Naujienų srautas

Veidai2020.02.10 20:04

Princas Harry atviras – lankosi pas psichoterapeutą, karališkąją šeimą paliko, kad apsaugotų sūnų

LRT.lt 2020.02.10 20:04

Princas Harry ir Meghan Markle po pranešimų apie pasitraukimą iš britų karališkosios šeimos pirmą kartą kartu pasirodė viešumoje renginyje Majamyje. Jame princas Harry atvirai kalbėjo apie tai, kodėl paliko karališkąją šeimą, ir, skaitydamas pranešimą, prisipažino, kad lankosi pas psichoterapeutą, rašo „The Independent“.

Remiantis leidinio „The New York Post“ informacija, buvusį karališkosios šeimos narį „JPMorgan“ remiamame Alternatyvių investicijų viršūnių susitikime praėjusį ketvirtadienį pristatė Gayle Kingas.

„Harry kalbėjo apie psichinę sveikatą ir apie tai, kad pastaruosius kelerius metus jis pats lankosi pas psichoterapeutą, padedantį jam įveikti motinos netekties paliktą traumą, – dienraščiui teigė neįvardintas šaltinis. – Jis pasakojo, kaip jį paveikė vaikystės išgyvenimai, ir sakė, kad dėl to buvo priverstas kalbėtis su psichinės sveikatos specialistu. Harry taip pat palietė „Mexito“ temą, teigdamas, kad nors jam ir Meghan buvo sunku, jis nesigaili priimto sprendimo atsisakyti karališkųjų pareigų, nes nori apsaugoti savo šeimą. Jis nenori, kad Meghan ir jų sūnus Archie patirtų tai, ką jam pačiam teko patirti vaikystėje.“

Teigiama, kad viršūnių susitikimo – pirmo poros viešo pasirodymo po to, kai jie paskelbė atsisakantys karališkųjų pareigų, – metu į susirinkusiuosius kreipėsi ir Meghan, trumpai išsakiusi savo palaikymą vyrui.

Minėtas šaltinis dienraščiui taip pat sakė, kad Meghan ir Harry dalyvavimas renginyje buvo labai „įslaptintas su daug apsaugos“ ir kad, kaip teigiama, pora į renginį buvo pakviesti „kaip pagrindiniai pranešėjai.“ Kol kas nėra aišku, ar porai, kuri yra viešai sakiusi, kad sieks finansinės nepriklausomybės, už pasirodymą renginyje buvo sumokėta.

Tai nėra pirmas kartas, kai princas Harry prasitarė apie sprendimą po motinos mirties kreiptis pagalbos į psichoterapijos specialistus. 2017 m. duodamas interviu leidiniui „The Telegraph“, princas Harry teigė „užgniaužęs emocijas“ dviem dešimtmečiams ir tik po to pradėjęs ieškoti profesionalios pagalbos.

Po šio prisipažinimo psichinės sveikatos labdaros organizacijos pranešė, kad besikreipiančių pagalbos žmonių skaičius smarkiai ūgtelėjo.

Žurnalo „People“ teigimu, karališkųjų pareigų atsisakiusi pora kartu su devynių mėnesių sūnumi Archie yra apsistojusi Vankuverio saloje. Sausio mėnesį, kalbėdamas privačioje „Sentebale“ labdaros organizacijos suorganizuotoje vakarienėje, princas Harry teigė „neturėjęs kitos išeities“, kaip tik atsisakyti karališkosios šeimos pareigų, tačiau pridūrė, kad „mes jokiu būdu neatsiribojame.“

„Sprendimas atsitraukti, kurį priėmiau dėl savo žmonos ir savęs paties, tikrai nebuvo lengvas. Buvo daug iššūkių kupinų metų, daug mėnesių diskusijų ir žinau, kad ne visuomet priimdavau teisingus sprendimus, tačiau kalbant apie šį atvejį, tiesiog neturėjau kitos išeities,“ – sakė jis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi