Naujienų srautas

Lietuvoje2020.03.28 21:56

Klaipėdos ligoninės Akių ligų skyriuje koronavirusas nustatytas dar keliems ligoniams

Koronaviruso židiniu tapusiame Klaipėdos universitetinės ligoninės Akių ligų skyriuje koronavirusas nustatytas dar keliems sunkiomis lėtinėmis ligomis sergantiems pacientams.

„Tiksliai nepasakysiu, bet jų yra penki–šeši“, – BNS šeštadienio vakarą sakė ligoninės vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis.

„Jų būklės, kadangi ten dauguma yra pacientai paliatyvios (slaugos–BNS), tie, kurie nei kalba, nei juda, be abejonės, jų būklės yra sudėtingos, bet jokiais būdais ne dėl viruso“, – sakė jis.

Pasak ligoninės vadovo, visi pacientai, kuriems nustatytas virusas, iš karto buvo perkelti į kitą skyrių.

Akių ligų skyriuje šiuo metu gauti jau visų pacientų tyrimai dėl koronaviruso, tačiau dar laukiama rezultatų dėl kito atvejo, kai koronavirusas nustatytas šios ligoninės gydytojui neurochirurgui.

„Šaltinis – visiškai neaiškus, jokių kontaktų, kiek mums pavyko nustatyti, neturėjo. Ten pacientams taip pat paimti tyrimai, bet jų atsakymus turėsime rytoj ryte“, – sakė V. Janušonis.

Tiriama 13 su chirurgu kontaktą turėjusių pacientų, jie – po operacijų, todėl irgi gana sunkios būklės.

„Ten yra po operacijų galvos smegenų pacientai. Jie, be abejonės, sunkūs, bet kito profilio“, – sakė jis.

V. Janušonis teigė besitikintis, kad šie pacientai virusu užsikrėtę nebus, nes su jais gydytojos bendravo būdamas su pilna apsauga.

Ligoninėje saviizoliacijoje šiuo metu yra apie 40 medicinos personalo, tačiau dalis jų nesusiję su ligoninėje nustatytais koronaviruso atvejais.

Koronavirusas nustatytas septyniems slaugytojams, penkiems gydytojams ir trims pagalbiniams ligoninės darbuotojams. Jie, vadovo teigimu, jaučiasi gana neblogai.

Židinys – Akių ligų skyrius

Šeštadienį mirė ligoninės Akių ligų skyriuje gydytas senyvo amžiaus ligonis. Pasak V. Janušonio, koronavirusas jam nustatytas atliekant profilaktinį skyriaus pacientų patikrinimą.

Pacientas, pasak ligoninės vadovo, turėjo daug kitų sunkių ligų ir buvo slaugomas.

„Sunku nustatyti šaltinį, bet tikėtina, kad tai yra skyriuje užsikrėtęs“, – sakė jis.

Tai antras miręs šio skyriaus ligonis šią savaitę. Palaikomojo gydymo ir paliatyviosios pagalbos skyriaus pacientai į Akių ligų ir kitus skyrius perkelti siekiant atlaisvinti vietos Infekcinių ligų korpuse, kur šiuo metu gydomi koronavirusu sergantys pacientai.

„Mes visą eilę skyrių uždarėme ne dėl to, kad yra virusas, o dėl to, kad reikėjo perkelti pacientus“, – pabrėžė jis.

Pasak V. Janušonio, tuo metu nebuvo žinoma, kad šiame skyriuje virusas galėjo pasklisti per saviizoliacijos nesilaikiusius sutuoktinius.

„Tai, kad grįžę nesiizoliavo, grįžęs vyras iš Vokietijos, kas gali numatyti? Čia kaip stichinė nelaimė. (...) Mūsų darbuotojos vyras buvo, mes patikrinome ją, kada pradėjo seniau sloguoti. Susirgo daktarė, pradėjome aiškintis, iš kur galėjo būti. Tada patikrinome šitą moterį, ji sirgo, tada norėjome vyrą, bet vyras atsisakė, tai paskui vos ne su policija. Kadangi vyras sirgo, tapo aišku iš kur visa tai“, – pasakojo ligoninės vadovas.

„Mes pacientus, kas paėmė į namus, mėginome visus atiduoti, kada atsirado grėsmė, tačiau tam tikras skaičius liko, kurių niekas negalėjo paimti: žmonės neturėjo sąlygų ar kiti dalykai“, – sakė jis.

Vis dėlto, anot V. Janušonio, Klaipėdos ligoninės, taip kaip Ukmergėje, uždaryti kol kas nesirengiama, bet jis nesiryžo prognozuoti, kaip situacija klostytis vėliau.

„Uždarymas kol kas negresia, bet gi niekas negali garantuoti, kas ir kaip. Du paskutiniai gydytojai jokių kontaktų su niekuo neturėję – nei su sergančiais, nei su niekuo“, – sakė ligoninės vadovas.

Ligoninėje koronavirusas nustatytas ir Pulmonologijos skyriuje gulėjusiam ligoniui, bet patikrinus visus su juo kontaktavusius medikus bei kitus pacientus, daugiau atvejų nenustatyta.

Lietuvoje koronavirusas nustatytas 394 žmonėms, septyni žmonės mirė, vienas pasveiko.

Šeštadienio ryto duomenimis, iki šiol iš viso ištirta 6,9 tūkst. ėminių dėl įtariamo koronaviruso.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi