Naujienų srautas

Lietuvoje2019.10.21 22:03

Išbandymai Alytaus gaisravietėje nesibaigia: ilgai laukta speciali technika užtruko – kelyje sulūžo tralas

naujausiais duomenimis – auga užterštumas Alytaus mieste; atnaujinta 00:14
LRT.lt 2019.10.21 22:03

Ugniagesiai ir toliau kovoja su milžinišku gaisru, kuris kilo prieš šešias dienas Alytaus pašonėje. Pirmadienio vakarą miesto meras Nerijus Cesiulis pasidalino viena džiugia žinia – pagaliau sulaukta specialios technikos, kuri turėtų gerokai palengvinti visų dirbančių įvykių epicentre darbą. Tiesa, itin reikalingų ilgastrėlės karpymo žirklių teks palaukti – kelyje sulūžo ją gabenęs tralas.

Papildyta 00:04 val. Užterštumas vėl auga

Aplinkos apsaugos agentūros naujausiais duomenimis, oro užterštumas kietosiomis dalelėmis, esant prastoms teršalų išsisklaidymo sąlygoms, Alytaus mieste vėl auga.

Miklusėnų gyvenvietėje oro užterštumas mažesnis. Tokius tyrimo duomenis agentūra pateikė pirmadienio vakarą iš mobilių oro kokybės tyrimų stočių.

Antradienį įmonėms ir švietimo įstaigoms rekomenduojama nedirbti, tačiau tai turės nuspręsti vadovai. Gaisras padangų perdirbimo gamykloje kilo trečiadienio naktį. Jis lokalizuotas, tačiau padangos gaisravietėje dar smilksta. Nuo gaisro pradžios nuolatos dirba kelios dešimtys ugniagesių.

Technikos teks palaukti – kelyje sulūžo ją vežęs tralas

Pats miesto vadovas, kuris gaisravietėje būna nuo pat pirmos dienos, socialinėje erdvėje nuolat pasidalina naujausiomis žiniomis, taip pat ir rekomendacijomis gyventojams.

Pirmadienio vakarą, kaip teigia pats N.Cesiulis, į įvykio vietą atvyko speciali technika, tiesa, ilgai lauktų ilgastrėlės karpymo žirklių dar teks palaukti – iš Naujosios Akmenės jas gabenęs tralas sulūžo ties Kelme.

„Atvažiavo technika – pradėjo kasti, lupti, pasiekti ten, kur anksčiau buvo neįmanoma. Deja, vakare sulūžo vienas traktorius, tikiuosi, per naktį sutvarkys. Bet bėda po vieną nevaikšto. Tralas, kuris iš Naujosios Akmenės vežė ilgastrėles karpymo žirkles, sulūžo ties Kelme. Bet tikiu, kad tuoj gausim kitą ir tos žirklės galų gale atkeliaus į Alytų, o tada pradėsime karpyti betoną. Susiorganizavom apšvietimą, kad darbas vyktų kiaurą parą. Šiąnakt duosim garo. Bus gražu“, – optimizmo neslėpė Alytaus meras.

Tiesa, politikas pridūrė, jog taip pat jaučia nuovargį, bet palikti gaisravietės jis neketina, negana to, stengiasi būti kuo tik gali būti naudingas ir pats asmeniškai ieško pagalbos iš šalies.

Merą žavi žmonių pagalba ir geraširdė reakcija į nelaimę

Alytaus meras socialinėje erdvėje net „patrolino“ kritikus, kurių esą meras prie gaisravietės „nepasitiko su šypsenomis ir vaišėmis“.

„Tik Cesiulis – meras blogas. Labai blogas. Nes į kažkokį tai Alytaus gaisriuką kai kurių nepasitiko su šypsena ir vaišėmis. Ir dar nesutiko kai kur patylėti, kai kur kitaip pakalbėti. Tik nesuprantu, kam taip pykti. Juk visi gali kad ir kiaurą naktį būti gaisravietėje, o kažko prireikus – ieškoti, skambinti, prašyti, maldauti, rūpintis nuo maisto iki technikos. Jei čia kompetencijų nėra, tai bent dešros papjaustyti. Tikrai visi visi apsidžiaugs ir padėkos. Ir į feisbuką, jei tik tokios bėdos, galų gale bus ką įkelti“, – ironizavo meras, taip greičiausiai apeliuodamas į kai kuriuos politikus, kurie pastarosiomis dienomis užsuka į gaisravietės vietą ar reiškią nuomonę socialinėse erdvėse.

„Meru esu viso labo 5 mėnesius. Bet dievaži, dabar, kai jau žinau, galvą dedu, kad tik šitas jovalas būtų sutvarkytas. Bet čia politiniai žaidimai. Tik teisybės norisi“, – rašo meras.

Tiesa, politikas rado ir kuo pasidžiaugti – neabejingais šiai istorijai žmonėmis, kurie padeda kuo tik gali. Štai, anot mero įrašo, pirmadienio pavakarę sulaukta ne tik ūkininkės padovanotų 2 tonų vadinamojo „žaliojo kuro“, bet ir maisto produktų.

„Viena moteris atnešė į gaisrą tai, ką turėjo namuose.<..>. O kita ūkininkė iš Prienų raj. vyrams gaisre dovanoja 2 tonas žalio kuro, įtariu, jei paimsiu, čia ir vėl bus pažeidimas. Bet paimsiu, nes baigiasi taip pat greit, kaip ir vanduo. Ačiū jums už tokį palaikymą ir gerumą“, – pasidžiaugė meras.

Alytaus vadovo teigimu, visame „tame pragare“ dirbančios komandos – didvyriai ir profesionalai, kurie atlieka savo pareigą nepaisant į iškylančius nesklandumus.

LRT.lt primena, kad gaisras padangų perdirbimo gamykloje Alytuje kilo trečiadienio naktį. Penktadienį gaisras lokalizuotas, tačiau ugniagesiai įvykio vietoje dirba ir toliau, nes padangos gaisravietėje dar smilksta.

Nuo gaisro pradžios liepsnas malšina kelios dešimtys ugniagesių iš Alytaus, aplinkinių savivaldybių, taip pat ir iš kitų Lietuvos vietų, jie nuolat keičiasi pamainomis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi