Kultūra

2019.12.03 11:48

Senojo žemyno „Oskarais“ vadinamus Europos kino apdovanojimus ves lietuvė Aistė Diržiūtė

LRT.lt2019.12.03 11:48

Liko vos kelios dienos iki svarbios šventės – Europos kino apdovanojimų. Paaiškėjo, kad viena iš dviejų ceremonijos vedėjų – lietuvių aktorė Aistė Diržiūtė. Ši užduotis jai atiteko kartu su vokiečių aktore Anna Bruggemann. Europos kino apdovanojimus gruodžio 7 d., 20 val., pirmą kartą tiesiogiai transliuos ir LRT.lt.

Žinoma jaunosios kartos lietuvių aktorė bene labiausiai išgarsėjo savo vaidmeniu Alantės Kavaitės vaidybiniame filme „Sangailės vasara“ (2015 m.).

Vokietė A. Bruggemann savo šalyje garsėja ne tik kaip įvairiapusė aktorė, bet ir kino scenarijų kūrėja, už tai ji yra pelniusi Berlinalės „Sidabrinį lokį“.

32-ą kartą vyksiantys apdovanojimai rengiami nuo 1988-ųjų. Europos kino akademija vienija daugiau nei 3800 kino industrijos profesionalų, kuriems šie apdovanojimai – išskirtinė šventė.

Ceremonijos metu skelbiami net 24 nominacijų laureatai, o tam, kad renginys būtų tinkamai pristatytas visoje Europoje, jo metu dirba daugiau nei 200 žurnalistų, 25 fotografai, daugiau nei 30 televizijos komandų. Vienas iš šio tarptautinio renginio globėjų yra Lietuvos kino centras, todėl tiesioginė ceremonijos transliacija itin laukiama ir mūsų šalyje.

LRT.lt lankytojams išskirtinę transliaciją, prasidėsiančią 20 val., komentuos režisierius ir žurnalistas Karolis Kaupinis bei kino kritikė, festivalio „Kino pavasaris“ programos sudarytoja Mantė Valiūnaitė.

Gruodžio 7 d., 23 val., ceremonija bus parodyta ir LRT PLIUS kanalo bei LRT.lt žiūrovams.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt