Lietuvoje

2020.03.28 13:14

Kauno klinikinės ligoninės vadovą nušalinęs Veryga: kai kurių priemonių liepėme neišmesti

atnaujinta 14.06

Kauno klinikinės ligoninės vadovą nuo pareigų nušalinęs ministras Aurelijus Veryga sakė, kad kol kas siekiama išsiaiškinti situaciją ir apie mediko atleidimą iš pareigų nėra kalbama.

Šeštadienį sveikatos apsaugos ministras lankėsi Kauno klinikinėje ligoninėje. Anot jo, tai daryta norint išsiaiškinti susidariusią situaciją.

„Veiksmas vyko naktį, vėlai. Žinoma, kad naktį jokio darbo normaliai negali padaryti, tai priėmėme sprendimus, kad laikinai vadovą nušaliname, leidžiame jam pabūti šone, kad galėtume ramiai įsivertinti situaciją. Tai nereiškia atleidimo, turime pamatyti, kokia situacija yra realybėje“, – komentavo A. Veryga.

Jis taip pat priminė, kad pačios ministerijos buvo nurodyta, kad sveikatos priežiūros įstaigos kai kurių panaudotų priemonių neišmestų, pavyzdžiui, akinių, respiratorių. A. Veryga kalbėjo, kad Kauno technologijos universitetas atliko tyrimus, kurie parodė, kad tas priemones galima dezinfekuoti ir, esant trūkumui, naudoti dar kartą.

Veryga: kiekvienoje ligoninėje rastume kažką, padėtą ne vietoje – nebeliktų kam dirbti

„Ačiū Dievui, kad turime tą didelę siuntą, kurios dalis šiandien atkeliauja. Bet įstaigoms net ir pavedimas buvo tam tikras priemones kaupti. Norime ramiai išsiaiškinti, kokia yra situacija, kad galėtume objektyviai pasakyti“, – sakė ministras. Jis sakė negalintis pasakyti, ar panaudotos priemonės iš tikro buvo naudojamos dar kartą.

Ministras sakė, kad vienkartinės priemonės neturi būti naudojamos kelis kartus, tačiau ragino neišsiaiškinus visos situacijos nepulti teisti ligoninės vadovų.

„Aš nežinau, ar jos buvo naudojamos. Ligoninei buvo skirta iš rezervo, kai jie buvo paprašę, jei reikės ir dar kartą skirsime. <...> Vadovai irgi yra labai svarbūs, jie dirba labai sudėtingą darbą. Kiekvienoje įstaigoje galime rasti problemą, bet jei visus vadovus atleisime, galėsime sėdėti namie, melstis ir laukti pasaulio pabaigos“, – žurnalistams šeštadienį sakė A. Veryga.

Jis pabrėžė, kad tyrimas dėl skandalo Kauno klinikinėje ligoninėje bus atliekamas kaip įmanomai greičiau, nes vadovo nebuvimas kelia stresą darbuotojams. A. Veryga sakė, kad Kauno klinikinės ligoninės vadovą darbuotojai palaiko – tą jis pastebėjo susitikimo metu. S. Skvernelio raginimo atleisti direktorių jis vertino santūriai, bet pridūrė, kad skubėti su sprendimu nereikėtų.

Sveikatos apsaugos ministras sakė, kad per apsilankymą ligoninėje jam darbuotojai situaciją paaiškino.

„Yra daug labai tokių sudėtingų niuansų, kuriuos nėra taip paprasta per trumpą laiką paaiškinti. Paprasčiausia žinia yra ta, kad tie sprendimai, kurie ten yra daromi, yra daromi tikrai infektologų, žmonių, kurie žino, ką galima saugoti, ko negalima“, – sakė A. Veryga.

Sveikatos apsaugos ministras tikino, kad ligoninės vadovas liks kurį laiką nušalintas nuo pareigų, kol bus baigtas tyrimas.

„Negalima vadinti mano vizito tyrimu. Mes pasikalbėjome su kolektyvu – kolektyvas vadovą palaiko. Norėsime ramiai tą situaciją išsiaiškinti, bet tą pasistengsime padaryti maksimaliai trumpais terminais, kad nestrigtų darbas. Vadovo nebuvimas, net ir laikinas, jis kelia įtampą, stresą darbuotojams“, – komentavo A. Veryga.

Portalas LRT.lt primena, kad penktadienio vakarą žurnalistė Daiva Žeimytė-Bilienė socialiniame tinkle pasidalino nuotraukomis, kuriose matyti, kad panaudotos vienkartinės medikų apsaugos priemonės sudedamos į maišus ir, kaip teigiama, naudojamos dar kartą. Nuotraukos darytos Kauno klinikinės ligoninės Infekcinių ligų skyriuje.

Dar tą patį vakarą premjeras Saulius Skvernelis paragino A. Verygą nuo pareigų nušalinti ligoninės vadovą Albiną Naudžiūną. Tą patį vakarą ligoninės vadovas buvo laikinai nušalintas nuo pareigų.