Lietuvoje

2019.02.25 15:05

Teisme pradėtas spręsti teisėjų korupcijos skandalo veikėjų suėmimo klausimas

Gytis Pankūnas, LRT.lt 2019.02.25 15:05

Trečiadienį teisėsaugai pranešus apie 8 teisėjų sulaikymą ir įtarimų dėl korupcinių veikų pareiškimą jiems, į Vilniaus miesto apylinkės teismą pradėti vesti šio skandalo veikėjai – sprendžiamas asmenų suėmimo klausimas.  

Po pietų į teismą atvestas vienas iš galimų įtariamųjų. LRT.lt šaltinių duomenimis, pirmasis atvestas į teismą – verslininkas Rolandas Vasiliauskas, įmonės „Indema“ vadovas. Prokurorai prašo verslininką suimti trims mėnesiams. Teismas sprendimą dėl suėmimo ketina skelbti ketvirtadienį.

Teisme pasirodęs, ikiteisminį tyrimą kuruojantis Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Tomas Uldukis plačiau situacijos nekomentuoja.

Į teismą trečiadienį taip pat atvestas vienas iš sulaikytųjų, advokatas Aivaras Surblys.

Į teismą atvestas įtariamasis A. Surblys, E. Blaževič/LRT nuotr.

Teisėsauga pranešė, kad skirtingomis korupcinėmis veikomis – kyšininkavimu, prekyba poveikiu, papirkimu ir piktnaudžiavimu įtariami 3 Lietuvos apeliacinio teismo teisėjai Viktoras Kažys, Konstantinas Gurinas ir Valdimaras Bavėjanas, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjas Egidijus Laužikas, Vilniaus apygardos teismo teisėjas Henrichas Jaglinskis, Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjas Arūnas Kaminskas, Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmų teisėjas Gintaras Čekanauskas, Vilniaus m. apylinkės teismo teisėjas Robertas Rainys. Visi šie asmenys yra sulaikyti. Visi sulaikyti teisėjai turi 24-37 metų darbo patirtį.

Ikiteisminio tyrimo metu be teisėjų sulaikyti ir 5 praktikuojantys advokatai: Drąsutis Zagreckas, Romualdas Mikliušas, Giedrė Cimbolienė, Aivaras Surblys, klaipėdietis Marius Navickas. Taip pat įtarimai pareikšti ir sulaikyti Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjo padėjėjas, teisininkai bei kiti asmenys.

Generalinė prokuratūra pranešė, kad sulaikytieji įtariami padarę apysunkius ir sunkius nusikaltimus bendrininkaujant ir veikiant organizuotose grupėse. Įtariama, kad už įvairius palankius teisėjų sprendimus galimai buvo žadėti ir mokėti kyšiai, kurių sumos svyruoja nuo 1000 iki 100 tūkst. Eur. Ikiteisminio tyrimo metu surinktais duomenimis, sutartų kyšių suma gali siekti 400 tūkst. Eur.