Lietuvoje

2019.02.25 14:56

Teisėjų korupcijos byla: vieną iš įtariamųjų nuspręsta suimti

Gytis Pankūnas, LRT.lt 2019.02.25 14:56

Vilniaus miesto apylinkės teismas ketvirtadienį nusprendė, kad verslininkas Rolandas Vasiliauskas turėtų būti suimtas vienam mėnesiui, žurnalistams teisme patvirtino įtariamojo advokatas Juzefas Stankevičius. Įtariamąjį suimti prokurorai prašė trečiadienį.

„Skųsime teismo sprendimą“, – žurnalistams sakė R. Vasiliausko advokatas.

Jis nepatikslino kokiomis veikomis įtariamas jo ginamasis.

Ketvirtadienį toliau teikiami prašymai suimti teisėjų korupcijos bylos įtariamuosius. Į teismą su antrankiais pareigūnų atvesti 3 advokatai – klaipėdietis Marius Navickas, Drąsutis Zagreckas, taip pat greičiausiai advokatė Giedrė Cimbolienė (įtariamoji slėpė savo veidą) ir cigarečių kontrabandos byloje teisiamas Vilius Karalius.

Kaip BNS patvirtino šaltiniai, prokurorai prašo suimti ir Lietuvos apeliacinio teismo teisėją Viktorą Kažį, 3 mėnesiams suimti pareigūnai prašo ir įmonės vadovę Oksaną Sakalauskienę.

Neoficialiais duomenimis, ketvirtadienį į teismą turėtų būti atvesti 15 įtariamųjų, dėl kurių suėmimo teismas sprendimus turėtų priimti artimiausiu metu.

Trečiadienį prokurorai teismo paprašė suimti verslininką R.Vasiliauską ir advokatą Aivarą Surblį.

Teisėsauga pranešė, kad skirtingomis korupcinėmis veikomis – kyšininkavimu, prekyba poveikiu, papirkimu ir piktnaudžiavimu įtariami 3 Lietuvos apeliacinio teismo teisėjai Viktoras Kažys, Konstantinas Gurinas ir Valdimaras Bavėjanas, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjas Egidijus Laužikas, Vilniaus apygardos teismo teisėjas Henrichas Jaglinskis, Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjas Arūnas Kaminskas, Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmų teisėjas Gintaras Čekanauskas, Vilniaus m. apylinkės teismo teisėjas Robertas Rainys. Visi šie asmenys yra sulaikyti. Visi sulaikyti teisėjai turi 24-37 metų darbo patirtį.

Ikiteisminio tyrimo metu be teisėjų sulaikyti ir 5 praktikuojantys advokatai: Drąsutis Zagreckas, Romualdas Mikliušas, Giedrė Cimbolienė, A. Surblys, klaipėdietis Marius Navickas. Taip pat įtarimai pareikšti ir sulaikyti Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjo padėjėjas, teisininkai bei kiti asmenys.

Generalinė prokuratūra pranešė, kad sulaikytieji įtariami padarę apysunkius ir sunkius nusikaltimus bendrininkaujant ir veikiant organizuotose grupėse. Įtariama, kad už įvairius palankius teisėjų sprendimus galimai buvo žadėti ir mokėti kyšiai, kurių sumos svyruoja nuo 1000 iki 100 tūkst. Eur. Ikiteisminio tyrimo metu surinktais duomenimis, sutartų kyšių suma gali siekti 400 tūkst. Eur.