Tavo LRT

2020.11.22 14:21

Kas labiausiai garsino Lietuvos vardą pasaulyje: LRT Metų apdovanojimuose bus paskelbtas Metų ambasadorius

LRT.lt2020.11.22 14:21

Jau trečius metus LRT rengia Metų apdovanojimus, kuriuose pagerbiami Lietuvą garsinantys žmonės. Metų ambasadorius – tai žmogus, kolektyvas ar organizacija, labiausiai garsinusi Lietuvos vardą pasaulyje. Kviečiame susipažinti, kas pretenduoja į Metų ambasadoriaus apdovanojimą.

„The Roop“ – už tai, kad sužadino „Eurovizijos“ svajonę, kad jų daina bei šokis pasklido po pasaulį, garsindami Lietuvos vardą. Lietuviškosios „Eurovizijos“ laimėtojai, grupė „The Roop“, dėl pandemijos netekę galimybės užlipti ant pagrindinės konkurso scenos, tačiau tapę „Eurovizijos“ širdžių nugalėtojais, triumfavo įvairiuose gerbėjų, tinklaraštininkų konkursuose bei buvo pripažinti favoritais įvairių šalių muzikos ekspertų.

Domantas Sabonis – už tai, kad sėkmingai tęsia savo istoriją stipriausioje pasaulio krepšinio lygoje ir toliau viršija paties rekordus. Jis pasirašė 77 mln. vertės sutartį su Indianos „Pacers“ komanda ir tapo pirmuoju krepšininku iš Lietuvos, turinčiu tokios vertės sutartį. Geriausiu Lietuvos krepšininku vadinamas Domantas Sabonis yra antras lietuvis, dalyvavęs NBA „Visų žvaigždžių“ rungtynėse. Jam gerų žodžių negaili nei Lietuvos, nei pasaulio krepšinio ekspertai ir mėgėjai.

Aušrinė Stundytė – už tai, kad pastarąjį sezoną debiutavo Vienos valstybinėje operoje, pasirodė kitose svarbiausiuose operos scenose Berlyne, Miunchene, Paryžiuje, Vienoje. Aušrinė Stundytė šiais metais žiūrovų ir kritikų dėmesį prikaustė vaidmeniu Richardo Strausso operoje „Elektra“. Solistė itin vertinama dėl ryškaus balso, įtaigios, išskirtinės vaidybos. Lietuvių sopranas prieš 20 m. išvyko iš šalies ir per tuos aktyvios veiklos dešimtmečius atsidūrė pasaulio operos atlikėjų olimpe.

Išrinkime metų geriausius ir balsuokime www.lrt.lt/apdovanojimai iki gruodžio 2 d. Kas taps LRT Metų apdovanojimų laimėtojais, lems komisijos ir portalo lankytojų balsai (50 ir 50 proc.). Laimėtojai bus paskelbti sausio 2 d. iškilmingoje apdovanojimų ceremonijoje, kurią transliuos LRT TELEVIZIJA.