Lietuvoje

2020.07.14 20:54

Lingienė apie įsiplieskusį COVID-19 židinį Kaune: neturėtų būti jokių papildomų sąlytį turėjusių asmenų

Izabelė Pukėnaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.07.14 20:54

Kaune koronaviruso protrūkis – „Hegelmann Transporte“ įmonėje nustatyta 18 užsikrėtusių asmenų. Vien antradienį nustatyta 14 naujų atvejų – pusė iš visų tirtų.

Užsikrėtusieji – į bendrovę „Hegelman Transporte“ iš Uzbekijos dirbti vilkikų vairuotojais atvykę vyrai. Dar keturiems asmenims virusas nustatytas anksčiau. Šiuo metu visi asmenys yra izoliuoti.

„Mano duomenimis, šie asmenys į Lietuvą atvyko liepos pirmomis dienomis. Pirmasis susirgimas registruotas liepos 9 d. Taigi, nuo šio susirgimo po dienos registruotas dar vienas atvejis. Bet nuo pirmojo susirgimo visi asmenys, kurie kartu skrido ar kartu važiavo autobusu iki Kauno po skrydžio Rygoje, buvo izoliuoti“, – LRT TELEVIZIJAI sakė Nacionalinio visuomenės centro (NVSC) atstovė Rolanda Lingienė.

Anot R. Lingienės, neturėtų būti daugiau sąlytį turėjusių asmenų.

„Jeigu jie laikėsi iš tikrųjų saviizoliacijos, tai šiuo atveju buvo tikėtina, kad gali susirgti, bet neturėtų būti jokių papildomų sąlytį turėjusių asmenų, ypač didelės rizikos sąlytį turėjusių asmenų. Tai šiuo metu vykdomas epidemiologinis tyrimas, tai tyrimo eiga parodys ar šie asmenys laikėsi nurodytų reikalavimų ir mūsų šalies įstatymų“, – teigė NVSC atstovė.

Kauno savivaldybės atstovas Paulius Keras taip pat tvirtina, kad viruso išplitimo rizika yra nedidelė, nes visi vairuotojai gyveno artimoje aplinkoje – viešbučio ar bendrabučio pobūdžio patalpose, kurias skyrė pati bendrovė.

Ar užsikrėtusieji iki diagnozės vyko į reisus – nežinoma. Pasak P. Kero, pirmadienį dėl koronaviruso buvo ištirti 28 bendrovėje dirbantys asmenys, antradienį – dar beveik 200. Rezultatai turėtų paaiškėti trečiadienį.

Taip pat skaitykite