Lietuvoje

2020.03.29 00:59

Keturioliktoji karantino Lietuvoje diena: naujausia informacija trumpai

LRT.lt, BNS, ELTA2020.03.29 00:59

Lietuvoje ir toliau tęsiasi karantinas. Šiuo metu skelbiama, kad mūsų šalyje identifikuoti 394 koronavirusu COVID–19 užsikrėtę asmenys. Taip pat pranešta apie dar dvi koronaviruso aukas šalyje.

SVARBIAUSIA INFORMACIJA TRUMPAI

– Lietuvoje nustatyti užsikrėtimo COVID–19 atvejai: 437, mirčių: 7.

– Karantinas šalyje pratęstas mažiausiai iki balandžio 13 d. imtinai. Daugiau apie tai skaitykite čia.

– Visi įtariantys, kad galėjo užsikrėsti koronavirusu, turi skambinti specialiu numeriu 1808.

– Skelbiami užsikrėtusių asmenų Lietuvoje maršrutai, pasitrikrinti galite čia.

Lietuvoje – jau 437 atvejai

Šeštadienį Lietuvoje bendras koronaviruso (COVID-19) atvejų skaičius pasiekė 437, remdamasi Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Šeštadienio ryto duomenimis, iki šiol ištirta 8424 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso. Duomenys surinkti iš visų laboratorijų, kuriuose šie tyrimai atliekami.

Visais atvejais jau pradėti arba bus pradėti epidemiologiniai tyrimai, o mobiliuose punktuose tyrimus atlikę asmenys bus informuoti apie savo tyrimo rezultatus.

Lietuvoje patvirtintos dar dvi koronaviruso aukos

Šeštadienį pranešta apie dvi mirtis nuo koronaviruso: mirė vyresnio amžiaus žmonės Ukmergėje ir Klaipėdoje, priklausę rizikos grupei bei sirgę kitomis ligomis. Bendras mirčių nuo koronaviruso skaičius išaugo iki septynių.

Sveikatos apsaugos ministerijos atstovės Neringos Mikėnaitės teigimu, Ukmergėje miręs asmuo priklausė rizikos grupėms.

„Jau brandaus amžiaus asmuo, buvo gydytas nuo seniau“, – teigė ministerijos atstovė.

Ji taip pat pridūrė, kad testas dėl koronaviruso asmeniui buvo atliktas iki mirties, o asmuo mirė ketvirtadienį, tačiau testo rezultatų buvo sulaukta tik šeštadienį.

Klaipėdos universitetinės ligoninės direktorius Vinsas Janušonis naujienų portalui LRT.lt patvirtino, kad šeštadienio vakare mirė dar vienas pacientas, vyresnio amžiaus, kuris gydėsi ligoninės akių ligų skyriuje, kuriame nuo vieno mediko išplito koronavirusas. V. Janušonis sako, kad nors asmuo buvo užsikrėtęs koronavirusu, mirė jis nuo kitų ligų.

Daugiau apie tai skaitykite čia.

Klaipėdos ligoninės Akių ligų skyriuje koronavirusas nustatytas dar keliems ligoniams

Koronaviruso židiniu tapusiame Klaipėdos universitetinės ligoninės Akių ligų skyriuje koronavirusas nustatytas dar keliems sunkiomis lėtinėmis ligomis sergantiems pacientams.

„Tiksliai nepasakysiu, bet jų yra penki–šeši“, – BNS šeštadienio vakarą sakė ligoninės vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis.

Daugiau apie tai skaitykite čia.

Koronavirusas nustatytas Klaipėdos ligoninės medikui, 10 gydytojų ir darbuotojų izoliuota

Koronaviruso infekcija šeštadienio naktį buvo nustatyta Klaipėdos universitetinės ligoninės gydytojui. Iš viso šeštadienį Klaipėdoje patvirtinti 8 nauji koronaviruso atvejai.

„Yra vienam gydytojui nustatytas atvejis, pranešė mūsų laboratorija, dabar sprendžiam, kiek medikų saviizoliuosim, turbūt kokį dešimt žmonių“, – BNS sakė Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis.

Daugiau apie tai skaitykite čia.

Visi 50 su koronavirusu kovojančių Kauno klinikinės ligoninės medikų testai yra neigiami

Šeštadienį paaiškėjo, kad visi 50 Kauno klinikinės ligoninės medikams penktadienį atlikti testai dėl COVID-19 yra neigiami.

„Tai akivaizdus įrodymas, kad mūsų kolektyvas dirba su saugiomis priemonėmis ir saugiomis sąlygomis“, - sako LASMU Infekcinių ligų klinikos vadovė, Kauno klinikinės ligoninės infektologė prof. Auksė Mickienė.

Šiuo metu dėl COVID-19 namuose gydosi viena Kauno klinikinės ligoninės slaugytoja, kuriai liga kovo 26 d. diagnozuota turint nedarbingumo pažymėjimą. Pirminiais duomenimis, ji užsikrėtė ne ligoninėje, o nuo savo sergančio sutuoktinio, kuris yra tolimųjų reisų vairuotojas.

Veryga nušalino Kauno klinikinės ligoninės direktorių

Po žurnalistės Daivos Žeimytės-Bilienės penktadienį feisbuke pasidalintų nuotraukų, kuriose užfiksuoti šokiruojantys vaizdai iš Kauno klinikinės ligoninės Infekcinių ligų skyriaus – jame medikai priversti vienkartinius apsauginius drabužius saugoti maišeliuose ir naudoti ne vieną kartą – bei premjero Sauliaus Skvernelio paraginimo atleisti Kauno klinikinės ligoninės direktorių Albiną Naudžiūną, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga paskelbė, jog A. Naudžiūną nušalina nuo pareigų, kol dėl įvykio atliekamas tyrimas.

A. Veryga sakė, kad kol kas siekiama išsiaiškinti situaciją ir apie mediko atleidimą iš pareigų nėra kalbama. Jis pabrėžė, kad tyrimas dėl skandalo Kauno klinikinėje ligoninėje bus atliekamas kaip įmanomai greičiau, nes vadovo nebuvimas kelia stresą darbuotojams.

Daugiau apie tai skaitykite čia.

Lietuvą pasiekė apsaugos priemonės

Šeštadienį į Kauno oro uostą atgabentas medicininių apsaugos priemonių krovinys. Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius sakė, kad dėl apsaugos priemonių ir panašių prekių šiuo metu vyksta karas ir jas perkančios valstybės nėra garantuotos, kad gaus tai, už ką sumokėjo.

Orlaivis su kroviniu iš Kinijos Kauną pasiekė per Frakfurto Hano oro uostą ir nusileido šeštadienį 11 val. 32 min.

„Jau šiandien ta logistika pradės veikti, keliaus į gydymo įstaigas ir leis be nerimo, be įtampos medikams dirbti. Nepaisant to, kad Lietuva priemonių turėjo, tos įtampos buvo labai daug, nes Lietuva nebuvo sukaupusi tokio didelio rezervo“, – sakė A. Veryga.

Daugiau apie tai skaitykite čia.

Leis didinti koronaviruso testavimo mastus

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL) pradedama diegti visiškai automatizuota tyrimų sistema „Cobas 6800“, kuri padeda greitai ir lengvai nustatyti SARS-CoV-2 virusą. Bendrovės „Roche“ sukurta inovatyvi sistema laboratorijoje suteiks galimybę reikšmingai padidinti testavimo pajėgumus – vien šia sistema per parą galima atlikti iki 1 tūkst. 440 tyrimų.

Daugiau apie tai skaitykite čia.

Tyrimus atliks dar dvi laboratorijos

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga penktadienį pranešė, kad mėginius dėl koronaviruso pradės tirti ir Nacionalinio vėžio instituto laboratorija. Vėliau šiuos tyrimus, pasak A. Verygos, galės atlikti, ir dar viena laboratorija.

„Tyrimus galės atlikti Nacionalinio vėžio instituto laboratorija. Tai bus septinta tokius tyrimus atliekanti institucija Lietuvoje“, – penktadienį spaudos konferencijos metu pranešė A. Veryga.

„Netrukus koronaviruso mėginius pradės tirti ir Nacionalinis maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratorija“, – pridūrė ministras.

Anot jo, tyrimų galimybės prasiplėtė po to, kai Lietuva gavo didelį kiekį tyrimams reikalingų reagentų.

Daugiau apie tai skaitykite čia.

Italijoje koronaviruso epidemijos aukų skaičius viršijo 10 tūkstančių

Visame pasaulyje oficialiai užregistruota daugiau kaip 600 tūkst. užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų, rodo naujienų agentūros AFP kaupiami duomenys. 10 val. 45 min. Grinvičo (12 val. 45 min. Lietuvos) laiku buvo 605 tūkst. 10 užsikrėtimo atvejų ir 27 tūkst. 982 mirties atvejai 183 valstybėse ir teritorijose.

Jungtinėse Valstijose nustatyti 104 tūkst. 837 atvejai, įskaitant 1 tūkst. 711 mirties atvejų. Italijoje mirties atvejų yra daugiausiai – 9 tūkst. 134, o bendras užsikrėtimo atvejų skaičius yra 86 tūkst. 498.
Kinijoje, kurioje pandemija praėjusių metų pabaigoje prasidėjo, užregistruoti 81 tūkst. 394 užsikrėtimo ir 3 tūkst. 295 mirties atvejai.

Testavimo apimtis padidinusios Ispanijos vyriausybė šeštadienį paskelbė, kad mirties atvejų skaičius šalyje išaugo iki 5 tūkst. 690, kai per pastarąsias 24 valandas mirė rekordiškai daug žmonių – 832. Užsikrėtimo atvejų skaičius šalyje padidėjo iki 72 tūkst. 248.

Pasauliniai skaičiai atspindi tik pandemijos dalį, nes daug šalių testus dėl įtariamų atvejų atlieka tik tuomet, kai pacientai atsiduria ligoninėje.

Daugiau apie tai skaitykite čia.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo