Nuomonės

2021.06.18 10:22

Rita Miliūtė. Stop prezidento tvirkinimui

Rita Miliūtė, žurnalistė2021.06.18 10:22

Prezidento patarėjas vakar perdavė linkėjimus – protestuotojams iš aikštelės prie Seimo rūmų. Iš tos, kurioje jie tris dienas iš eilės vietoj penkiolikos žmonių, renkasi keliskart po penkiolika. Kadangi policija tokio rinkimosi kuopelėmis pažeidimu nelaiko, internetus užplūdo ironiški patarimai, kaip ir kitais atvejais išvengti policijos ir už įstatymų pažeidimus skiriamos baudos.


Komikas Paulius Ambrazevičius pasiūlė: „Mielieji, jei kada papulsite į bėdą ir alkotesteris už vairo parodys vieną ir šešias dešimtąsias promilės, žinokite – jūs įpūtėte keturis kartus po nulis keturis, o tai yra leistina riba Lietuvoje“.

Jis pacitavo policijos atstovę, sakiusią, kad susirinkusiems leidimai nebuvo reikalingi, nes pagal Susirinkimų įstatymą iki penkiolikos žmonių gali būriuotis. Ir paklausė, gal kas norėtų padaryti LGBT eitynes, kokių trisdešimt būrelių po tuos pačius penkiolika žmonių.

Kiti internautai primetė praktiškesnių pasiūlymų: „Kai pasienietis išdrįs papriekaištauti dėl fūros cigarečių „FEST“, priminkit jam, jog į Lietuvą leidžiama įvežti du blokus, tiesiog jūs taupote laiką, kurą ir tausojate gamtą, todėl vietoj keliasdešimties reisų viską sutalpinote į vieną“.

Reikėtų susikibti rankomis, suspausti delne gintarėlį, jei pasiseks, užtraukti himną be klaidų ir joti prezidento gelbėjiman. Apjuosti rūmus juosta STOP PREZIDENTO TVIRKINIMUI. Paklausti, ar suvokia, kaip baigiasi, kuomet skatinami veikti tie, kas šalia paties Seimo pamina įstatymus.

Dar buvo klausimas dėl žiemą policijos sugaudyto studentų vakarėlio, kai jame, nepaisant karantino, buvo susirinkę 89 tarptautinių mainų programos dalyviai. Palaukit, klausia vienas, tai argi čia nebuvo keturiasdešimt penkios grupelės po du žmones?

Galėtų atsakyti policija, vakar iš po Daukanto aikštės medžių ramiai – ar neramiai, jeigu dar tiki, kad visiems įstatymai vienodi, stebėjusi tas keletą grupelių po penkiolika žmonių, atėjusių išgirsti prezidento žodį ir atsinešusių plakatą „Ar dar gyva Deimantė“. Tai yra, mergaitė, dabar jau paauglė, kuri vykdant teismo sprendimą buvo grąžinta mamai. Teismo sprendimą tuomet irgi vykdė policija, ir susirinkusiųjų Garliavoje buvo keikiama. Nes mergaitės teta visiems sakė, kad vaikas buvo tvirkinamas.

Bet vakar baisi vaivorykštinė grėsmė kilo ne kokiai nors eilinei Lietuvos šeimai. Ji kilo pačiai pirmajai. Kol prezidento patarėjas siuntė linkėjimus tradicinės šeimos gynėjams iš nesankcionuoto mitingo, pats prezidentas vaizdo konferencijos būdu kalbėjosi su trim vyriškiais, vienas kurių yra Liuksemburgo premjeras. Iš tiesų patrauklus ir pačiame jėgų žydėjime. Vedęs. Legaliai (Liuksemburge) vedęs gėjus. Vedęs tais pačiais 2015-aisiais metais, kai tiktai Liuksmeburgas LGBT žmonėms leido tuoktis. Ir štai su juo šnekėjo vakar Lietuvos prezidentas parengiamajame pokalbyje prieš Europos Vadovų Tarybą.

Reikėtų susikibti rankomis, suspausti delne gintarėlį, jei pasiseks, užtraukti himną be klaidų ir joti prezidento gelbėjiman. Apjuosti rūmus juosta STOP PREZIDENTO TVIRKINIMUI. Paklausti, ar suvokia, kaip baigiasi, kuomet skatinami veikti tie, kas šalia paties Seimo pamina įstatymus.

Komentaras skambėjo per LRT RADIJĄ


Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.