Lietuvoje

2016.03.18 10:41

Moksleiviai kviečiami išbandyti jėgas teisinių žinių konkurse

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2016.03.18 10:41

Lietuvoje prasideda pirmoji Nacionalinė teisinių žinių olimpiada, kurios pagrindinis tikslas – ugdyti Lietuvos jaunimo teisinį sąmoningumą bei supratimą apie teisinę kultūrą.

„Apklausų duomenimis, daugelis pritaria teisinių pagrindų mokymui. Tiesa, tik 35 proc. jaunimo domisi teise ir savo teisėmis, jų gynimu. (...) Teisinis švietimas yra vienas iš prioritetų. Tad olimpiada yra labai gera forma įtraukiant jaunimą, skatinant domėtis tuo, kas paskui jiems gali būti naudinga“, – apie iniciatyvą kalbėjo teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

Jam pritaria ir olimpiados iniciatorių atstovė – Mykolo Romerio universiteto Teisės fakulteto dekanė profesorė Lyra Jakulevičienė. Ji teigia, kad papildoma pažintis su teise yra labai svarbus veiksnys ugdant jaunų žmonių pilietiškumą.

Dar 2014 m. „Baltijos tyrimų“ atlikto tyrimo duomenimis, net 83 proc. Lietuvos gyventojų buvo įsitikinę, kad teisės įvadas turėtų būti dėstomas mokyklose ir gimnazijose.

Anot L. Jakulevičiėnės, paskatinti dalyvauti konkurse gali ir vertingi prizai: teisės studijų stipendija, kelionė į Europos Parlamentą, interaktyvios karjeros dienos privačioje bendrovėje, tarptautinės vasaros mokyklos ir kt.

Plačiau apie olimpiadą ir teisės naudą – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“, o mokyklos ir klasės į konkursą gali registruotis čia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.