Tavo LRT

2020.11.18 16:53

LRT Metų apdovanojimai: trys nominantai į Metų asmenybės titulą

LRT.lt2020.11.18 16:53

Viena iš pagrindinių LRT Metų apdovanojimų nominacijų yra Metų asmenybė. Šiais metais – tai labai ryškios, skirtingoms sritims atstovaujančios asmenybės. Metų asmenybė – tai žmogus, iš kurio mokomės, asmenybė, įkvėpusi augti ir mus. Kviečiame susipažinti, kokie žmonės yra nominuoti tapti Metų asmenybe.

Sviatlana Cichanouskaja – buvusi kandidatė į Baltarusijos prezidentus, įkvėpusi nesibaigiančius tūkstantinius protestus savo šalyje, prieglobstį sau ir vaikams šiuo metu radusi Lietuvoje. Ji tapo pagrindine Baltarusijos visuomenės atstove, kurią į susitikimus kviečia pasaulio lyderiai ir Europos Sąjungos institucijos. Sviatlana Cichanouskaja apdovanojimui nominuojama už tai, kad nenuilstamai siekia permainų ir demokratijos Baltarusijoje, telkia tautiečius priešintis Aliaksandrui Lukašenkai, kurio tarptautinė bendruomenė nepripažįsta Baltarusijos prezidentu.

Gintarė Masteikaitė – Lietuvos šokio informacijos centro vadovė, apdovanojimui nominuojama už lyderystę sunkiu kultūrai metu, nevyriausybinio kultūros sektoriaus sutelkimą, oraus dialogo su valstybe moderavimą, už aktyvų rūpinimąsi nevyriausybinėmis scenos meno organizacijomis per koronaviruso pandemiją ir už Lietuvos populiarinimą su šokiu susijusiose kelionėse, scenos menų festivaliuose, mugėse ir kituose darbiniuose susitikimuose.

Sigitas Tamkevičius – politinis kalinys, tremtinys, pogrindinės spaudos leidinio „Lietuvos katalikų bažnyčios kronika“ steigėjas ir redaktorius, Laisvės premijos laureatas, nominuojamas už drąsą ginti tikėjimo ir žodžio laisvę, nepaisant aplinkybių ir pasekmių, – ir sovietmečiu, ir šiomis dienomis. Popiežiui viešint Lietuvoje, viena jautriausių akimirkų buvo apsilankymas KGB kalėjime, į kurį Šventąjį Tėvą lydėjo ir čia kalintas S. Tamkevičius. 2019 m. paskirtas kardinolu, S. Tamkevičius sakė, kad taip popiežius Pranciškus įvertino visus, kovojusius už laisvę.

LRT Metų apdovanojimų darbo grupė tarp Metų asmenybės nominantų buvo įtraukę ir Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesorių dr. Vytautą Kasiulevičių už parodytą lyderystę pandemijos metu, už teikiamą aiškią informaciją apie COVID-19 ir visuomenės raminimą. Tačiau profesorius atsisakė būti įtrauktas, nes šiuo metu nori visą dėmesį skirti darbui ir kovai su pandemija.

Išrinkime metų geriausius ir balsuokime www.lrt.lt/apdovanojimai iki gruodžio 2 d. Kas taps LRT Metų apdovanojimų laimėtojais, lems komisijos ir portalo lankytojų balsai (50 ir 50 proc.). Laimėtojai bus paskelbti sausio 2 d. iškilmingoje apdovanojimų ceremonijoje, kurią transliuos LRT TELEVIZIJA.

Taip pat skaitykite