Naujienų srautas

Lietuvoje2019.10.21 20:18

Ugniagesių profsąjungos vadovas apie gaisrą Alytuje: kai kurių išvadų ir pamokų nepadaryta jau daug metų

teigia, kad karas su ugnimi laimėtas, tačiau liko užbaigti pavojingo smilkimo procesą

Ugniagesiai jau šeštą parą kovoja su gaisras padangų perdirbimo gamykloje Alytuje, kuris kilo trečiadienio naktį. Penktadienį gaisras lokalizuotas, tačiau ugniagesiai įvykio vietoje dirba ir toliau, nes padangos gaisravietėje dar smilksta.

Savo ruožtu aplinkoje esantis cheminių medžiagų kiekis, viršijantis normas, kelia grėsmę gyventojų sveikatai, sako specialistai.

Įvykio vietoje dirbantys ugniagesiai viešojoje erdvėje jau vadinami didvyriais, kurie nepailsdami stengiasi kuo greičiau susitvarkyti su pavojingu gaisru.

Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos primininkas Saulius Džiautas sako, kad kova su liepsnomis, kuri trunka jau beveik savaitę – neeilinis įvykis ir pačių ugniagesių bendruomenėje, todėl tai rimtas iššūkis.

„Lokalizuotas gaisras reiškia, kad jis nesiplečia, yra suvaldytas. Tiesiog dabar dalykas kas, jog nėra specialios technikos, kuri galėtų nukritusias plokštes pakelti, ištempti ir kitaip sukapoti ir tai turėtų pasirūpinti vietinė valdžia, ekstremalių situacijų koordinavimo štabas“, – sakė S. Džiautas.

Profsąjungos vadovo teigimu, įvykio vietoje dirbantys ugniagesiai didvyriais savęs nelaiko, toks jų darbas, tačiau jie lygiai taip pat didvyriškai gelbsti gyvybes ir mažesniuose iššūkiuose.

„Manau, kad tai mažas karas su ugnimi, tačiau dar liko pabaigos klausimas, kada šis gaisras bus pabaigtas ir nebesmilks padangos ir bus nepavojinga kvėpuoti“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ kalbėjo S. Džiautas.

Paklausus, ar ilgalaikė kova su gaisru Alytuje atskleidė trūkumų ugniagesių gelbėtojų sistemos viduje, S. Džiautas mano, kad tam tikrų išvadų nėra padaryta. Anot specialisto, puskaukių, raspiratorių turėtų būti kiekviename ugniagesių automobilyje, yra tik kvėpavimo aparatai.

„Puskaukės ir raspiratoriai buvo atvežti tik trečią gaisro gesinimo dieną. Ugniagesiais pasirūpindavo buvusieji vadovai paskutinėje eilėje. Aš visada sakysiu, kad žmogus ugniagesių tarnyboje yra svarbiausia, o vėliau jau visa kitą. Malonu, kad nesiunčiama įsakymo būdu ir nevaromi ugniagesiai į pavojingas vietas, saugoma jų sveikata ir gyvybė. Geriau gesinsime šiek tiek ilgiau nei rizikuosime ugniagesio sveikata ir gyvybe“, – kalbėjo S. Džiautas.

Paklausus, kokia yra vidutinė alga, kurią gauna šiuo metu su ugnimi kovojantys ugniagesiai, S. Džiautas sakė, kad skaičiai įvairūs – yra, kas ir 500 eurų „į rankas“ negauna, tiesa tokių mažuma, tačiau yra Vyriausybės pažadai, kad 2020 metų pabaigoje pirminės grandies pareigūnai gaus 1000 eurų „į rankas“.

LRT.lt primena, kad ekstremalių situacijų komisija taip pat nusprendė pirmadienį uždrausti prekybą lauke bet kokiais maisto produktais.

Komisija paliko sprendimą pirmadienį iki 17 val. uždrausti dirbti Pramonės rajone esančioms įmonėms, tačiau minėtame rajone esančioms transporto priemonėms bus leidžiama patekti ir išvykti į Pramonės rajoną per Artojų gatvę.

Alytuje trečiadienio naktį kilo gaisras padangų perdirbimo gamykloje, kurios plotas siekia apie 2 tūkst. kvadratinių metrų. Penktadienį gaisras buvo lokalizuotas, tačiau ugniagesiai įvykio vietoje dirba toliau.

„Laba diena, Lietuva“. Daugiausiai uždirbusių Lietuvos sportininkų dvidešimtukas: jame – net penkiolika krepšininkų
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi