Verslas

2020.07.14 19:01

Koronaviruso protrūkis Kaune: užsikrėtė 18 asmenų, atvykusių iš Uzbekistano

NVSC apie įvykį renka informaciją; Kauno poliklinika griežtina patekimą į įstaigą; atnaujinta 20.26
Šarūnas Nekrošius, LRT.lt2020.07.14 19:01

Kaune – naujas koronaviruso židinys. Pranešta, kad užsikrėtė į įmonę „Hegelmann Transporte“ dirbti atvykę Uzbekijos piliečiai.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) nurodo, kad šiuo metu žinoma apie 18 koronaviruso infekcija (COVID-19) užsikrėtusių asmenų. Visi minėti asmenys atvyko iš Uzbekistano. Apie du užsikrėtusius asmenis buvo pranešta prieš pora dienu.

Kauno miesto savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro vadovas Paulius Keras LRT.lt patvirtino apie 14 besimptomių atvejų.

Pasak jo, ištirta įmonėje dirbti ketinusių asmenų grupė, jų tyrimai parodė teigiamus besimptomius rezultatus.

Taip pat tyrimai atlikti su jais galimą kontaktą turėjusiems asmenims, jų rezultatai turėtų paaiškėti artimiausiu metu.

Visi užsikrėtusieji šį vakarą perkeliami gydytis į Abromiškes, kur priimami silpna COVID-19 forma sergantys pacientai.

Pirminiais duomenimis, visi koronavirusu užsikrėtę asmenys liepos pradžioje atvyko įsidarbinti i tarptautinius pervežimus vykdančią įmonę.

Nepatvirtintais duomenimis, antradienį paimti tyrimo mėginiai dar 180 žmonių. Jie visi priskiriami jau žemai rizikai, tačiau laukdami rezultatų taip pat turi izoliuotis.

SAM: NVSC renka informaciją

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai aiškinasi, ar užsikrėtę asmenys turėjo kontaktą su kitais asmenimis. NVSC darbuotojai taip pat atlieka kitus būtinus veiksmus ligos protrūkiui valdyti.

Sveikatos apsaugos ministerija ir NVSC imasi visų reikaimų veiksmų galimam protrūkiui valdyti.

Kauno miesto poliklinika nuo trečiadienio griežtina pacientų patekimą į įstaigą

Paaiškėjus apie galimą naują didelį židinį Kaune, sureagavo Kauno miesto poliklinikos atstovai. Jie socialinėje erdvėje išplatino pranešimą, kuriame teigia, kad nuo trečiadienio mažinamas į polikliniką patenkančių asmenų skaičius, taip pat griežtinama darbuotojų apsauga.

„Pranešame, kad Kauno mieste nustačius gausų (diagnozė patvirtinta virš 10 asmenų) įvežtinį COVID-19 infekcijos židinį, įvertinus tai, kad šiuo metu nėra nustatyti visi COVID-19 infekcija susirgusių asmenų kontaktai ir aplankytos vietos, siekdami užtikrinti maksimalią pacientų ir darbuotojų apsaugą, nuo liepos 15 d. griežtiname pacientų patekimą į polikliniką – įleisime tik iš anksto užsiregistravusius pacientus“, – teigiama poliklinikos pranešime visuomenei.