Lietuvoje

2019.10.21 19:14

Nausėda: gaisras Alytuje parodė, kad esame pasiruošę nepakankamai

LRT.lt2019.10.21 19:14

Trečiadienį Alytuje esančioje padangų perdirbimo įmonėje kilęs gaisras rusena iki šiol. Ne ką mažiau jis sukelia ir priešpriešos tarp visuomenės ir veikiančių institucijų. Pirmadienį neapsikentęs pasisakė ir prezidentas Gitanas Nausėda.

Prezidentas tikina, kad įdėmiai seka gaisro Alytuje likvidavimo procesą ir, nors šiuo metu vieši Japonijoje, nuolat palaiko ryšį su premjeru, aplinkos, sveikatos apsaugos ir vidaus reikalų ministrais, merais. Apie situacijos pokyčius nuolat informuoja patarėjai.

„Pabrėžiu, kad pirmiausia būtų pasirūpinta žmonių sveikata ir tikslia informacija apie gaisrą bei jo padarinius. Deja, gaisras Alytuje ne pratybomis, o tikrove akivaizdžiai parodė, kad panašaus pobūdžio incidentams esame pasiruošę nepakankamai. Trūksta koordinavimo, sistemiško, savalaikio ir tikslaus informacijos teikimo gyventojams, o tarnybų darbą reglamentuojančios procedūros gali ne padėti, o trukdyti. To neturi būti“, – feisbuke rašo prezidentas.

G. Nausėda taip pat dėkojo ugniagesiams, kitų institucijų darbuotojams, gyventojams, kurie bendradarbiauja su pareigūnais.

„Ir tiems žmonėms, kurie kreipiasi į mano komandą, pasakodami savo patirtis. Esu tikras, kad kartu įveiksime šį išbandymą, o būtini pokyčiai bus įgyvendinti“, – rašoma paskyroje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt