Komunikacijos specialistas Karolis Žukauskas teigia turįs duomenų, kad Seimo narys, „Nemuno aušros“ vicepirmininkas Robertas Puchovičius aktyviai dalyvauja savo nekilnojamojo turto (NT) versluose, važinėja į statybas. Tokiu būdu, anot K. Žukausko, parlamentaras galėjo pažeisti Konstituciją ir sulaužyti Seimo nario priesaiką.
Šią informaciją K. Žukauskas antradienį patalpino savo „Substack“ platformos paskyroje.
Komunikacijos specialistas teigia, kad balandžio 9 d., tebevykstant Seimo posėdžiui, R. Puchovičius vyko į „FAMO Real Estate” vystomą kotedžų projektą netoli Lentvario. K. Žukauskas „Substack“ pasidalino apsaugos kamerų kadru, kuriame esą užfiksuotas parlamentaro automobilis „Range Rover”, išvažiuojantis iš objekto. Pasak K. Žukausko, šis atvejis – ne pirmas.
„Tai nebuvo vienkartinis R. Puchovičiaus atvykimas į Moluvėnų gatvėje (netoli Lentvario) jo įmonės vystomus kotedžus – turiu video, kaip jis ten lankėsi ir kitomis dienomis šių metų kovą ir balandį. Jam priklausanti „FAMO Real estate” čia vysto keturių kotedžų projektą“, – rašė komunikacijos specialistas.
K. Žukauskas taip pat teigė gavęs nemažai informacijos iš šaltinių, kurie esą patvirtino apie įtartiną R. Puchovičiaus veiklą. Anot komunikacijos eksperto, Seimo nariui priklauso kelios NT įmonės.
„(…) Dažnai jų vystomi projektai yra persipynę – viena įmonė stato, kita tiekia baldus (nes įrengiama su baldais), jos tarpusavyje skolinasi, ir t. t. Tos įmonės: „Tvari statyba“, „FAMO real estate“, „Constructionrk“, „Gelminta“, „Lajota“. Susijusi įmonė, kuriai anksčiau vadovavo R. Puchovičiaus brolis – „PK Projektai“, – sakė K. Žukauskas.
Anot K. Žukausko, R. Puchovičius, tapęs Seimo nariu, nepasitraukė iš šių įmonių veiklos, „nors privalėjo tai padaryti“.
„Ir tai rodo ne tik mano turimi video, bet ir daugybė skirtingų šaltinių – kas jį dažnai mato statybose, kas derina įsigyto būsto problemas, kas, būdamas NT agentu, su juo toliau vysto NT projektus“, – „Substack“ platformoje antradienį dėsto jis.

Tokiu būdu, anot K. Žukausko, Seimo narys pažeidė 60-ąjį Konstitucijos straipsnį, kuris numato, kad „Seimo nario pareigos, išskyrus jo pareigas Seime, nesuderinamos su jokiomis kitomis pareigomis valstybinėse įstaigose ir organizacijose, taip pat su darbu verslo, komercijos bei kitose privačiose įstaigose ar įmonėse”.
„Vadinasi, Seimo narys tokia savo veikla galėjo pažeisti Konstituciją ir sulaužyti Seimo nario priesaiką. O už tai jam gresia apkalta bei pašalinimas iš Seimo, su draudimu 10 metų grįžti į politiką“, – rašė jis.
2024 m. Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) pateiktoje Seimo rinkimų anketoje nurodyta, kad R. Puchovičius tuo metu vadovavo „FAMO real estate“, „Constructionrk“, „Gelminta“, „Tvari statyba“. Taip pat jis informavo esąs „Lajota“ darbų vadovu. Be to, nurodyta, kad politikas dalyje įmonių iki šiol turi akcijų.
Kreipsis į VMI, FNTT
Be to, K. Žukausko teigimu, nors formaliai statybų įmonėms dabar vadovauja politiko žmona Eva Puchovič, kai kuriems jų projektų pirkėjams kyla klausimų, ar jos vardu pasirašomi elektroniniai laiškai nėra rašyti paties R. Puchovičiaus.
Komunikacijos specialistas taip pat nurodo iš kelių skirtingų šaltinių gavęs informacijos, kad R. Puchovičiaus įmonėse statybininkams galimai mokama grynaisiais pinigais. Dėl to jis žada kreiptis į Valstybinę mokesčių inspekciją (VMI) ir Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybą (FNTT).
Pats „Nemuno aušros“ vicepirmininkas naujienų portalui „Delfi“ teigė, kad K. Žukausko paviešinta informacija yra „fantazijos“.
„Žmogus rašo fantazijas, turbūt, reikia to, kad žmonės paaukotų. Turbūt, jeigu būtų įsigyti kažkokie nauji NT objektai, aš, kaip akcininkas, žinočiau. Šiais metais, kiek man, kaip akcininkui, yra žinoma, nieko įmonė naujo nenusipirko, tai šitoje vietoje jau kaip, turbūt, gaunasi toks melas. O šiaip akcininkas, jeigu nuvažiuoju pažiūrėti, kas vyksta statybose, čia yra normalu, tai man leidžia įstatymas“, – portalui teigė R. Puchovičius.
Be to, parlamentaras patikino nedalyvaujantis įmonių, kurioms vadovauja jo žmona, veiklose. Jis taip pat neigė K. Žukausko turimą informaciją, kad įmonėse statybininkams mokama grynaisiais pinigais.



