Nuomonės

2020.02.08 18:04

Benas Lyris. Kvietimas būti šviesa ir druska

Benas Lyris, kunigas ir poetas2020.02.08 18:04

Kvietimas būti šviesa ir druska – tai du įvaizdžiai, girdimi šio sekmadienio Evangelijoje, kurioje Jėzus kviečia savo mokinius būti žemės druska ir pasaulio šviesa. Klausimas, ką šie įvaizdžiai reiškia mums, gyvenantiems dabartyje?

Seniau, kai nebuvo šaldytuvų, druska buvo pats geriausias būdas saugoti maistą nuo sugedimo, todėl šis simbolis yra tarsi ženklas, kad krikščionis yra pašauktas saugoti savyje tikrus dalykus – Dievo Dvasią, dieviškąsias vertybes – ir neleisti aplinkai, kurioje jis yra, sugesti.

Druska yra įvaizdis krikščionio, suteikiančio pasauliui skonio. Kuris ne tik pasūdo, bet ir leidžia pamatyti gyvenimą tuose dalykuose, kuriuos kiekvieną dieną sutinkame.

Kvietimas būti šviesa ir druska – tai du įvaizdžiai, girdimi šio sekmadienio Evangelijoje

Druska taip pat reiškia saugoti vienas kitą. Apie pirmųjų krikščionių bendruomenes mes girdėjome tokius žodžius kaip „pažiūrėkite, kaip jie vienas kitą myli.“ Būti druska reiškia ne tik saugoti pasaulį, savyje sudėtus Dievo talentus ir dieviškąsias vertybes, tokias kaip tikėjimą, viltį ir meilę. Tai taip pat reiškia saugoti ir šalia esantį žmogų. Būti saugumo ženklu vienas kitam. Šiandien labai daug žmonių Lietuvoje yra vieniši ir jaučiasi niekam nereikalingi, todėl krikščionis visada yra tas, kuris saugo ir suteikia saugumo jausmą šalia esančiajam.

Kitas įvaizdis, apie kurį kalba šio sekmadienio Evangelija, yra tai, kad Jėzus kviečia būti šviesa. Jis sako, kad „jūs esate pasaulio šviesa“. Tai reiškia, kad mumyse gyvenanti Dievo šviesa yra daug didesnė nei pasaulio tamsa, kurią sutinkame. Mumyse gyvenanti Dievo viltis leidžia nenuleisti rankų dėl dabarties, kurią ne visada gebame suprasti.

Man labai patinka įvaizdis, kalbantis apie šių dienų krikščionių pamokslininką, katechetą, kunigą, žmogų, kuris vienoje rankoje laiko Biblija, o kitoje laiko laikraštį. Laikraštis simbolizuoja, kad žmogus domisi šios dienos realybę, šių dienų įvykiais, žiūri televiziją, skaito šiuolaikinę spaudą, tačiau kitoje rankoje jis laiko Bibliją ir žiūri, ką Dievas sako šių dienų pasaulyje, tas dvi tikroves sujungdamas. Žinių ir mūsų realybės su Dievu tikrovė visada pagimdo viltį, apšviečia situacijas, kurios be Dievo būtų sudėtingos.

Druska yra įvaizdis krikščionio, suteikiančio pasauliui skonio

Brangieji, prašykime malonės, kad gautume iš Viešpaties jėgos, kad būtume druska vienas kitam ir pasauliui, gebėtume saugoti tikrus dalykus: mumyse sudėtą Dievo Dvasią, Dievo talentus, dieviškąsias vertybes, tokias kaip tikėjimą, viltį, meilę, tiesą ir gebėtume saugoti vienas kitą. Prašykime, kad visada gebėtume nenuleisti rankų ir pasitikėtume šviesa. Paskutinis žodis visada priklauso šviesai, jeigu mes tikime ir ja gyvename.

Prašykime Viešpaties, kad taptume vienas kitam duona, leidžiančia patirti gyvenimo pilnatvę. Duona, kurią atiduodame ir išdalijame, kad, gyvendami vienas su kitu, atpažintume tarp mūsų gyvenantį Dievą. Amen.

Taip pat skaitykite

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt