Pasaulyje

2017.01.20 09:04

Istorinė akimirka: prisieks D. Trumpas

Edvardas Špokas, Vykintas Pugačiauskas, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.01.20 09:04

Penktadienio vakarą Lietuvos, vidudienį – Vašingtono laiku prisieks naujasis Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas. Stebėti inauguracijos į Vašingtoną atvyks kone milijonas žmonių, tačiau tai ne vien jo rėmėjai. Laukiama didžiausių kada nors per inauguraciją vykusių protestų. 

Donaldas Trumpas gal net įeis į istoriją kaip didžiausių protestų per inauguraciją sulaukęs JAV prezidentas. Policija jau pripažino, kad ši inauguracija bus jiems didžiausias iššūkis.

Tuo metu visas pasaulis įdėmiai klausysis, ką D. Trumpas pasakys savo pirmoje oficialioje kalboje.

Lygiai vidudienį Vašingtono laiku ant Amerikos demokratijos simbolio, Kapitolijaus vartų, Donaldas Trumpas ištars priesaikos žodžius laikydamas ranką ant dviejų biblijų. Viena jų – dar vaikystėje gauta iš tėvų, kita – XIX a. pabaigos, ant kurios padėjęs ranką prisiekė Abrahamas Lincolnas. Beje pastarąją bibliją priesaikai po A. Lincolno naudojo tik Barackas Obama.

Tuomet, pasakęs pirmąją savo kalbą kaip prezidentas, vėliau papietavęs Kongrese, D. Trumpas lydimas parado maždaug du kilometrus važiuos iki Baltųjų rūmų. Pakeliui galės dar kartą pasigėrėti ir naujausiu savo viešbučiu, kuriame dar išvakarėse, tik atvykęs į Vašingtoną, valgė pietus, ir kurio neketina atsisakyti.

Tiesa, šis pastatas priklauso valstybei ir negali būti nuomojamas išrinktiems pareigūnams, nepaisant to, kad D. Trumpas savo verslą perleido sūnums. 

Tad, panašu, kad naujasis Baltųjų rūmų šeimininkas niekam neleis nuobodžiauti.

D. Trumpo inauguraciją specialioje laidoje transliuos ir LRT TELEVIZIJA.