Naujienų srautas

Nuomonės2020.01.25 16:59

Benas Lyris. Dievo žodžio stiprybė

Benas Lyris 2020.01.25 16:59

Skirti dieną Biblijai derėtų ne tik „kartą per metus“, bet ir diena iš dienos visus metus. Mums būtina artimai pažinti Šventąjį Raštą ir Prisikėlusįjį, kuris niekuomet nepaliauja dalijęsis žodžiu ir duona tikinčiųjų bendruomenėje. (Apaštališkasis laiškas dėl Dievo Žodžio sekmadienio įvedimo, Popiežius Pranciškus).

Trečią liturginių metų sekmadienį Šventasis Tėvas Popiežius Pranciškus yra paskelbęs Dievo žodžio sekmadieniu. Šiuo kvietimu jis siekia atkreipti dėmesį į Dievo žodžio svarbą žmogaus gyvenime. Siekia pastebėti, kad ne tik protestantiškosios konfesijos yra labai kristocentriškos ir visą savo tikrovę, pasitikėjimą, tikėjimo turinį sudeda į Dievo žodžio skaitymą ir aiškinimą. Jis nori pabrėžti, kad kiekvienas tikintysis supranta Dievo žodį kaip tai, per ką Dievas įkvepia gyventi.

Trečiasis liturginių metų sekmadienis bus švenčiamas kasmet, kaip Dievo žodžio sekmadienis, kad savo gyvenime surastume laiko skaityti, apmąstyti ir priimti Dievo žodį, kaip mylimojo laišką ar išsakytus žodžius. Jis yra ne tam, kad mus išmokytų, paragintų ar išbartų, bet įkvėptų tikrumo.

Kristus šiandien yra gyvas per žodį. Ne vienas teologas savo raštuose yra pasakęs, kad „nepažinoti Dievo žodžio – nepažinoti paties Kristaus“, nes Dievo žodžio pilnatvė yra Kristaus asmenyje.

Jis yra ne tam, kad mus išmokytų, paragintų ar išbartų, bet įkvėptų tikrumo

Brangieji, šiandien norėtųsi dalytis ypatingais pamąstymais, kurie palietė mane, kaip kunigą, studijuojantį teologiją ir Kunigų seminariją. Man įstrigo vienas mūsų Šventojo Rašto dėstytojo paraginimas. Jis sakė: „Studentai, įsivaizduokite, jeigu nebūtų Šventojo Rašto ir turėtumėte pasirinkti vieną sakinį, kuris padėtų jums gyventi. Suraskite Senojo ar Naujojo Testamento vietą, kuri padėtų judėti per visus gyvenimo iššūkius ir situacijas, į kurias norėtumėte neštis Dievą.“

Studijuodamas seminarijoje, skaičiau Evangelijas, peržvelgiau Senąjį Testamentą ir man įstrigo viena vieta iš Naujojo Testamento, kurioje Kristus sako: „Aš esu su jumis per visas gyvenimo dienas iki pasaulio pabaigos“. Aš sau pasakiau, kad man užtektų šios vietos suvokti, jog visada galima atsiremti į Dievą, kad jis yra tas, kuris įkvepia gyventi. Ši mintis tapo mano atrama.

visada galima atsiremti į Dievą, kad jis yra tas, kuris įkvepia gyventi. Ši mintis tapo mano atrama

Tarnaudamas Kauno klinikose ir lankydamas ligonius, sutinku įvairių žmonių. Mane palietė viena patirtis iš Šventojo Rašto, kai nuėjau pas vieną moterį, gulinčią Onkologijos skyriuje. Tuo metu, kai aš ją lankiau, jai buvo atliekama chemoterapija. Moteris su manimi pasidalijo savo kasdiene malda. Ji sako: „Kunige, aš matau, kiek daug žmonių, kuriems atliekama chemoterapija, vargsta. Aš galvoju, kaip surasti žodžius, kurie įkvėptų gyventi. Tada prisiminiau Šventojo Rašto mintį, kuriame Dievas sako: „Tas, kas išgertų net mirtinų nuodų, nenumirs“. Tuo metu, kai man atliekama chemoterapija, visada prisimenu šią mintį. Aš atsiremiu į tai, kad Dievas yra visada šalia manęs, kad mano tikėjimas yra didesnis nei abejonės, kad sielvartas yra niekas šalia Dievo ištikimybės ir artumo. Būtent taip aš atradau gyvenimo pilnatvę, su kuria galėčiau eiti toliau.“

Brangieji, šiandien švenčiame Dievo žodžio sekmadienį. Visai neseniai prasidėjo naujieji liturginiai metai. Jeigu kasdien nepavyksta surasti laiko Dievo žodžiui, jį skaityti, apmąstyti ir juo gyventi, šį mėnesį suraskite kokią nors Šventojo Rašto mintį, kuri padėtų gyventi, eiti toliau ir leistų patikėti, kad Dievas yra realesnis ir artesnis nei baimės, įsitikinimai ir sunkumais. Šios minties šviesoje gyvenkite visus ateinančius metus. Tegul jūsų širdį, gyvenimą, mintis ir artimuosius laimina gyvasis Dievo žodis, kuris atėjo tam, kad būtume palaiminti gyvenimu. Amen.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą