Lietuvoje

2020.03.14 14:48

Santaros klinikos: iš Italijos grįžęs koronavirusu užsikrėtęs vyras jaučiasi gerai

atnaujinta 15.56
LRT.lt, BNS 2020.03.14 14:48

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad šiandien, kovo 14 d., Lietuvoje patvirtintas dar vienas koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejis.

Pranešama, kad vyras grįžo iš Italijos. Jis šiuo metu izoliuotas ir gydomas Santaros klinikose.

Šeštadienio rytą apie naują užsikrėtimą buvo pranešta ir Klaipėdoje. Iš viso Lietuvoje yra nustatyti 8 užsikrėtimai COVID-19 virusu.

Paskutinis dėl koronaviruso į Santaros klinikas paguldytas pacientas jaučiasi gerai, šeštadienį pranešė gydymo įstaiga.

Pasak klinikų, vidutinio amžiaus vyras grįžo iš Italijos kovo 1-ąją ir penktą dieną pasijuto blogai.

„Vyras sukarščiavo, skundėsi raumenų skausmais, perštinčia gerkle, kosuliu, vėliau būklei negerėjant 13 dieną kreipėsi į Santaros klinikų Infekcinių ligų centrą, kur šiandien gautas laboratorijos patvirtinimas, kad vyriškis užsikrėtęs koronavirusu COVID-19. Šiuo metu paciento savijauta gera, jis nebekarščiuoja“, – pranešime spaudai informavo klinikos.

Tai jau antrasis pacientas su šia diagnoze Vilniaus Santaros klinikose – čia dar gydoma Ispanijos pilietė, grįžusi iš Madrido.

Kaip pabrėžia sveikatos apsaugos ministras, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas Aurelijus Veryga, daugėjant atvejų, paaiškėjant aplinkybėms, kad kai kurie susirgusieji po grįžimo nesilaikė rekomendacijų izoliuotis, tampa gyvybiškai svarbu visuomenei saugoti vieni kitus ir laikytis valdžios nurodymų.

„Jokia valdžia neapsaugos žmonių, jei patys žmonės nebus sąmoningi ir pilietiški. Situacijoje, kurioje atsidūrė Lietuva, tiesiog negalima asmeninių interesų kelti aukščiau visuomenės sveikatos ir saugumo“, – sako A. Veryga.

Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė šeštadienį pranešė, kad Lietuva sugrąžina valstybės vidaus sienų patikrą. Vyriausybė taip pat nurodė svarstanti į šalį uždrausti atvykti užsienio valstybių piliečiams.

SAM primena, kas pirmasis užsikrėtimo atvejis Lietuvoje nustatytas vasario 28 d. iš Veronos (Italija) grįžusiai pacientei. Kovo 10 d. vėlai vakare Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje atlikti tyrimai patvirtino, kad Lietuvoje nustatyti kiti du koronaviruso (COVID-19) atvejai – iš Italijos grįžusiai porai, ji gydoma Kauno klinikinėje ligoninėje. Kovo 13 dieną patvirtinti trys nauji atvejai Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, šiandien – po atvejį Klaipėdoje ir Vilniuje. Kol kas visi 8 atvejai yra įvežtiniai – susirgo iš užsienio į Lietuvą grįžusieji.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo