Nuomonės

2021.02.19 14:40

Ramunė Sotvarė-Šemetienė. Galima jos ieškoti, bet teisybės dabar nėra ir nebus

Ramunė Sotvarė-Šemetienė , apžvalgininkė2021.02.19 14:40

Turgaus darbininkai rengia ieškinius valstybei. Ne dėl kokių kompensacijų, per didelių mokesčių, kasos aparatų ar dar ko, dėl ko pykdavo anksčiau. Nori dirbti.


Mažosios parduotuvės ir grožio fabrikėliai šią savaitę šventė trigubai. Prie visų švenčių – dar ir šventinis pirmadienis, pirmoji darbo diena po naminės katorgos. Bet jie taip pat maištauja. Nori dirbti be nemokamo COVID-19 testo. Iš 10 tūkst. laimingųjų vos 2 tūkst. priėmė šią valstybės dovaną.

Ir vieni, ir kiti yra savaip teisūs. Kam daryti pirmosios darbo dienos testą, jeigu lankytojai ateis be jo. Tik valstybės skolintų pinigų merkimas į balą, jeigu yra tikimybė gauti infekciją tą pačią pirmąją dieną.

O kodėl turėtų nedirbti pramoninis turgus, jeigu dirba maisto ir mažos parduotuvės. Lauke visada geriau, nei už durų. Logikos čia nėra. Ten, kur gyvenimą reguliuoja ne inkstinktų, o žmonių nustatyti draudimai, apribojimai ir smulkmeniškos taisyklės, logikos nebūna daug. Nei teisybės. O dabar kaip tik toks laikas. Niekas jo nekvietė. Iš Kinijos, per Europą lėktuvais atskrido.

Ieškodami, ko dabar nėra, ieškiniais teismus užpilti jau seniai galėjo beveik visi. Trys tūkstančiai mirusiųjų nuo COVID-19 giminaičių skundų – dėl rinkimų garbei nukelto karantino, kas sukėlė kraupų ligos šuolį.

Dėl neteiktų sveikatos paslaugų. Dėl pakrikusių nervų dirbant namie iš vonios, dėl skyrybų, neiškentus mėnesių kakta į kaktą. Viskas tilptų į diskriminacijos terminą.

Ne visi galėjo į Maldyvus ar bent į kaimą.

Turi pinigų ar turto – važiuoji, kur nori. Neturi – tavo bėda. Labiausiai turėtų skųstis faktiniai bendrasavininkiai, kai koks senelių turtas registruotas tik vieno iš brolių ar dėdžių vardu. Vienas gali ant ledo meškerę merkt, kitiems – bauda už tą patį.

Pandemija ir karantinas yra kančia. Sadizmas. Kaltieji, aišku, yra, bet tai tikrai ne Ingrida Šimonytė ir net ne Aurelijus Veryga. Čia nėra jokios teisybės ir būti negali. Kokia teisybė, kai vienas nuo to paties uždūsta, o kitas tik nosį porą kart nusišluosto.

Pastebimi nauji COVID-19 protrūkiai vaikų darželiuose, bet jau pirmadienį šimtai pradinukų žygiuos į realias mokyklas. Židiniai plečiasi įmonėse po visą Lietuvą, o Vyriausybė žada vis daugiau judėjimo laisvės. Tai logiška ar teisinga? Kaip kam iškris.

Lėta mirtis iš bado ar poilsis psichiatrinėje nėra didelė svajonė. Nudusti ligoninėje – dar mažesnė. Gal yra kažkokia paslaptis, kurią žino tik anarchistiškai nusiteikę darboholikai? Geroji paslaptis. Atsirado lietuviška viruso atmaina, dar draugiškesnė už pagrindinę, kuri neėda plaučių ir smegenų negyvai, o tik truputį. Gal vakcinos jau užvežė pagal prezidento Gitano Nausėdos planą?

Ir valdžia elgiasi, lyg kažką tokio žinotų. Prezidentūra siūlo mokesčių keitimus. Truputį skatinančius, truputį paimančius (iš biudžeto), Finansų ministerija skaičiuoja lengvatas, kurių galėtų nelikti. Čia tokie gerų laikų užsiėmimai, kai nereikia streikuoti ar teistis dėl teisės dirbti lauke spaudžiant geram minusui.

O gal ir tai tik tam, kad teisybės ir lygybės bent atrodytų daugiau?

Komentaras skambėjo per LRT RADIJĄ

Populiariausi