Lietuvoje

2019.10.22 18:12

Alytaus savivaldybė skelbia, kad mieste – vidutinis oro užterštumas

vardija, kaip apsisaugoti
LRT.lt2019.10.22 18:12

Gaisras, kilęs trečiadienį padangų perdirbimo gamykloje Alytuje, įnešė nemažai sąmyšio. Buvo skelbiama ekstremalioji padėtis, liepsnas malšino kelios dešimtys ugniagesių, gyventojai buvo perspėti saugoti savo sveikatą ir laikytis rekomendacijų.

Kaip praneša Alytaus miesto savivaldybė, Alytaus mieste gali būti vidutinis oro užterštumo lygis, tik gaisro židinio prieigose – aukštas.

Esant vidutiniam oro užterštumo lygiui jautrios gyventojų grupės – vaikai, vyresnio amžiaus žmonės, nėščios moterys – turėtų vengti ilgesnių pasivaikščiojimų ar kitos aktyvesnės veiklos atvirame ore, taip pat prie intensyvaus eismo gatvių, sankryžų, nes tokiose vietose oro užterštumą gali didinti transporto teršalai.

Trečiadienį mokyklose vyks tik neformaliojo švietimo pamokos

Kaip praneša alytausgidas.lt, antradienį posėdžiavusi Ekstremaliųjų situacijų komisija nusprendė palikti teisę tėvams pasirinkti – vesti trečiadienį vaikus į mokyklas ar ne.

Rašoma, kad praleistų pamokų pateisinti nereikės, o tėvams apsisprendus vesti vaikus į švietimo įstaigas, neformalus ugdymas vyks tik mokyklų patalpose.

Komisija rekomenduoja trečiadienį nevykdyti veiklos šiauriniame Pramonės rajone esančiose įmonėse.
Alytaus rajono savivaldybė antradienio rytą pradėjo gatvių valymo darbus Miklusėnuose, rašo alytausgidas.lt Specialia technika su vakuumine šluota plaunamos ir siurbiamos gatvių dulkės, kietosios daleles.

Spalio 16 d. naktį Alytaus miesto padangų perdirbimo įmonėje UAB „Ekologistika“ kilo didžiulis gaisras. Dega apie 2 tūkst. kvadratinių metrų ploto sandėliai, kuriuose laikomos naudotos padangos. Gaisrą gesino ugniagesių pajėgos iš Alytaus, Kauno, Lazdijų, Vilniaus, Varėnos ir Marijampolės.

Alytuje ir Alytaus rajone dėl didelio oro užterštumo pavojingomis medžiagomis, kurios gali netgi sukelti vėžį, paskelbta ekstremali situacija. Kai kuriose vietovėse kietųjų dalelių koncentracija trigubai viršija leistiną normą. Preliminariais skaičiavimais, gaisro padaryta žala gamtai gali siekti daugiau nei 5 mln. eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt