Naujienų srautas

Pasaulyje2020.04.01 07:00

COVID-19 atvejų pasaulyje – 913 tūkst., mirčių nuo šios ligos – per 45 tūkst.

LRT.lt, BNS, ELTA 2020.04.01 07:00

Pasaulio sveikatos organizacija trečiadienį vakare paskelbė naujausią naujojo koronaviruso pasaulinės atakos oficialią statistiką – jo sukelta liga jau susirgo 913 tūkst. žmonių, ji pasiglemžė per 45,5 tūkst. gyvybių.

Koronaviruso pandemija Europoje jau pareikalavo daugiau kaip 30 tūkst. gyvybių, o daugiau nei trys ketvirtadaliai šių mirčių užregistruota Italijoje ir Ispanijoje, trečiadienį rodo naujienų agentūros AFP renkami duomenys.

Koronaviruso pandemija verčia beveik pusę žmonijos – daugiau nei pusketvirto milijardo žmonių – gyventi karantino ir suvaržymų sąlygomis.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo

Atnaujinta 23.30

Pasaulio sveikatos organizacija trečiadienį vakare paskelbė naujausią naujojo koronaviruso pasaulinės atakos oficialią statistiką – jo sukelta liga jau susirgo 913 tūkst. žmonių, ji pasiglemžė per 45,5 tūkst. gyvybių.

Remiantis oficialiąja statistika, koronavirusas pasiekė 203 valstybes.

Per pastarąją parą virusu SARS-CoV-2 užsikrėtusiųjų padaugėjo daugiau kaip 72 tūkst., o mirčių skaičius išaugo 4,2 tūkstančio.

Daugiausia COVID-19 ir mirčių nuo jos atvejų užfiksuota Europoje – atitinkamai 464,2 tūkst. ir 30,1 tūkstančio. Per pastarąją parą šie skaičiai augo atitinkamai 40,3 tūkst. ir 3,5 tūkstančio.

Atnaujinta 23.05

Izraelyje per pastarąjį parą užregistruoti 233 nauji COVID-19 ligos atvejai, jų skaičius pasiekė 5591, skelbia Izraelio žiniasklaida, remdamasi Sveikatos apsaugos ministerija.

Pranešama, jog per parą nuo šios ligos mirė penki žmonės, jos aukų padaugėjo iki 25, o 97 užsikrėtusiųjų būklė yra sunki. COVID-19 jau įveikė 226 žydų valstybės gyventojai.

Praėjusios savaitės pabaigoje Izraelis pranešė pasitelksiąs kariuomenę, kad būtų užtikrinamos gyventojų judėjimą varžančios priemonės, turinčios pažaboti koronaviruso epidemijos plitimą.

„The Times of Israel“ skelbė, jog ginkluoti kariškiai dalyvaus patruliuose, budės prie kelių užtvarų, taip pat prižiūrės, kaip gyventojai laikosi karantino priemonių.

Izraelyje už karantino taisyklių pažeidimus gresia 500 šekelių (126 eurų) bauda. Kai kuriems pažeidėjams gali būti skirtas įkalinimas.

Atnaujinta 22.26

Portugalijos laukia dar mažiausiai dvi savaitės karantino, vyriausybei trečiadienį nusprendus pratęsti izoliavimo priemonių, kuriomis siekiama sulaikyti beveik 200 aukų šalyje pareikalavusios koronavirusinės infekcijos COVID-19 plitimą, galiojimą.

10 mln. gyventojų turinčioje šalyje apribojimai buvo įvesti kovo 19-ąją, tačiau jie nėra tokie griežti kaip kaimyninėje Ispanijoje, kur koronavirusas pareikalavo per 9 tūkst. gyvybių.

Lisabona nurodė žmonėms likti namie, nebent jie turėtų vykti į darbą, norėtų pasportuoti netoli namų, nueiti į parduotuvę, padėti artimiesiems arba pavedžioti šunį.

Šalyje buvo uždarytos visos nebūtinų prekių parduotuvės ir restoranai, o maisto prekių parduotuvės ir vaistinės toliau dirba.

Ministras pirmininkas Antonio Costa paskelbė apie sprendimą pratęsti nepaprastąją padėtį; ją pratęsti leidžiama dekretais dviejų savaičių laikotarpiams. Ketvirtadienį parlamentas turėtų patvirtinti šią iniciatyvą.

A. Costa gyrė savo tautiečių „pavyzdingą“ atsaką į krizę. Jo teigimu, „šios pastangos... turi rezultatų“.

Atnaujinta 22.15

Prancūzija trečiadienį paskelbė iki šiol didžiausią per parą mirusių koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičių – šalies ligoninėse mirus 509 pacientams bendras epidemijos aukų skaičius išaugo iki 4 032.

Šiuo metu Prancūzijoje hospitalizuoti 24 639 žmonės, kuriems patvirtinta koronavirusinė infekcija COVID-19. Iš jų 6 017 gydomi intensyviosios terapijos skyriuose, kasdieniame pranešime nurodė sveikatos apsaugos pareigūnas Jerome'as Salomonas. Ankstesnę dieną buvo užfiksuotos 499 naujos mirtys.

Prancūzija į oficialų epidemijos aukų skaičių įtraukia tik COVID-19 užsikrėtusius pacientus, mirusius ligoninėse. Į šią statistiką nepatenka mirusieji namuose arba senelių globos įstaigose.

Atnaujinta 21.45

JAV viceprezidentas Mike'as Pence'as trečiadienį pareiškė neatmetantis COVID-19 epidemijos Italijos scenarijaus pasikartojimo Jungtinėse Valstijose galimybės.

„Mes manome, kad Italija dėl daugelio priežasčių šiuo metu gali būti labiausiai palyginama su JAV“, – Jungtinių Valstijų viceprezidentą cituoja BBC.

Jo žodžiais, toks įvykių scenarijus neatmetamas Baltųjų rūmų sudarinėjamose prognozėse.

„Jei nebūtų imtasi ribojimo priemonių, ši liga būtų nusinešusi milijonų amerikiečių gyvybes, o pagal dabartines prognozes aukų skaičius gali siekti 100-240 tūkst.“, – pridūrė M. Pence'as.

„Mūsų ateitis – mūsų rankose“, – pabrėžė JAV viceprezidentas.

COVID-19 liga jau patvirtinta 205 tūkst. amerikiečių, aukų skaičius šalyje viršijo 4,5 tūkstančio.

Atnaujinta 21.37

Didžiojoje Britanijoje trečiadienį buvo užfiksuotas didžiausias mirčių nuo koronaviruso padaugėjimas per vieną parą, o vyriausybė susidūrė su spaudimu pasirūpinti, kad būtų atliekama daugiau testų priešakinėse linijose dirbantiems medikams ir plačiajai visuomenei.

Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad iki antradienio 16 val. Grinvičo (19 val. Lietuvos) laiku mirė 2 352 žmonės – 563 daugiau nei ankstesnę dieną.

Patvirtintų susirgimo COVID-19 atvejų skaičius per tą patį laikotarpį padidėjo 4 324-ais iki 29 474.

Britų pareigūnai perspėjo visuomenę, kad artimiausiomis savaitėmis infekuotųjų skaičius tikriausiai staigiai padidės. Jie prabrėžė, kad griežtos socialinio atstumo priemonės gali būti veiksmingos, bet tik praėjus tam tikram laikotarpiui.

Britanijoje pirmadienį įsigaliojo trijų savaičių trukmės karantinas, o nebūtinos įmonės ir paslaugų teikėjos buvo uždarytos, siekiant apriboti viruso plitimą ir sumažinti naštą sveikatos apsaugos sistemai.

Profesinės įstaigos nurodo, kad šiuo metu darbe nesilanko daug gydytojų ir slaugytojų, nes privesti likti namuose dėl pasireiškusių simptomų ar kontakto su užsikrėtusiaisiais.

Šiuo metu Britanijoje pagrindinis dėmesys skiriamas asmenų, kuriems pasireiškia sunkūs simptomai, testavimui. Vis dėlto daugelis reikalauja, kad tyrimai būtų atliekami ir medicinos darbuotojams, siekiant nustatyti, ar jie neserga COVID-19.

Ministrai sulaukė kritikos lavinos dėl testavimo stygiaus, o padėtį „jovalu“ vadina netgi paprastai valdančiają Konservatorių partiją palaikančios žiniasklaidos priemonės.

Lig šiol Didžiojoje Britanijoje buvo iš viso atlikta 153 tūkst. tyrimų, o tuo metu Vokietijoje per dieną testuojama 70 tūkst. žmonių. Iki kovo 30 dienos pastarojoje šalyje mirė 455 žmonės.

COVID-19 buvo diagnozuota britų premjerui Borisui Johnsonui, sveikatos apsaugos sekretoriui Mattui Hancockui ir sosto įpėdiniui princui Charlesui.

Tarp aukų Britanijoje yra vienas 13-metis, kuris, kaip teigia jo šeima, neturėjo kitų sveikatos sutrikimų. Ismailo Mohamedo Abdulwahabo giminaičiai trečiadienį atidavė duoklę „švelniam ir mielam“ paaugliui, o plačiąją visuomenę paragino „likti namuose“ siekiant išgelbėti kuo daugiau gyvybių.

Atnaujinta 20.02

Italijoje nuo koronaviruso infekcijos (COVID-19) mirė dar 727 žmonės, o bendras mirusių žmonių skaičius išaugo iki 13 155. Civilinės saugos agentūros duomenimis, užsikrėtimo atvejų skaičius padidėjo iki 110 574.

Lyginant su ankstesne para, pastarąją parą Italijoje užfiksuotas didesnis naujų užsikrėtimo atvejų skaičius.

Per parą nuo antradienio iki trečiadienio užfiksuoti 4 782 nauji koronaviruso atvejai, o per parą nuo pirmadienio iki antradienio – 4 053.

Italijoje nuo koronaviruso infekcijos iš viso jau pasveiko 16 847 asmenys. 4 035 sergantys žmonės šiuo metu gydomi intensyvios priežiūros skyriuose.Italijoje nuo COVID-19 mirė daugiau žmonių nei bet kurioje kitoje pasaulio šalyje. Mirčių skaičius Italijoje sudaro trečdalį visų pasaulio mirčių nuo koronaviruso.

Atnaujinta 18.57

Kinija trečiadienį pranešė nustačiusi daugiau kaip 1,3 tūkst. besimptomių koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų, o tokie duomenys buvo pirmąkart paskelbti, didėjant visuomenės susirūpinimui dėl žmonių, kurie yra tapę viruso nešiotojais patys to nežinodami.

Sveikatos apsaugos pareigūnai taip pat pranešė apie pirmąjį atvejį, kai Uhano mieste, praeitų metų pabaigoje tapusį pirminiu šios pandemijos židiniu, koronaviruso infekcija buvo diagnozuota iš užsienio atvykusiam žmogui. Tai dar labiau padidino nuogąstavimus, kad Kinijoje gali kilti nauja susirgimų COVID-19 banga, susijusi su viruso pernaša iš kitų šalių.

Iš 36 naujų užsikrėtimo atvejų, apie kuriuos buvo paskelbta trečiadienį, 35 buvo susiję su atvykėliais iš užsienio.

Nacionalinė sveikatos komisija (NSK) nurodė, kad 1 367 besimptomiai COVID-19 pacientai yra stebimi medikų ir kad per pastarąją parą jų buvo užregistruota 130.

Atnaujinta 18.24

Nyderlanduose mirčių nuo naujojo koronaviruso sukeltos ligos (COVID-19) skaičius padidėjo 134, iki 1 173, praneša agentūra „Reuters“.

Nyderlandų nacionalinio sveikatos instituto (RIVM) duomenimis, patvirtintų užsikrėtimo atvejų padaugėjo iki 13 614.

Atnaujinta 18.19

Lombardija – labiausiai koronakrizės paveiktas Italijos regionas – patvirtina, kad epidemijos kreivė plokštėja. „Epidemijos kreivė stabilizuojasi. Naujų infekcijų skaičius neauga“, – feisbuke rašė Lombardijos prezidentas Attilio Fontana. Jis teigė tikįs, kad netrukus naujų infekcijų skaičius sumažės.

Kartu A. Fontana pabrėžė, kad ir toliau būtina paisyti karantino sąlygų. „Šiandien aš gatvėse mačiau daugiau automobilių nei paprastai. Piliečiai turi suprasti, jog mums reikia toliau aukotis, jei norime įveikti šią epidemiją“, – teigė Lombardijos vadovas.

Atnaujinta 18.04

Maskvoje pradedama naudoti mobiliųjų telefonų programėlė ir nuskaitomi brūkšniniai kodai, padėsiantys užtikrinti, kad žmonės dėl koronaviruso protrūkio įvesto karantino metu laikytųsi griežtų izoliacijos taisyklių, trečiadienį pareiškė vienas pareigūnas.

Rusijos sostinės merija liepė maskviečiams likti namuose ir uždarė visas neesmines įmones, imdamasi priemonių koronaviruso plitimui sulėtinti.

Ketvirtadienį turėjusi pradėti veikti programėle „užtikrins savidiscipliną“, sakė Maskvos municipaliteto informacinių technologijų skyriaus vadovas Eduardas Lysenka, ir pridūrė, jog vartotojų asmeniniai duomenys išliks saugūs.

Ši technologija yra bandomoji versija, skirta stebėti COVID-19 sergančius pacientus, kuriems nurodyta likti namuose, radijui „Echo Moskvy“ paaiškino E. Lysenka. Ji nebus privaloma likusiems 12 mln. sostinės gyventojų, pridūrė valdininkas.

Atnaujinta 17.52

Koronaviruso pandemija privertė atšaukti Edinburgo meno festivalius

Edinburgas dėl koronaviruso pandemijos trečiadienį atšaukė savo tarptautinius meno festivalius – pirmą kartą per pastaruosius 70 metų, paskelbė organizatoriai.

Festivalius organizuojančios organizacijos „Edinburgh Festival Fringe Society“ vadovė Shona McCarthy (Šona Makarti) pareiškė, kad jai „širdį veria“ sprendimas atšaukti festivalį „The Fringe“, Edinburgo tarptautinį festivalį, Džiazo ir bliuzo festivalį, Knygų šventę ir karinių orkestrų šventę „The Tattoo“.

„Tačiau, pasinaudoję patarimais ir apsvarstę visas galimybes, kolektyviai tikime, kad tai yra tinkamas sprendimas“, – pridūrė ji.

Atnaujinta 16.50

J. Stoltenbergas: NATO turi neleisti koronaviruso krizei sukelti grėsmės saugumui

NATO turi neleisti koronaviruso pandemijai pavirsti grėsme saugumui, trečiadienį pareiškė Aljanso vadovas Jensas Stoltenbergas ir perspėjo, kad Rusija arba teroristinės grupuotės gali pamėginti pasinaudoti šia krize.

30 valstybių narių turinčio Šiaurės Atlanto aljanso užsienio reikalų ministrai ketvirtadienį dalyvaus vaizdo konferencijoje, per kurią aptars atsaką į COVID-19 pandemiją, vien Europoje pareikalavusią apie 30 tūkst. žmonių gyvybių.

Spėjama, kad ministrai paskelbs bendrą pareiškimą, kuriuo galėtų pademonstruoti vienybę ir pasiųsti tokioms potencialioms priešininkėms kaip Rusija žinią, jog NATO tebėra pajėgi ir sugeba reaguoti į pavojus.

„Mūsų pagrindinis tikslas – užtikrinti, kad ši sveikatos apsaugos krizė netaptų saugumo krize“, – per spaudos konferenciją sakė J. Stoltenbergas.

Priemonės, kuriomis mėginama sulėtinti labai užkrečiamo viruso plitimą, privertė NATO sąjungininkus apriboti karinių mokymų, įskaitant didžiules JAV vadovaujamas pratybas „Defender 2020“, mastą.

Tačiau J. Stoltenbergas patikino, kad toks žingsnis nereiškia, jog susilpnėjo NATO savigynos potencialas.

„Mūsų operatyvinė parengtis išlaikoma, jis nėra susilpninta“, – tvirtino Aljanso generalinis sekretorius.

„Mes ir toliau patruliuojame ore bei giname savo sienas, taip pat t

Atnaujinta 16.49

Britanijoje per parą mirusių COVID-19 pacientų skaičius pirmąkart viršijo 500

Jungtinė Karalystė trečiadienį pranešė apie 563 per pastarąją parą mirusius pacientus, kuriems buvo nustatyta koronavirusinė infekcija COVID-19.

Kaip rodo oficialių šaltinių duomenys, Britanijoje pirmąkart koronaviruso epidemijos aukų vienos dienos skaičius viršijo 500, o bendras mirusiųjų skaičius išaugo iki 2 352.

„Iki kovo 31-osios 17 val. (vietos, 19 val. Lietuvos laiku) iš hospitalizuotųjų JK, kuriems testais buvo nustatyta koronaviruso [infekcija], deja, 2 352 mirė“, – sakoma Sveikatos apsaugos ministerijos „Twitter“ pranešime.

Atnaujinta 16.17

Belgijoje patvirtintas koronaviruso plitimo sulėtėjimas, teigia epidemiologas ir Nacionalinio mokslinių tyrimų fondo darbuotojas Marius Gilbertas, rašo „The Brussels Times“.

„Plitimo sulėtėjimas patvirtintas ir pikas gali būti pasiektas jau kitą savaitę. Tikėtina, kad mirčių skaičius didės ir po šios datos“, – tviteryje paskelbė M. Gilbertas.

Per praėjusią parą Belgijoje mirus 123 COVID-19 pacientams, bendras koronaviruso aukų skaičius šalyje padidėjo iki 828, trečiadienį paskelbė Sveikatos apsaugos ministerija.

Bendras testais patvirtintų užsikrėtimo atvejų skaičius šalyje yra 13 964. Per praėjusias 24 valandas užregistruoti 1 189 nauji užsikrėtimo atvejai.

Į ligonines paguldyti 4 995 pacientai; intensyviosios slaugos reikia 1 088 iš jų. 834-iems pacientams prijungti dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatai. Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, šiuo metu šalyje užimta 54 proc. lovų intensyviosios slaugos skyriuose.

„Šiandien matome, kad epidemijos stiprumas pamažu mažėja, tačiau per anksti pasakyti, kada įvyks pikas“, – konferencijoje sakė virusologas Emmanuelis Andre.

„Mes žinome, kad priemonės, kurių imamės, ir tendencija, kurią stebime, eina teisinga linkme, net jei žmonių, kurie vis dar turi būti hospitalizuoti šiomis dienomis, skaičius išlieka labai didelis. Svarbu, kad ir toliau stengtumėmės kiek įmanoma kontroliuoti šią situaciją. Tai liečia visus“, – sakė jis.

Atnaujinta 15.58

Serbijoje mirė koronavirusu užsikrėtęs vyriausybės pareigūnas B. Blažičius

Serbijoje mirė Vyriausybės pareigūnas Branislavas Blažičius, kuriam buvo diagnozuota koronavirusinė infekcija (COVID-19), trečiadienį dienraščiui „Blic“ patvirtino Serbijos Vyriausybė.

Aplinkos apsaugos ministerijos valstybės sekretorius B. Blažičius kovo viduryje lankėsi gimtajame Kikindos mieste – viename iš koronaviruso židinių Serbijoje. Kovo 25 d. vyriausybė patvirtino, kad politikas serga koronaviruso sukelta liga. Pasireiškus sunkiems ligos simptomams, B. Blažičius buvo paguldytas į ligoninę.

B. Blažičius – žinomas prezidento Aleksandro Vučičiaus Serbijos pažangiosios partijos (SNS) narys.

Atnaujinta 15.56

Švedija šiek tiek griežtina priemones kovoje su pandemija

Švedijos Vyriausybė vis dėlto imasi griežtesnių priemonių kovoje su koronavirusu ir iš dalies atsisako ligšiolinio savo kurso pasitikėti gyventojais. Nuo trečiadienio šalyje draudžiami bet kokie apsilankymai senelių namuose, taip pat bus uždaryti visi slidinėjimo kurortai.

„Mes turime drauge daryti viską, ką galime, kad būtų išvengta užsikrėtimų senelių namuose“, – sakė socialinių reikalų ministrė Lena Hallengren. Slidinėjimo kurortai bus uždaryti nuo balandžio 6-osios, rašo „Svenska Dagbladet“.

Vyriausybė, be to, nori atlikti daugiau koronaviruso testų. Taip, be kita ko, norima išsiaiškinti, kiek žmonių užsikrėtė ir jau turi imunitetą. Iki šiol Švedijoje Covid-19 testas atliktas apie 30 000 gyventojų. Šalyje iki šiol patvirtinta per 4 400 infekcijos atvejų, 180 pacientų mirė, 103 jų – sostinėje Stokholme. Švedija iki šiol nesiėmė griežtų priemonių, kokios galioja daugelyje šalių, įskaitant kaimynes Daniją ir Norvegiją.

Atnaujinta 15.06

Belgijoje nuo COVID-19 mirė daugiau nei 800 žmonių

Per praėjusią parą Belgijoje mirus 123 COVID-19 pacientams, bendras koronaviruso aukų skaičius šalyje padidėjo iki 828, trečiadienį paskelbė Sveikatos apsaugos ministerija.

Bendras testais patvirtintų užsikrėtimo atvejų skaičius šalyje yra 13 964. Per praėjusias 24 valandas užregistruoti 1 189 nauji užsikrėtimo atvejai.

Į ligonines paguldyti 4 995 pacientai; intensyviosios slaugos reikia 1 088 iš jų. 834-iems pacientams prijungti dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatai. Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, šiuo metu šalyje užimta 54 proc. lovų intensyviosios slaugos skyriuose.

Atnaujinta 14.56

Koronaviruso infekcijos atvejų skaičius Lenkijoje išaugo iki 2 347, mirė 35 žmonės

Lenkijoje koronaviruso infekcija COVID-19 nustatyta iš viso 2 347 asmenims, taip pat mirė 35 šia liga užsikrėtę žmonės, trečiadienį pranešė šalies pareigūnai. Per pastarąją parą buvo užregistruoti 36 nauji užsikrėtimo atvejai ir du mirties atvejai, skelbia Lenkijos visuomenės sveikatos apsaugos pareigūnai.

Naujausios koronaviruso aukos Lenkijoje – 83 metų vyras, gydytas Varšuvos ligoninėje, ir 68 metų vyras, miręs pietiniame Tychų mieste, sakoma per „Twiter“ paskelbtame Lenkijos sveikatos apsaugos ministerijos pranešime. Jame priduriama, kad abu pacientai sirgo ir kitomis ligomis.

Lenkija paskelbė epidemiją ir laikinai uždarė savo valstybės sienas leidimo šalyje nuolat gyventi neturintiems užsieniečiams, siekdama taip pažaboti viruso plitimą. Kovo 15 dieną buvo atšaukti numatyti tarptautiniai keleivinių lėktuvų skrydžiai ir traukinių maršrutai. Vyriausybė organizuoja užsakomuosius skrydžius užsienyje esančių Lenkijos piliečių sugrįžimui. Šalyje taip pat ribojamas prekybos centrų darbas, uždarytos kavinės, klubai, pramogų vietos. Draudžiami daugiau nei dviejų žmonių susibūrimai viešose vietose. Sveikatos apsaugos ir Vyriausybės pareigūnai ragina lenkus likti namuose ir laikytis nuo kitų saugaus atstumo. Iš pradžių mokyklos buvo uždarytos dviem savaitėms, tačiau vėliau uždarymas buvo pratęstas iki Velykų. Antradienį vyriausybė pranešė apie dar labiau griežtinamą tvarką karantino metu. Nepilnamečiams draudžiama išeiti iš namų be suaugusiųjų palydos, uždaryti parkai, paplūdimiai, dauguma viešbučių taip pat gavo nurodymą užsidaryti.

Atnaujinta 14.51

Baltarusijoje mirė antras koronavirusu užsikrėtęs pacientas

Baltarusijoje trečiadienį mirė antras naujuoju koronavirusu užsikrėtęs žmogus, pranešė šalies Sveikatos apsaugos ministerija.

„Užregistruotas antras senyvo amžiaus paciento, sirgusio daugeliu lėtinių ligų, kurias remiantis, pirminiais duomenimis, apsunkino koronavirusinė infekcija, mirties atvejis“, – pažymima ministerijos pranešime.

Institucija informavo, kad šiuo metu medikai prižiūri ir gydo 157 žmones.

„Per pastarąją parą buvo išrašyti penki pacientai, kuriems anksčiau atliktų tyrimų dėl COVID-19 rezultatai yra teigiami.“

Vis tik ministerija nusprendė nebeteikti duomenų apie bendrą pasveikusių ir išrašytų pacientų skaičių, todėl sunku apskaičiuoti, kiek apskritai infekuotųjų buvo užregistruota nuo protrūkio pradžios. Remiantis anksčiau paskelbtais oficialiais duomenimis, iki pirmadienio bendras išrašytųjų skaičius pasiekė 47, antradienį tokių asmenų buvo šeši, trečiadienį – penki. Taigi, bendras užsikrėtimo atvejų skaičius gali viršyti 200.

Atnaujinta 14.50

Indonezijoje mirė koronavirusu užsikrėtusi vienuolikmetė

Indonezijoje mirė koronavirusu užsikrėtusi 11 metų mergaitė, tapusi jauniausia COVID-19 protrūkio auka šalyje, trečiadienį pranešė pareigūnai.

Mergaitė, kuri taip pat sirgo dengės karštlige, buvo paguldyta į ligoninę kovo 19 dieną Madūros saloje, esančioje netoli pagrindinės Javos salos.

Ligonė karščiavo ir turėjo kvėpavimo problemų. Ji mirė kitą dieną po paguldymo į ligoninę. Tik šią savaitę gauti tyrimų rezultatai patvirtino, kad pacientė taip pat sirgo COVID-19.

Atnaujinta 14.46

Taline mirusi 81 metų moteris tapo penktąja COVID-19 protrūkio Estijoje auka

Šiaurės Estijos regiono ligoninėje (PERH) Taline antradienį mirus 81 metų moteriai, sirgusiai COVID-19, naujojo koronaviruso aukų skaičius šalyje padidėjo iki penkių.

Nuo kovo 31-osios 7 val. iki balandžio 1-osios 7 val. Estijoje gauti 1 952 testų dėl COVID-19 rezultatai. 34 testų – 2 proc. – rezultatai buvo teigiami, pranešė Sveikatos apsaugos departamentas. Trečiadienį ryte ligoninėse buvo gydomi 95 COVID-19 pacientai, kurių 15-ai prijungti dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatai. Iš ligoninių išrašyti 33 žmonės.

Atnaujinta 14.45

Indijoje karantino išvengti norėjęs gyventojas suklastojo savo mirtį

Vieno Kašmyro kaimo gyventojas suklastojo savo mirtį ir su keturiais kitais asmenimis greitosios pagalbos automobiliu nukeliavo kone porą šimtų kilometrų, bandydamas apeiti Indijoje įvestas karantino priemones ir sugrįžti namo, trečiadienį paskelbė policija.

70 metų Hakimas Dinas dėl nedidelio galvos sužeidimo buvo gydomas Džamu ligoninėje, kai vienas greitosios pagalbos automobilio vairuotojas pasiūlė jam suklastoti savo mirtį, kad būtų galima pravažiuoti pro patikrinimo postus, pranešė policija.

H. Dinas ir dar trys vyrai norėjo sugrįžti į atokų Punčho rajoną Indijos administruojamame Kašmyre prie de facto sienos su Pakistanu.

Regiono policijos vyresnysis inspektorius Rameshas Angralas sakė, kad šie keturi vyrai ir vairuotojas greitosios pagalbos automobiliu nuvažiavo daugiau kaip 160 kilometrų. Naudodamiesi suklastotu mirties liudijimu iš ligoninės jie pravažiavo daug patikrinimo postų.

„Greitosios pagalbos automobilis buvo sustabdytas prie paskutinio patikrinimo posto pakeliui į namus, – naujienų agentūrai AFP sakė R. Angralas. – Ten dirbęs policininkas iškart išsiaiškino, kad viduje gulintis uždengtas vyras negali būti miręs.“

Vyrai buvo areštuoti ir atskirai karantinuoti, sakė R. Angralas ir pridūrė, kad jiems gresia kaltinimai „sukčiavimu ir vyriausybės draudimų nepaisymu“.

Atnaujinta 13.28

Vis labiau kritikuojama JK Vyriausybė žada daugiau testų dėl koronaviruso

Jungtinė Karalystė trečiadienį paskelbė, kad netrukus pradės dėl COVID-19 testuoti 25 tūkst. žmonių per dieną, vyriausybei sulaukiant vis daugiau kritikos dėl mažo atliekamų testų kiekio palyginti su kitomis šalimis.

Būsto reikalų sekretorius Robertas Jenrickastelevizijai „Sky TV“ sakė, kad iki „balandžio vidurio“ siekiama pradėti atlikti 25 tūkst. testų per dieną, naujausiems skaičiams parodžius, kad šalyje mirties nuo COVID-19 atvejų yra beveik 1,8 tūkstančio. Tarp aukų yra 13-metis berniukas, laikomas jauniausia šalyje koronaviruso auka.

„Manome, kad artimiausiomis dienomis galėsime savo dabartinius... 12 750 [testų] pajėgumus padidinti iki 15 000, – sakė R. Jenrickas. – Balandžio viduryje tikimės pasiekti 25 tūkst. pajėgumus.“

Ministrai buvo priversti teisintis intensyvėjant kritikai dėl testų trūkumo, taip pat ir medicinos darbuotojams. Net žiniasklaidos priemonės, paprastai lojalios valdančiajai Konservatorių partijai, skelbė apie masinio testavimo „netvarką“.

JK kol kas atlikta tik kiek daugiau nei 143 tūkst. testų. Vokietijoje, kur iki kovo 30-osios mirė 455 žmonės, testuojama 70 tūkst. žmonių per dieną.

Atnaujinta 13.12

Irane mirčių nuo COVID-19 skaičius viršijo 3 000

Irano sveikatos apsaugos ministerija trečiadienį pranešė, kad nuo koronaviruso infekcijos šalyje per pastarąją parą mirė dar 138 žmonės, o bendras oficialus COVID-19 epidemijos aukų skaičius viršijo 3 000.

Sveikatos apsaugos ministerijos atstovas Kianoushas Jahanpouras sakė, kad dabar COVID-19 aukų skaičius siekia 3 036. Pasak K. Jahanpouro, per pastarąją parą nustatyti dar 2 987 nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai, o bendras COVID-19 atvejų skaičius yra 47 593. K. Jahanpouro teigimu, 15 473 ligoninėse gydyti COVID-19 pacientai jau pasveiko.

Atnaujinta 13.07

Iš Rusijos į JAV išskrido lėktuvas, gabenantis krovinį kovai su koronavirusu

Į Jungtines Valstijas išskrido Rusijos karinis lėktuvas, gabenantis medicininę įrangą kovai su koronavirusu, trečiadienį pranešė rusų Gynybos ministerija, Kremliui pandemijos metu mankštinant savo švelniosios galios raumenis.

Lėktuvas „Antonov-124“ su „medicininėmis kaukėmis ir medicinine įranga“, praėjusią naktį išskrido į Jungtines Valstijas, sakoma pranešime, kuriame daugiau detalių nepateikiama.

Atnaujinta 13.05

Ispanijoje mirčių nuo COVID-19 skaičius viršijo 9 000, patvirtintų atvejų – 100 000

Ispanijoje mirčių nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 skaičius trečiadienį viršijo 9 tūkst., o patvirtintų užsikrėtimo atvejų – 100 tūkst., pranešė Vyriausybė. Per pastarąją parą buvo nustatyti 864 nauji mirties nuo COVID-19 atvejai.

Sveikatos ministerijos duomenys rodo, kad Ispanijoje mirčių skaičius yra antras pasaulyje po Italijos. Iki šiol Ispanijoje virusas nusinešė 9 053 gyvybes, o patvirtintų atvejų skaičius siekia 102 136, nors naujų užsikrėtimų skaičius mažėja.

Atnaujinta 13.04

Suomijoje koronaviruso epidemija plinta lėčiau negu manyta

Suomijoje koronaviruso epidemija plinta lėčiau negu manyta dėl šalyje įvestų apribojimų. Tai trečiadienį per spaudos konferenciją pranešė Nacionalinio sveikatos ir gerovės instituto departamento direktorius Mika Salminenas.

„Reikia pasakyti, kad epidemija plito lėčiau negu tikėtasi. Manyta, kad atvejų skaičius kasdien didės geometrine progresija. Galima tvirtai pareikšti, kad įvesti apribojimai gerokai pristabdė epidemijos plitimą“, – sakė jis.

Trečiadienio duomenimis, Suomijoje nustatytų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius per parą padidėjo 62 ir išaugo iki 1446. Nuo koronaviruso padarinių mirė 17 žmonių.

Atnaujinta 12.44

Estijoje per pastarąją parą nustatyti dar 34 COVID-19 atvejai

Estijoje per pastarąsias 24 valandas buvo diagnozuoti 34 nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai. Sveikatos ir gerovės informacinių sistemų centro vadovė Katrin Reinhold trečiadienį žurnalistams sakė, kad per pastarąją parą buvo gauti 1 952 testų rezultatai ir kad 34 testų – 2 proc. – rezultatai buvo teigiami. Iš viso Estijoje atlikti 14 353 testai, kurių 779 – 5 proc. – rezultatai buvo teigiami.

Atnaujinta 12.38

Italijoje karantinas oficialiai pratęsiamas iki balandžio 13 d.

Italijos Vyriausybė oficialiai pratęsia kovos su COVID-19 priemones, karantinas galios iki balandžio 13 d. įskaitytinai, trečiadienį paskelbė sveikatos apsaugos ministras Robertas Speranza.

Italijoje užfiksuota daugiausiai užsikrėtimo koronavirusu atvejų Europoje. Nors atsiranda protrūkio lėtėjimo ženklų, ekspertai vis dėlto spėja, kad karantino reikės laikytis dar ilgai.

Atnaujinta 12.03

Britanijoje patvirtinta daugiau nei 25 tūkst. atvejų

Jungtinėje Karalystėje trečiadienį patvirtinta virš 25 tūkst. COVID-19 atvejų. Skaičiuojama, kad 1 789 asmenų mirė nuo naujojo koronaviruso.

Atnaujinta 11.57

Turkija išsiuntė Italijai ir Ispanijai medicininių priemonių

Turkija trečiadienį išsiuntė lėktuvą su kaukėmis, apsauginiais kostiumais, akiniais ir dezinfekcinėmis priemonėmis Italijai ir Ispanijai, siekdama padėti šioms šalims kovoti su koronaviruso protrūkiu.

Valstybinė Anatolijos naujienų agentūra pranešė, kad trečiadienį iš oro bazės šalia Ankaros pakilo karinis krovininis lėktuvas su medicininėmis priemonėmis. Jas pagamino kariuomenės fabrikai ir siuvyklos. Pranešime nenurodoma, kiek kaukių ir kitų priemonių išsiųsta.

Atnaujinta 11.46

Niujorko gubernatorius: mes nepakankamai įvertinome šį virusą

Niujorko valstijos gubernatorius Andrew Cuomo antradienį teigė, kad pareigūnai „neįvertino“ naujojo koronaviruso ir dabar turi ruoštis pandemijos pikui.

„Aš pavargau atsilikti nuo šio viruso. Mes atsiliekame nuo šio viruso nuo pat pirmos dienos“, – spaudos konferencijoje sakė gubernatorius A. Cuomo. „Mes nepakankamai įvertinome šį virusą. Jis galingesnis, pavojingesnis, nei tikėjomės“, – teigė A. Cuomo.

Užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius Niujorke išaugo iki 75 795, o mirčių skaičius per naktį padidėjo beveik 30 proc., iki 1 550, sakė A. Cuomo ir įspėjo, kad valstija ligos piko dar nepasiekė.

Atnaujinta 11.34

Žiniasklaida: Baltarusijoje galimai nuo koronaviruso mirė pacientė

Kovo 30 d. nuo pneumonijos Vitebske, Baltarusijoje, mirė Geležinkelio ligoninės pacientė. Kaip skelbia Lenkijoje veikianti Baltarusijai skirta televizija „Belsat“, moters dukra tikina, kad jai buvo diagnozuotas ir koronavirusas. Tiesa, institucijos to oficialiai kol kas nepatvirtino.

„Šioje ligoninėje mirė mano mama nuo koronaviruso. Ji mirė vakar, apie 17 val. Ji jau dvi savaites čia gulėjo, išsivystė vienpusė ar dvipusė pneumonija. Iš pradžių ji kvėpavo, vėliau nustojo. Jai buvo prijungtas dirbtinis kvėpavimo aparatas. Tyrimai buvo teigiami dėl koronaviruso“, – „Belsat“ sakė velionės dukra Natalija Chepik.

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka antradienį pranešė apie pirmąjį šalyje mirusį koronavirusine infekcija COVID-19 užsikrėtusį asmenį. Kaip nurodė Baltarusijos žiniasklaida, pirmąja auka tapo Vitebsko mieste gyvenęs 75 metų teatro aktorius Viktoras Daškevičius. A. Lukašenka sakė, kad vyras sirgo ir kitomis ligomis.

Atnaujinta 11.12

Pandemijos iššūkiai pasaulio ekonomikai

Vokietija sako esanti pasirengusi solidariam Europos finansiniam atsakui į koronaviruso pandemiją, bet susilaiko nuo tiesioginio pritarimo prieštaringai vertinamoms „korona-obligacijoms“, kurių prašo labiausiai pandemijos paliestos Italija ir Ispanija. Nors Bendrijos šalių pasirengimą krizei atremti vadina stipriu, Tarptautinis valiutos fondas sako, kad Europa šiemet recesijos neišvengs. O Pasaulio bankas įspėja, kad koronaviruso pandemija pakirs ekonomikos augimą besivystančiose Azijos šalyse, taip pat ir Kinijoje, skelbia LRT TELEVIZIJA.

Atnaujinta 10.46

Latvijoje sugrįžusiems iš užsienio asmenims uždrausta naudotis viešuoju transportu

Asmenims, sugrįžusiems į Latviją iš užsienio, nuo trečiadienio uždrausta naudotis viešuoju transportu. Toks apribojimas numatytas antradienį vyriausybės priimtose nepaprastosios padėties reglamentų pataisose.

Pagal naująsias taisykles iš užsienio sugrįžę asmenys privalo sumažinti tiesioginius kontaktus su kitais žmonėmis. Be kita ko, jiems uždrausta naudotis viešuoju transportu, priimti ar patiems eiti į svečius. Toks sprendimas priimtas siekiant apsaugoti Latvijos gyventojus nuo rizikos užsikrėsti koronavirusine infekcija COVID-19.

Latvija, siekdama sustabdyti užkrato plitimą, kovo 13-ąją paskelbė nepaprastąją padėtį ir įvedė virtinę griežtų suvaržymų. Nepaprastoji padėtis galios iki balandžio 14 dienos, bet dar gali būti pratęsta.

Atnaujinta 10.44

Bulgarijos parlamentarai bus tiriami dėl koronaviruso

Bulgarijos Liaudies Susirinkimo (parlamento) deputatas paguldytas į ligoninę jam diagnozavus koronaviruso sukeliamą susirgimą, todėl visi kiti parlamentarai ir administracinis personalas turės skubiai pasitikrinti sveikatą. Tai trečiadienį pranešė šalies parlamento pirmininkė Cveta Karajančeva. Pagal testų rezultatus bus priimti tolesni sprendimai dėl parlamento darbo, pridūrė ji. Trečiadienį turėjęs įvykti posėdis kol kas atšauktas.

Atnaujinta 10.01

Vietname paskelbta nacionalinė koronaviruso epidemija

Vietnamo ministras pirmininkas Nguyen Xuan Phucas paskelbė šalyje nacionalinę naujojo koronaviruso epidemiją. Tai trečiadienį pranešė naujienų agentūra „Xinhua“. Pirmasis užsikrėtimo koronavirusu atvejis Vietname buvo nustatytas sausio 23 d., iki šiol šalyje rasti 207 infekuotieji.

Praėjusių metų pabaigoje Kinijos Uhano mieste prasidėjęs naujojo koronaviruso sukeliamo susirgimo protrūkis išplito į daugiau kaip 160 šalių. Kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija jį pripažino pandemija. Naujausiais duomenimis, pasaulyje koronavirusu užsikrėtė per 828 tūkstančius žmonių, daugiau kaip 41 tūkstantis infekuotųjų mirė.

Atnaujinta 09.41

48 nauji koronaviruso atvejai buvo patvirtinti Latvijoje. Trečiadienį iš viso atvejų skaičius išaugo iki 446. Pranešama, kad iš viso nuo vasario 29 d. buvo atlikta 15 810 tyrimų.

Atnaujinta 09.40

Vokietijoje per parą užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius padidėjo 5,4 tūkstančio

Vokietijoje per parą nustatytų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius padidėjo 5,4 tūkstančio ir išaugo iki 67,3 tūkstančio. Tai trečiadienį pranešė Roberto Kocho institutas. Jo duomenimis, mirė dar 149 infekuotieji. Tad bendras epidemijos aukų skaičius Vokietijoje išaugo iki 732 žmonių. Vokietijoje koronaviruso plitimo epicentras tebėra Bavarija, Šiaurės Reinas-Vestfalija ir Badenas-Viurtembergas.

Atnaujinta 09.28

JAV prekybos milžinė „Walmart“ pradės matuoti darbuotojų temperatūrą

Jungtinių Valstijų mažmeninės prekybos milžinė „Walmart“ paskelbė pradėsianti matuoti visų parduotuvių ir sandėlių darbuotojų temperatūrą, taip siekiant sulėtinti koronaviruso plitimą. Darbuotojams, turintiems daugiau nei 100 laipsnių Farenheito (37,8 laipsnio Celsijaus) temperatūros, bus suteiktas nedarbingumas, jiems nebus leista sugrįžti į darbą, kol nepraeis bent trys dienos nuo karščiavimo pabaigos, pranešime teigia „Walmart“.

Atnaujinta 09.19

Kinija pranešė apie 36 naujus COVID-19 atvejus

Kinijos Nacionalinė sveikatos komisija trečiadienį pranešė apie 36 naujus COVID-19 atvejus, diena anksčiau paskelbusi, kad nuo šiol į oficialias suvestines bus įtraukiami ir besimptomiai atvejai.

Komisija sakė, kad visi nauji atvejai, išskyrus vieną, yra įvežtiniai iš užsienio. Per pastarąją parą taip pat užregistruoti septyni nauji mirties atvejai. Komisija nenurodė, ar kokie nors iš naujų užsikrėtimo atvejų yra besimptomiai, bet antradienį pranešė, kad iš 1 541 dabar stebimo besimptomio atvejo 205 yra įvežtiniai.

Sprendimas skelbti besimptomių atvejų skaičių priimtas po nepatiklių vertinimų dėl Kinijos skelbiamų skaičių, kurie anksčiau atspindėjo tik žmonių su pasireiškiančiais simptomais kiekį. Nors kol kas neaišku, kokia dalis virusą pasigavusių žmonių nepatiria jokių simptomų, mokslininkai sako, kad šie „nešiotojai” gali užkrėsti kitus žmones, kurie galiausiai gali susirgti.

Nors COVID-19 protrūkis Kinijoje atslūgo, kai kas klausia, ar tai, kad šalis negebėjo suskaičiuoti besimptomių atvejų, sudarys sąlygas vėl augti užsikrėtimų skaičiui. Kinija, kurioje naujasis virusas gruodį buvo pirmą kartą aptiktas, iš viso užregistravo 81 554 COVID-19 atvejus ir 3 312 mirties nuo šios ligos atvejų.

Atnaujinta 09.15

Jungtinėje Karalystėje nuo koronaviruso infekcijos mirė 13-metis

Jungtinėje Karalystėje mirė 13-metis berniukas, kuriam buvo diagnozuota koronavirusinė infekcija COVID-19, antradienį pranešė ligoninės atstovai ir vaiko šeima.

Berniuko artimieji sakė, kad vaikas nesirgo jokiomis lėtinėmis ligomis.

Berniukas mirė pirmadienį Karališkojo koledžo ligoninėje Londone. Manoma, kad jis yra jauniausias nuo COVID-19 Jungtinėje Karalystėje miręs asmuo.

Antradienį Belgija pranešė, kad šalyje mirė 12 metų mergaitė, kuriai buvo patvirtinta koronavirusinė infekcija. Ši mergaitė kol kas yra jauniausia koronaviruso epidemijos auka Europoje.

Atnaujinta 08.38

JT vadovas: koronaviruso pandemija – didžiausia pasaulinė krizė nuo karo

Koronaviruso pandemija yra didžiausia pasaulinė krizė nuo Antrojo pasaulinio karo, antradienį sakė Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonio Guterresas, reikšdamas susirūpinimą, kad ši krizė galėtų išprovokuoti konfliktus visame pasaulyje.

A. Guterreso teigimu, krizės mastą nulėmė „liga, kelianti pavojų visiems pasaulyje, ir... ekonominis poveikis, sukelsiantis recesiją, kuri turbūt neturi analogijų netolimoje praeityje“.

„Dėl šių dviejų faktų derinio ir rizikos, kad tai prisideda prie didesnio nestabilumo, padidėjusių neramumų ir padidėjusių konfliktų, manome, kad tai sunkiausia krizė, su kokia susidūrėme nuo Antrojo pasaulinio karo“, – žurnalistams sakė JT vadovas.

Niujorke įsikūrusios JT buvo įsteigtos baigiantis karui, 1945-aisiais, ir vienija 193 pasaulio valstybes.

„Stipresnis ir efektyvesnis atsakas... įmanomas tik pasitelkiant solidarumą, jei visi susitelks, jei pamiršime politinius žaidimus ir suvoksime, kad ant kortos pastatyta žmonija“, – pridūrė A. Guterresas.

Koronavirusui siaučiant visame pasaulyje jau mirė per 40 tūkst. žmonių, be to, pandemija daro didžiulį neigiamą poveikį ekonomikai.

„Toli gražu neturime pasaulinio paketo, kad padėtume besivystančiam pasauliui kurti sąlygas ir ligai slopinti, ir dramatiškoms pasekmėms spręsti“, – perspėjo A. Guterresas ir paminėjo nedarbą, mažų kompanijų žlugimą ir pažeidžiamus žmones neformalioje ekonomikoje.

„Lėtai judame teisinga kryptimi, bet mums reikia paskubėti, mums reikia daryti daug daugiau, jei norime įveikti virusą“, – sakė A. Guterresas.

Praėjusią savaitę paraginusios aukoti neturtingoms ir konfliktus išgyvenančioms valstybėms, JT antradienį įkūrė naują fondą padėti besivystančioms šalims.

Trumpas: JAV laukia „dvi labai skausmingos savaitės“

AV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį įspėjo amerikiečius, kad laukia dvi „labai skausmingos“ savaitės, šaliai grumiantis su koronaviruso epidemija.

„Tai bus dvi labai skausmingos, labai labai skausmingos savaitės“, – sakė jis per spaudos konferenciją Baltuosiuose rūmuose.

D. Trumpas šią pandemiją pavadino „maru“.

„Noriu, kad kiekvienas amerikietis būtų pasirengęs priešakyje laukiančioms sunkioms dienoms“, – sakė jis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi