Gyvenimas

2019.08.03 15:15

Stilistė pataria, kaip susikurti nenuobodų įvaizdį: į parduotuvę eikite kaip į žaidimų aikštelę

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2019.08.03 15:15

„Įvaizdžiui šiandien galima panaudoti beveik viską, net ir buityje randamus dalykus. Tereikia pagalvoti, kaip tai skoningai padaryti“, – LRT TELEVIZIJOS laidai „Labas rytas, Lietuva“ sako stilistė Milda Metlovaitė ir dalijasi darbe išmoktomis gudrybėmis, padėsiančiomis paįvairinti savo įvaizdį, net jei esate advokatas ar politologas, kasdien dėvintis kostiumą.

Televizijai, žurnalų fotosesijoms ar renginiams dažniausiai įvaizdžius kuria stilistai. M. Metlovaitė pasakoja, kad vis dažniau tenka rinktis itin meniškus ar netikėtus sprendimus. Pvz., kuriami futuristiniai įvaizdžiai, su pačiais netikėčiausiais aksesuarais.

„Išskirtinių įvaizdžių žavesys yra tai, kad juos kuriant gali panaudoti kone bet ką. Svarbu tik įminti mįslę, kaip tai vieną ar kitą daiktą pritaikyti drabužių ansambliui“, – įžvalgomis dalijasi stilistė.

Atrodo, kad Lietuvoje, ypač sostinės gatvėse atsiranda daugiau spalvų, tačiau populiarėja minimalistiniai stiliai, kuriuose spalvų nedaug. „Vis dėlto sakyčiau, kad šiandien mūsų jaunimas labai gerai atrodo. Tampame pasaulio dalimi. Manau, kad turime savo braižą ir tai yra labai gerai“, – pastebi pašnekovė.

Kaip paįvairinti kasdienius įvaizdžius, kad jie nebūtų nuobodūs? Stilistė patikina, kad ir kasdienius įvaizdžius galima paįvairinti. Žinoma, yra profesijų, kuriose galioja labai griežtas aprangos kodas. Advokatas ar politologas turi rengtis solidžiai, kasdien dėvi kostiumą ar marškinius, tačiau net ir jie gali pasirinkti įdomesnį diržą ar sąsagas.

„Įvaizdį lengvai pagyvina įvairūs papuošalai ar aksesuarai, pavyzdžiui, diržas ar skarelė. Galima rinktis įvairias drabužių aplikacijas. Kartais įvaizdį gali kiek pakeisti tokia smulkmena kaip nagų lako spalva.

Tarkime, tas pats klasikinis švarkas atrodys vienaip, kai jūsų nagai bus lakuoti juodai, kitaip – jei nuspręsite nagus nusilakuoti skirtingomis spalvomis“, – dėmesį atkreipia stilistė.

Taip pat ji siūlo rinktis skirtingus drabužius ir juos derinti sluoksniais, pvz., ant klasikinio švarko galima užsimesti prie įvaizdžio derančią skarelę.

Svarbiausia, anot stilistės, nebijoti žaisti: „Į parduotuvę eik kaip į žaidimų aikštelę. Kartais piniginę galima tiesiog palikti namuose ir pasimatuoti daugybę įvairiausių drabužių, net ir tų, kurių, rodos, niekada neapsirengtumėte. Taip žaidžiant tikrai atrasite ką nors netikėto“, – pasakoja M. Metlovaitė, šios gudrybės išmokusi savo darbe.

Vis dėlto, ji primena, kad charizma ar asmeninis žavesys kartais svarbiau nei drabužiai. Yra žmonių, kurie apsirengę paprastą juodą suknelę vis tik atrodo išskirtinai.

Išsamiau apie tai, ar žinomi atlikėjai, aktoriai arba laidų vedėjai visuomet sutinka apsirengti stilisto parinktus drabužius, ar žmonėms reikia stilisto paslaugų – vaizdo įraše (nuo 26.43 min.).

„Labas rytas, Lietuva“ I d. Stilistė Milda Metlovaitė apie išskirtinį stilių: aprangos taisyklės galioja visada
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt