Lietuvoje

2020.03.28 14:50

Lietuvoje mirė šeštas koronavirusu užsikrėtęs žmogus

atnaujinta 15.48
Laura Adomavičienė, LRT.lt2020.03.28 14:50

Ukmergės savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas „Facebook“ paskyroje skelbia, kad šiuo metu Ukmergės rajone registruota 20 koronaviruso susirgimų atvejų ir 4 mirtys. Kiek vėliau tai patvirtino ir Sveikatos apsaugos ministerija.

„Taip, čia šeštoji mirtis“, – BNS šeštadienį sakė Sveikatos apsaugos ministerijos atstovė Neringa Mikėnaitė.

Jos teigimu, asmuo mirė Ukmergės ligoninėje ir priklausė rizikos grupėms.

„Jau brandaus amžiaus asmuo, buvo gydytas nuo seniau“, – teigė ministerijos atstovė.

Ji taip pat pridūrė, kad testas dėl koronaviruso asmeniui buvo atliktas iki mirties, o asmuo mirė ketvirtadienį, tačiau testo rezultatų buvo sulaukta tik šeštadienį.

Lietuvoje kol kas registruoti 382 koronaviruso COVID-19 atvejai, taip pat – šešios mirtys.

Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorius D. Varnas naujienų portalui LRT.lt sakė, kad kovo 26 dieną miręs 75 metų ligoninės slaugos skyriaus pacientas buvo rizikos grupėje, sirgo net ne viena, o keliomis lėtinėmis ligomis.

„Net ne paprasta rizikos grupė, o didžiulė rizikos grupė. Jis gulėjo slaugos skyriuje, jiems niekas tyrimų nedaro, nes miršta žmonės kasdien nuo onkologinių ir kitų ligų. Tik dabar pagal Vyriausybės nutarimą turime daryti tą testą: ir mirusiems, ir gyviems, visiems“, – sakė administracijos direktorius.

Šiuo atveju koronavirusas asmeniui buvo nustatytas jau po mirties.

Pacientas slaugos ligoninėje gulėjo mėnesį ar du. Spėjama, kad asmuo koronavirusu galėjo užsikrėsti pačioje ligoninėje, kuri Ukmergėje laikoma koronaviruso židiniu.

Ši ligoninė šiuo metu yra uždaryta, tačiau veikia vienas slaugos skyrius, jame gydoma virš 90 asmenų. Visų pacientų ir ligoninės personalo ėminiai dėl koronoaviruso išsiųsti į Nacionalinę Vilniaus sveikatos priežiūros laboratoriją, bet savivaldybė atsakymų kol kas nesulaukia.

„Ligoninė, galime sakyti, yra uždaryta, tik funkcionuoja vidinis vienas skyrius – slaugos. Jo pacientus iškilojome po vieną palatose per visą ligoninę, nes fiziškai ir, man atrodo, kad ir Sveikatos apsaugos ministerija neleistų taip jų pervežioti. Bet koks transportavimas atneštų dar didesnių bėdų, negu dabar turi“, – tikino D. Varnas.

Pacientus prižiūrintys medikai, savivaldybės administracijos direktoriaus tikinimu, aprūpinti tinkamomis apsaugos priemonėmis: respiratoriais, kombinezonais. Jiems į pagalbą pasitelkti penki medikai iš Vilniaus.

D. Varnas teigė, kad visų medikų ir pacientų tyrimų atsakymai dėl koronaviruso turėtų paaiškėti vėliausiai pirmadienį. Pati procedūra esą ilga, ir greičiau sužinoti tikrojo infekcijos masto ligoninėje nėra galimybių.

„Aš pats paskambinau į laboratoriją, apklausiau, per kiek laiko ateina tyrimai. Atsakymas gali ateiti per penkias paras. Vakar dieną eilėje buvo 1200 testų, jie per dieną ištestuoja apie 400 testų, nes kitų pajėgumų neturi. Jeigu jie per penkias paras nepatikrina to testo, jis būna niekinis, jį reikia išmesti“, – pasakojo D. Varnas.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) duomenimis, šiuo metu Lietuvoje patvirtinti 382 užsikrėtimo koronavirusine infekcija (COVID-19) atvejai. Tai – 24 nauji koronaviruso atvejai Lietuvoje.

Per penktadienio dieną ištirti 1405 ėminiai, praneša Sveikatos apsaugos ministerija. Bendrai iki šiol iš viso ištirti 6900 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso.

Šie duomenys surinkti iš visų laboratorijų, kuriuose šie tyrimai atliekami.

Penktadienį taip pat pranešta, kad nuo šios infekcijos šalyje mirė penktas žmogus.