Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.28 11:01

Koronaviruso infekcija nustatyta Klaipėdos ligoninės medikui, 10 gydytojų ir ligoninės darbuotojų izoliuota

atnaujinta 11.43

Koronaviruso infekcija šeštadienio naktį buvo nustatyta Klaipėdos universitetinės ligoninės gydytojui. Iš viso šeštadienį Klaipėdoje patvirtinti 8 nauji koronaviruso atvejai.

„Yra vienam gydytojui nustatytas atvejis, pranešė mūsų laboratorija, dabar sprendžiam, kiek medikų saviizoliuosim, turbūt kokį dešimt žmonių“, – BNS sakė Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis.

„Jie visi dirbo su apsauga, tai, iš vienos pusės, pagal nustatytą tvarką, kaip ir nereikėtų izoliuotis, bet atsarga gėdos nedaro“, – teigė ligoninės vadovas.

Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiasis gydytojas V. Janušonis naujienų portalui LRT.lt sakė, kad koronavirusu užsikrėtęs medikas dirbo ligoninės neurochirurgijos skyriuje, su ligoninėje gydomais COVID-19 pacientais kontakto neturėjo. Anot V. Janušonio, dabar koronavirusu įmanoma užsikrėsti bet kur.

„Nei skyrius, nei gydytojas – mes jo klausinėjome – jokių kontaktų (su COVID-19 skyriumi) neturėjo. Virusu galima užsikrėsti dabar bet kur: parduotuvėje, gatvėje – kur tik nori“, – sakė V. Janušonis.

Koronavirusu užsikrėtęs gydytojas yra 40 metų amžiaus. Vyras pajuto šaltkrėtį, jam pakilo temperatūra, todėl jis kreipėsi į darbovietę jau kaip pacientas. Medikas galvojo esąs užsikrėtęs gripu, tačiau atlikus tyrimą paaiškėjo, kad vyras užsikrėtė koronavirusu. Šiuo metu medikas gydomas Klaipėdos universitetinėje ligoninėje kartu su kitais COVID-19 pacientais.

„Kalbėjausi su juo, jo būklė gera. Jis nuo penktadienio yra pas mus. Gydytojas turi sąlygas gydytis namuose, bet kaip bus toliau – žiūrėsime“, – patikino V. Janušonis.

Izoliuotis dėl kontakto su užsikrėtusiu mediku priversti ir apie 10 jo kolegų. Anot ligoninės vadovo, kiti medikai jaučiasi gerai, jokių simptomų, kurie būtų panašūs į gripo simptomus, neturi.

„Medikai turėjo apsaugas geras, pagal viską jie neturėtų būti užsikrėtę, galėtų dirbti, bet nutarėme, kad tą, kas saugosi, ir Dievas saugo, tai nutarėme, kad vis tiek reikėtų jiems izoliuotis. Patikrinsime visą personalą, visus, ką reikia. Tyrimus atliksime – pasižiūrėsime. Mūsų ligoninėje ir tiriama yra“, – teigė ligoninės vadovas.

Taip pat dėl koronaviruso bus tikrinami neurochirurgijos skyriaus pacientai. Jų skyriuje, anot ligoninės vadovo, yra apie 9.

„Jis vieną pacientą operavęs yra, tiksliau padėjęs operuoti. Nedaug tų pacientų yra, bet patikrinsime visus. Kadangi medikas dėvėjo apsaugą, tai čia maža tikimybė, kad galėjo virusas išplisti, bet reikia patikrinti visus“, – sakė V. Janušonis.

Jis pridūrė, kad ligoninės neurochirurgijos patalpos bus dezinfekuojamos.

Klaipėdos meras: tai - nerimą ir rūpestį kelianti situacija

Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas „Facebook" paskelbė, kad Klaipėdoje šeštadienį patvirtinti 8 nauji koronaviruso atvejai. Vienas jų – gydytojo iš KUL Neurochirurgijos skyriaus.

„Deja, bet ir vėl tenka konstatuoti, kad vienas iš teigiamų testų yra ir gydytojo iš KUL Neurochirurgijos skyriaus. Tai dar viena didelį nerimą ir rūpestį kelianti situacija. Siekiant užkirsti bet kokias galimybės viruso plėtrai, izoliuota 10 medikų ir personalo, dirbančių šiame skyriuje“, – tvirtino V. Grubliauskas.

Anot jo, šiuo metu KUL gydomi 49 šiuo virusu užkrėstieji, dar 19 laukia savųjų jau atliktų tyrimų rezultatų, o dar du pacientai išleisti pabaigti gydymą namuose.

„Pirmiausia, kreipiuosi į visus, kuriuos puikus oras vilioja į gamtą, prie jūros – nė minutei nepamirškite, kad raginimas „likti namuose“ net ir tokiais orais yra neginčytina rekomendacija, reikalavimas, kurio nesilaikymas ar juo labiau pažeidimas gali sukelti ir teisinių pasekmių. Jau net nebekalbant apie grėsmę ir riziką savo ir kitų sveikatai“, – likti namuose ragino V. Grubliauskas.

Lietuvoje šiuo metu yra patvirtinti iš viso 382 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, šeštadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Palyginti su penktadienio vakaro duomenimis, koronaviruso atvejų padaugėjo 24-iais: buvo skelbiama, jog nustatyti 358 atvejai.

Per penktadienį Lietuvos laboratorijose buvo ištirti 1405 ėminiai.

Bendrai iki šiol iš viso ištirta 6,9 tūkst. ėminių dėl įtariamo koronaviruso.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi