegų bendrovės „Statoil“ esame įsipareigoję pirkti dujų per daug ir per brangiai.
 
Pasak A. Skardžiaus vieni pritaria Vyriausybės nuomonei, kad prie terminalo išlaikymo proporcingai turi prisidėti visi dujų vartotojai, tačiau yra pasiūlymas dalį išlaidų perkelti elektros vartotojams. A. Skardžius tai laiko nelogišku sprendimu, nes elektros vartotojams kaina kitais metais išaugtų 100 milijonų eurų.
 
Seimo komitetas rinksis ketvirtadienio rytą ir spręs, kokias teikia išvadas dėl SGD pataisų.
 
Energetikos ministras Rokas Masiulis tikisi, kad sutarimas bus rastas ir SGD išlaikymo modelis pakeistas. Tai, anot ministro, leis sumažinti šildymo kainas ypač didžiuosiuose miestuose, o šildymas gali pabrangti iki 1,5 procento tik 3 savivaldybėse, kur naudojamas biokuras
 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi