Lietuvoje

2019.10.16 10:27

Gaisras Alytuje dar nesuvaldytas: evakuojamas reabilitacijos centras, į pagalbą pasitelkiama kariuomenė

gyventojai raginami pasilikti namuose, mero komentaras; atnaujinta 13.36
BNS2019.10.16 10:27

Trečiadienį gaisras kilo Alytuje, pastate, kur laikomos padangos, evakuojamas netoli gaisravietės esantis Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centras.

Alytaus miesto savivaldybės vicemeras Šarūnas Klėgeris BNS sakė, kad dėl gaisro sušauktas ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdis, jis greičiausiai vyks visą dieną.

Papildyta 13.35 val.

Dėl trečiadienį kilusio gaisro Alytaus įmonės pastate, kur laikomos padangos, aplinkos ministras Kęstutis Mažeika kreipėsi į prokuratūrą.

Ministerija, anot K. Mažeikos, gavo nepatvirtintų duomenų, kad gaisras galėjo būti sukeltas tyčia.

„Mums kyla klausimų, kad ištirtų, kiek tai galėjo būti tyčinis, kiek tai galėjo būti netyčinis atvejis. (...) Taip pat, kad paskaičiuotų kartu pajungiant mūsų pavaldžias institucijas, žalą gamtai ir išaiškinti atsakingus asmenis“, – BNS sakė jis.

Prokuratūros atstovė Rita Stundienė BNS teigė, kad prokuratūra kol kas kreipimosi negavo.

Papildyta 12.33 val.

Dėl trečiadienį Alytaus įmonės pastate, kurioje laikomos padangos, kilusio gaisro pasitelkiamos kariuomenės pajėgos, BNS informavo Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento Karinių viešųjų ryšių skyriaus vedėjas Laimis Bratikas.

Jis sakė, kad dėl kilusio gaisro į Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalioną pagalbos kreipėsi miesto savivaldybė.

„Nedelsiant Lietuvos kariuomenė aktyvavo Taikos meto užduočių budinčias pajėgas, esančias Alytaus mieste. Šiuo metu skirta ir jau pradeda veikti keliasdešimt karių su penkiomis transporto priemonėmis“, – teigė kariuomenės atstovas.

Jis tvirtino, kad kariuomenė atsigabeno keliasdešimt neštuvų, kariškų lovelių bei medicinos priemones evakuacijai ir transportavimui.

Alytaus miesto savivaldybės vicemeras Šarūnas Klėgeris BNS sakė, kad rekomenduojama visam pramonės rajonui sustabdyti darbus.

„Mes apskritai rekomendavome visam pramonės rajonui, visiems darbuotojams sustabdyti veiklą arba save apsaugoti“, – sakė vicemeras.

Alytaus mero Nerijaus Cesiulio komentaras:

„Šalia tos vietos yra savivaldybės reabilitacijos centas, kur yra 85 asmenys, kai kurie iš jų nevaikšto. Todėl dabar pagrindinis darbas yra juos išvežti“, – kalbėjo vicemeras.

Jis sakė, kad šalia yra įsikūrę miesto šilumos tinklai, svarstoma, kaip juos apsaugoti.

Anot jo, gyventojai yra informuojami tiek per žiniasklaidą, tiek garsiakalbiais, kad būtų namuose, užsidarytų šulinius ir elgtųsi pagal Sveikatos centro rekomendacijas.

Alytuje į dangų kyla tiršti, juodi debesys: pramoninių pastatų komplekse įsiliepsnojo milžiniškas gaisras

„Kariuomenė, visos struktūros yra pajungtos. Tai yra nuo kariuomenės iki autobusų, savivaldybės transporto“, – tvirtino Š. Klėgeris.

Jis teigė, kad dūmai šiuo metu neslenka į miesto pusę.

„Bus kitas iššūkis, kai pradės viskas kristi iš atmosferos. Reikės, kad gyventojai būtų namuose, nes tai kenksmingos medžiagos“, – akcentavo vicemeras.

Anot jo, bus sprendžiama dėl respiratorių dalinimo vietos gyventojams.

Dirba didelės ugniagesių pajėgos

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) duomenimis, užsidegė pramoninis pastatas Pramonės gatvėje, priklausantis bendrovei „Ekologistika“. Paaiškėjo, kad ten laikomos padangų granulės.

Gesinti gaisro išsiųstos didelės ugniagesių pajėgos. PAGD atstovės Lauros Valauskienės teigimu, įvykio vietoje dirba apie 50 ugniagesių iš Alytaus, Kauno, Lazdijų, Marijampolės padalinių.

„Situacija gana grėsminga, ugnies liepsnos didžiulės“, – sakė ji LRT RADIJUI.

Padėtį sunkina ir tai, kad dega didžiulis, apie 2 tūkst. kvadratinių metrų ploto pastatas.

Gaisro priežastis kol kas nežinoma.

Pasak L. Valauskienės, gaisravietėje dirba ir aplinkos apsaugos specialistai, jie nustatys aplinkos užterštumą.

„Esant poreikiui, jeigu bus nustatytas oro užterštumas, per gyventojų perspėjimo sistemą Alytaus gyventojams bus išsiųsti pranešimai į mobiliuosius telefonus“, – teigė ji.

L. Valauskienė sakė, kad, pirminiais duomenimis, nukentėjusiųjų nėra.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt