Lietuvoje

2019.02.22 00:54

G. Nausėda surinko 20 tūkst. rinkėjų parašų, S. Skvernelis elektroninėje erdvėje – tarp autsaiderių

LRT.lt, ELTA2019.02.22 00:54

Kandidatų į prezidentus parašų rinkimų vajus įsibėgėja, o akivaizdžią lyderę Ingridą Šimonytę bando prisivyti artimiausi varžovai, nors iki buvusios finansų ministrės skaičių – varžovams toli. Tiesa, artimiausias varžovas Gitanas Nausėda jau taip pat surinko reikiamą rinkimų startui 20 tūkst. parašų skaičių (dauguma parašų – elektroniniu būdu, likusieji – popieriniu). Tai patvirtino G. Nausėdos rinkimų komanda.  

Pasak G. Nausėdos rinkimų štabo komunikacijos vadovo Aisčio Zabarausko, rinkėjų parašų rinkimas jiems ne lenktynės, o fizinis bendravimas su žmonėmis bei savo vizijos pristatymas. 

„Sudėjus elektroninius parašus su parašų rinkiminiais lapais, galiu patvirtinti, kad tikrai turime jau daugiau nei 20 tūkstančių rinkėjų parašų (...) Norėčiau pabrėžti, kad G. Nausėdai parašų rinkimas tikrai nėra kažkokios lenktynės. Nors jau ir surinkome būtinų parašų kiekį, bet ir toliau juos rinksime, nes G. Nausėdai svarbu bendrauti su rinkėjais, sužinoti jų problemas, lūkesčius, norime pristatyti savo idėjas“, – Eltai sakė A. Zabarauskas. 

A. Zabarauskas, E. Genio/LRT nuotr.

Tuo tarpu I. Šimonytė neužleidžia lyderės pozicijos ir tik dar labiau išsiveržė į priekį – ketvirtadienį ji jau turėjo surinkusi daugiau nei 31 tūkst. elektroninių piliečių parašų.

Konservatorių kandidatė į prezidentus I. Šimonytė jau antradienio vakarą – per vieną dieną – surinko reikalingą rinkimuose dalyvauti parašų kiekį. 

Įdomu tai, kad niekaip sutelkti paramos elektroninėje erdvėje nepavyksta premjerui Sauliui Skverneliui. Bent jau elektroniniu būdu jis ketvirtadienio pavakarę turėjo surinkęs apie 3,7 tūkst. parašų.

Savo ruožtu S. Skvernelio patarėjas Skirmantas Malinauskas sako, kad interneto erdvėje susiformavo tarsi „mada, balsuoti už visus, tik ne už premjerą“.

„I. Šimonytė, konservatorių aktyvūs veikėjai, nuomonių formuotojai neslepia, kad ragino, o dabar ir dalinasi balsavimo nuotraukomis, kuriose siūloma palaikyti visus, išskyrus S. Skvernelį“, – apie balsavimą internete pasisakė S. Malinauskas.

Nors premjerui kol kas sunkiai sekasi interneto erdvėje, ekspertai neabejoja, kad S. Skvernelis be vargo reikiamą parašų skaičių surinks tradiciniu būdu.

LRT.lt prieš kelias dienas kalbintas komunikacijos specialistas Arūnas Armalis, teigė, kad internetas nėra ta aplinka, kur premjeras yra stiprus ir kur yra jo rinkėjų ratas.

„S. Skvernelio komunikacija per pastaruosius kelis mėnesius buvo taikoma ne į tą elektoratą, kuris yra išprusęs virtualiai, turi tą kompiuterinį raštingumą. Tiesa, atkreipti dėmesį į tai reikėtų, kiekvienas grįžtamasis ryšys, jis negali būti ignoruojamas, ypač, kai lenktynės yra tokioje trumpoje distancijoje. Nors manau, kad „valstiečiai“ turi kitus administracinius resursus ir „popieriuje“ S. Skvernelis parašus surinks be problemų“, – apie premjero situaciją prieš kelias dienas svarstė A. Armalis.

Nors reitingų lentelėje premjero pozicija yra tarp lyderių, pagal surinktų parašų skaičių jis atsilieka nuo pagrindinių kandidatų ir yra tarp autsaiderių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt