Pasaulyje

2020.03.31 10:19

Trumpas skelbia, kad Rusija atsiunčia pagalbą kovai su COVID-19

LRT.lt2020.03.31 10:19

Rusija ir kitos šalys išsiuntė medicininių priemonių Jungtinėms Amerikos Valstijoms (JAV), kur šiuo metu yra didžiausias užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius pasaulyje, pirmadienį pareiškė JAV prezidentas Donaldas Trumpas, rašo „The Moscow Times“.

Rusija anksčiau taip pat siuntė trūkstamų medicininių priemonių į COVID-19 niokojamą Italiją, taip keliant klausimus, ar šis žingsnis buvo prezidento Vladimiro Putino viešųjų ryšių akcija ir bandymas pagerinti savo įvaizdį tiek šalies viduje, tiek užsienyje.

Tiesa, Italijos pareigūnai pranešė, kad 80 proc. Rusijos atsiųstų priemonių yra „visiškai nenaudingos arba mažai naudingos“ kovoje su pandemija.

„Rusija mums atsiuntė labai didelį kiekį priemionių. Medicininė įranga, kuri buvo „labai naudinga“, – spaudos konferencijoje pareiškė D. Trumpas, nenurodydamas, kokia konkrečiai įranga buvo siunčiama.

Kinija ir kitos šalys taip pat išsiuntė pagalbą JAV, D. Trumpas pareiškė žurnalistams, nesuteikdamas detalesnės informacijos.

Antradienio ryto duomenimis, JAV yra per 164 tūkst. užsikrėtusiųjų koronavirusu, daugiau nei 3 tūkst. mirčių, 5,5 tūkst. visiškai pasveiko. Savo ruožtu Rusijoje, „Worldometers“ duomenimis, yra virš tūkstančio užsikrėtusiųjų, 9 mirtys ir 66 visiškai pasveiko.

Rusijos ir JAV prezidentai V. Putinas ir D. Trumpas pirmadienį telefonu taip pat aptarė kovos su koronavirusu klausimus ir padėtį naftos rinkoje, pranešė Kremlius.

„Valstybių vadovai išreiškė rimtą susirūpinimą dėl koronaviruso plitimo pasaulyje masto ir informavo vienas kitą apie Rusijoje ir JAV taikomas priemones kovojant su šia grėsme. Aptartos abiejų šalių glaudesnio bendradarbiavimo galimybės šia kryptimi“, – sakoma Kremliaus spaudos tarnybos pranešime.

Po lyderių pokalbio Kremliaus pranešime tebuvo paminėta, kad jie „apsikeitė nuomonėmis“ apie naftos rinką.

„Taip pat apsikeista nuomonėmis apie esamą pasaulinės naftos rinkos padėtį. Susitarta dėl rusų ir amerikiečių konsultacijų šiuo klausimu energetikos ministrų linija“, – nurodoma jame.