Lietuvoje

2019.10.22 07:53

Alytaus savivaldybė: situacija gaisravietėje gerėja, tačiau mokyklose nevyksta pamokos

laiškininkai taip pat nedirba; atnaujinta 10.36
LRT RADIJAS, LRT.lt, BNS2019.10.22 07:53

Situacija gaisravietėje gerėja, dūmų joje beveik nematyti, antradienį pranešė Alytaus miesto savivaldybė. Alytausgidas.lt praneša, kad antradienį Alytaus mokyklose pamokos nevyks, o bus vykdomi neformaliojo ugdymo užsiėmimai, todėl tėvai gali neleisti vaikų į mokyklą.

„Situacija gaisravietėje gerėja. Šįryt pakėlus droną dūmų gaisro vietoje jau beveik nebematyti. Naktį iš Naujosios Akmenės buvo atvežta speciali technika. Netrukus į gaisravietę turėtų būti atvežta ir dar viena rezervinė technika“, – teigiama savivaldybės pranešime.

Į Alytų atvyko specialioji technika, kuri turėtų padėti likviduoti gaisro padarinius. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Kanapickas sako, kad tarša pavojaus žmonėms nekelia.

„Šiuo metu negesiname gaisro, o vykdoma gaisravietės sutvarkymo operacija, kuri priklauso nuo konstrukcijų ir technikos. Naktį atvyko ekskavatorius su žirklėmis, kuris prašvitus įvertins padarinius, konstrukcijas. Mūsų padaliniai būtent budi gaisravietėje ir po išardytomis konstrukcijomis esančias gaisro liekanas gausiai perpila vandeniu. Jaučiamas kvapas, momentinė koncentracija yra galima, bet ir kaip sveikatos srities specialistai patvirtina, tai nėra kritinės ribos, kurios darytų momentinį poveikį sveikatai“, – teigia M. Kanapickas.

Miesto meras Nerijus Cesiulis sako, kad sprendimą įmonėms pradėti dirbti Pramonės rajone turi priimti įmonių vadovai, nes rekomendacijos išlieka nedirbti.

„Dūmų sumažėjo labai smarkiai, o vėjas nėra vien tik pramonės rajone, bet sukasi. Tiesiog komisija atšaukė draudimą, kuris griežtai draudė įvažiuoti į teritoriją, į kurią buvo pasisukęs vėjas. Komisija priėmė sprendimą rekomenduoti nedirbti (Pramonės rajone – LRT.lt), tai yra lengvesnė rekomendacija, jei matoma įmonėje, kad yra dūmų, kad darbuotojai jaučia kvapą ir panašiai, tada komisija rekomenduoja nedirbti”, – sako meras.

Už vaikų nelankytą dieną mokėti nereikės

Antradienio rytą Alytuje rinkosi ekstremalių situacijų komisija, kuri ir nusprendė, kad antradienį švietimo įstaigos dar nevykdys pamokų, o vykdys tik neformaliojo švietimo veiklas. Tai reiškia, kad tėvai gali patys apsispręsti, ar nori vaikus leisti į mokyklą ar ne.

Alytausgidas.lt skelbia, kad Lopšeliuose-darželiuose ir mokyklose-darželiuose, Alytaus muzikos mokykloje, Alytaus dailės mokykloje ir Alytaus jaunimo centre ugdymo procesas bus vykdomas, tačiau tėvams suteikiama teisė pasirinkti – leisti vaikus į įstaigas ar ne.

Dėl oro užterštumo Alytuje labiausiai nuo gaisro nukentėjusiuose rajonuose antradienį nedirbs laiškininkai. Šių vietovių gyventojai siuntas ir prenumeratą be eilės gali atsiimti pašto skyriuose, kurių darbo laikas sutrumpintas, arba palaukti, kol siuntiniai bus pristatyti vėliau.

Savivaldybės pranešime taip pat teigiama, kad į medikus nė vienas alytiškis dėl apsinuodijimo kietosiomis dalelėmis nesikreipė.

Be kita ko, savivaldybė teigia kol kas negalinti pasakyti, kada į Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centrą grįš iš ten praėjusią savaitę dėl gaisro evakuoti ligoniai.

Lietuvos pašto atstovė Vaida Budrienė sako, kad bus sprendžiama, ar stabdyti laiškininkų darbą ilgesniam laikui.

Gaisras padangų perdirbimo gamykloje kilo trečiadienio naktį. Ugnis lokalizuota, tačiau padangos gaisravietėje dar smilksta. Įvykio vietoje nuolatos dirba kelios dešimtys ugniagesių.

Karbauskis: dėl gaisro Alytuje poreikio skelbti ekstremalią situaciją nacionaliniu mastu nėra

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis tvirtina, kad dėl padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“ vykstančio gaisro poreikio skelbti ekstremalią situaciją nacionaliniu mastu nėra.

„Valstiečių“ lyderis nesiryžo vertinti, ar visoms tarnyboms buvo suteiktos tinkamos sąlygos gaisro gesinimui, tačiau išreiškė viltį, kad su padėtimi bus susitvarkyta.

„Man sunku būtų vertinti, kaip yra pasiruošusios tarnybos. Geriau tai matyti ministrams, kurie valdo tas tarnybas. Situacija yra tikrai skaudi ir grėsmė kilo saugumui, žmonių sveikatai, dėl to, tikiuosi, kad visi padarys tai, ką turi padaryti“, – antradienį prieš Seimo posėdį žurnalistams sakė R. Karbauskis.

Poreikio skelbti ekstremalią situaciją nacionaliniu mastu, pasak R. Karbauskio, nėra.

„Aš suprantu, galbūt vietoje atrodo, kad yra nacionalinė grėsmė, bet šnekant apie pačią grėsmę, tai ji suvaldyta, kiek suprantu, ir daroma viskas, kad padėtume žmonėms, juos apsaugotume. Nemanau, kad šiandien reikėtų tą daryti. Jei reikėjo tai daryti, tai pačioje pradžioje“, – teigė LVŽS pirmininkas.

Spalio 16-osios naktį Alytaus miesto padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“ kilo didžiulis gaisras, primena ELTA. Degė apie 2 tūkst. kvadratinių metrų ploto sandėliai, kuriuose laikomos naudotos padangos. Gaisrą gesino ugniagesių pajėgos iš Alytaus, Kauno, Lazdijų, Vilniaus, Varėnos ir Marijampolės.

Viešojoje erdvėje pasirodė informacija, kad gaisro gesinimo tarnyboms trūksta technikos, ji genda.

Alytuje ir Alytaus rajone dėl didelio oro užterštumo pavojingomis medžiagomis, kurios gali sukelti vėžį, paskelbta ekstremali situacija.

Preliminariais skaičiavimais, gaisro padaryta žala gamtai gali siekti daugiau nei 5 mln. eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.