Nuomonės

2021.03.04 11:49

Rima Urbonaitė. Klausti negalima. Tik kaltinti

Rima Urbonaitė , politologė, LRT.lt2021.03.04 11:49

Visai neseniai kunigas Benas Lyris rašė: „Esame ant neramybės slenksčio, šalys nesutaria tarpusavyje, labai daug įtampų, o taip norėtųsi teisingo Dievo, kuris ateitų, išdaužytų, iškapotų ir būtų aišku, kad mes einame su „galingu Dievu“.“ Tačiau kunigas ragina neieškoti Dievo prokuroro, nes jis ir nėra prokuroras. Bet panašu, kai kurie nusprendė patys tapti Dievo karalystės kaltintojais.


O gal vis dėlto reikėtų pradėti nuo klausiančiojo vaidmens? Bet šiandien tu už arba prieš. O jei neturi nuomonės, ją tau suformuos. Va, žiūrėk, skaityk, ką tau paruošėme, ir nieko neklausk. Pasirašyk peticiją ir neklausk.

O norisi paklausti ir kai kurių Seimo narių, kodėl jie dalinasi dezinformacija kad ir apie Stambulo konvenciją? Viename taip platinamų vaizdo įrašų teigiama, jog bus privalomai vaikai mokomi kaip masturbuotis, kaip pasikeisti lytį.

Tačiau gal neatsitiktinai tuo metu autorius rodo išraiškingus paveiksliukus, bet ne pagrindžiančias tai konvencijos dalis? O švietimui skirtoje dalyje rašoma, jog į švietimo programas būtų įtraukiamas turinys „pavyzdžiui, tokiomis temomis: moterų ir vyrų lygybės, nestereotipinių lyčių vaidmenų, tarpusavio pagarbos, nesmurtinio konfliktų sprendimo tarpasmeniniuose santykiuose, smurto prieš moteris dėl lyties ir teisės į asmens neliečiamybę.“ (14 str.). Bet apie lyties keitimo pamokas kažkaip nė žodžio.

Teigiama ir tai, jog Kovos su smurtu prieš moteris ir smurtu šeimoje ekspertų grupės (GREVIO), kurios funkcija, yra stebėti, kaip valstybės laikosi konvencijos, net „bagažo niekas negalės tikrinti ir jie galės daryti, ką nori“. Bet konvencijos tekste rašoma, kad bagažo ne tikrinimas, o paėmimas negalimas, muitinės procedūros taikomos kaip ir visiems.

Negalimas ir sulaikymas bei yra imunitetas teisiniam procesui dėl žodžių ar veiksmų, atliktų oficialiai einant savo pareigas. Konvencijoje pažymima, kad „Pagrįstais atvejais ir gavus Šalies sutikimą, tyrimas gali apimti ir vizitą į jos teritoriją“ (68 str. 14 p.), akcentuojamas ir bendradarbiavimas su nacionalinėmis institucijomis. Tai kur čia tas „galės daryti, ką nori“?

Dar daugiau, teigiama, jog tie ekspertai galės atimti vaikus iš šeimų. Galvojate nurodoma konvencijos vieta, kur apie tai kalbama? Sunku rodyti tai, kas neparašyta. Todėl pateikiami emocijas keliantys vaikų veidai. Propaganda vulgaris.

Ir tai tik vos keli pavyzdžiai iš vieno įrašo. Bet kodėl tampa nebepriimtina tikrų argumentų pagarbi kalba? Kodėl kunigas Algirdas Toliatas teigė norėjęs diskusijos, bet net nekėlė diskusinių klausimų? Kodėl vis dar sunku rasti jo argumentuotą poziciją? Kodėl ir prezidentas, stojęs, į kunigo pusę, nes tikrai buvo peržengtos kritikos ribos, pamiršo kitą pusę, kuriai nuolat grasinama fiziniu susidorojimu?

Aš vis dar klausiu ir bandau ieškoti atsakymų, tikrinti informaciją, girdžiu ir abejones, ar tikrai ne perteklinis tai dokumentas, bei argumentus dėl finansavimo mechanizmų galimo ydingumo, mąstau. O Jūs klausiate ar jau prokuroro mantijas užsidėję socialiniuose tinkluose Dievo kaltintojo vaidmenį atliekate?

Komentaras skambėjo per LRT RADIJĄ

Populiariausi