Naujienų srautas

Lietuvoje2019.10.18 22:46

Gaisras Alytuje: nuogąstaujama dėl žalos gamtai, ugniagesiai susiduria su sunkumais – pradėjo griūti sienos

LRT.lt 2019.10.18 22:46

Dėl trečią dieną besitęsiančio gaisro padangų perdirbimo gamykloje, ekstremalioji padėtis paskelbta jau ne tik Alytaus mieste, bet ir rajone. Alytaus meras Nerijus Cesiulis sako, kad žala, padaryta aplinkai, gali būti didesnė nei sako ekspertai.

Meras savo feisbuko paskyroje pasidalino nuotrauka, kurioje matomas negyvas zuikis. Kaip teigia Alytaus rajono Žiūkų kaimo gyventojas, gyvūnas nukrito tiesiog žmogaus akyse. Baiminamasi, kad tam turėjo įtakos oro tarša.

Meras penktadienį kartu su aplinkos ministru Kęstučiu Mažeika sraigtasparniu apžiūrėjo nukentėjusias nuo gaisro vietas.

„Ministras neabejoja – pasekmės Dzūkijai katastrofiškos. Gesinimo metu panaudota daug putokšlio, kuris yra labai agresyvus aplinkai. Ir tai yra viena didžiausių pastarojo meto nelaimių“, – rašo meras.

Kaip teigia R. Cesiulis, paskutinio oro taršos Alytuje matavimo metu oro tarša neviršijo normų. Šeštadienį taršos matavimo stotelės bus perkeltos į kitas miesto vietas.

Ugniagesiams daugėja iššūkių

Nors gaisras lokalizuotas, tačiau atsiranda vis daugiau naujų iššūkių. Kaip teigia meras, ėmė griūti pastato sienos. Tai sunkina specialistų darbą.

Dėl naujų aplinkybių keičiama gesinimo strategija. O dūmų, mero manymu, penktadienio vakarą sumažėjo tris kartus.

Apie tai, kada bus užgesintas gaisras, kol kas kalbėti sunku. Atviros ugnies niekur nėra, tačiau sukrautos krūvos padangų smarkiai rūksta. Pasitelkus sunkiasvorę techniką padangos yra vartomos, liejamos vandeniu ir perkeliamos į naujas vietas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi