Kultūra

2020.06.04 14:05

Aktoriaus Gedimino Girdvainio dukra apie tėčio atminimą: viešas žmogus jis buvo tik scenoje

Mindaugas Klusas, LRT.lt2020.06.04 14:05

Negera nuojauta, kad kažkas nepataisoma bus atsitikę aktoriui Gediminui Girdvainiui, radosi birželio 2-osios vakarą, kai jo žmona aktorė Kristina Andrejauskaitė paskambino sodyboje laiką leidusiam vyrui, tačiau šis į jos skambutį neatsiliepė. „Tėvas labai mylėjo ir teatrą, ir sodybą, kiekvieną pavasarį laukdavo, kada galės į ją išvažiuoti“, – LRT.lt sako velionio dukra Jurga Šuminienė.

Vilniaus Mažojo teatro įkūrėjas režisierius Rimas Tuminas teigė, esą aktorius buvęs gana uždaro būdo. „G. Girdvainis buvo gana uždaras, bet intuityviai atspėjantis gyvenimą. Kurdavo prisiklausydamas režisierių, bet vis vien kurdavo savo. Ir niekada neprašaudavo.“

Išties ir žurnalistams ne visada sekėsi aktorių „pagauti“ – net ir reikšmingesnėmis progomis. Vis dėlto G. Girdvainio dukra J. Šuminienė LRT.lt teigia, kad šeimos moterims prakalbinti tėtį pavykdavo ir gana lengvai.

„Viešumos jis nelabai mėgo, atlapaširdis tikrai nebuvo – tas tiesa. Ką galėjo atverti – atvėrė. Svarbiausia jam buvo mūsų šeima. Jokio jo uždarumo nesame pajutusios“, – sako velionio aktoriaus dukra.

Pramogų, vakarėlių ir reklamavimosi jos tėvas nelaikęs vertingu dalyku. Viešas žmogus jis buvo tik scenoje.

Aktorių G. Girdvainio ir Kristinos Andrejauskaitės šeima gyveno sostinės Karoliniškių daugiabutyje. Pasak Jurgos, juodu savo vaidmenis repetuodavo užsidarę kambaryje, nors šie gyvenimo epizodai nepatraukdavę jos dėmesio.

„Užsidarę kambaryje mokydavosi tekstus, bet negaliu sakyti, kad vaikystėje tai man būtų kritę į akis. Kas kita – jų darbo rezultatas, spektakliai: daug mano gyvenimo prabėgo teatre“, – sako J. Šuminienė. Sukūrusi šeimą pas tėvus ji gyveno tol, kol jos sūnui suėjo šešeri. Jau septyniolika metų ji gyvena atskirai.

Nuo vaikystės sakiusi, kad nori būti gydytoja, Jurga tapo slaugos specialiste. „Savo tikslu niekada nesu suabejojusi“, – pabrėžia ji.

G. Girdvainis labai mėgo darbuotis šeimos sodyboje Trakų rajone. Išpuoselėjo ją savomis rankomis. Kiekvienais metais išvažiuodavo gegužę ir į namus grįždavo tik spalį. Dukra neprisimenanti, kad tėvas važiuotų atostogauti į pajūrio kurortus – jam pakako sodybos. „Net ir paskutinę dieną jis pjovė žolę“, – sako velionio dukra.

Birželio 2-osios vakarą G. Girdvainio žmona K. Andrejauskaitė skambino vyrui į sodybą, tačiau niekas neatsiliepė. Kitą dieną dukra su vyru nuvažiavo į sodybą ir rado garsų aktorių nebegyvą. „Kaimynai matė stovintį jo automobilį, nieko neįprasto nepastebėjo. Ko gero, jam staiga pasidarė bloga ir pasiekti jų nebespėjo“, – sako dukra.

Pastaraisiais metais aktorius buvo ypač kūrybingas: 2018 metais Vilniaus Mažajame teatre suvaidino senąjį Vingį režisierės Gabrielės Tuminaitės spektaklyje pagal Žemaitės „Marčią“, o 2019-aisiais pagrindinį vaidmenį sukūrė Kirilo Glušajevo spektaklyje pagal Arthuro Millerio pjesę „Aš nieko neatsimenu“.

Gedimino Girdvainio atminimui. Ištrauka iš serialo „Giminės“, kuriame jis atliko geležinkeliečio Jogailos vaidmenį
Kultūra. Aktorius Gediminas Girdvainis visada vertino paprastą padėką: kartais geriau nei vyriausybinė parama
Legendos. Gediminas Girdvainis vaidmenų niekada neprašė: siūloma prekė yra pigi