Tavo LRT

2018.08.28 17:22

LRT vedėjų stilistė: eksperimentus su aksesuarais ir šukuosenomis pakeitė išgrynintas stilius

Nacionalinio transliuotojo televizijos laidų stilistė Marina Paškevičienė kartu su kolegomis jau šeštą sezoną rūpinasi laidų ir žinių vedėjų įvaizdžiu. Jos kurti deriniai ir atliktas darbas kasdien matomas televizijos ekrane.

„Mano diena dažniausiai prasideda nuo „Labo ryto“ įsijungimo, prasižiūriu, kaip atrodo vedėjai, ar viskas gerai. Tada ateinu į darbą ir tiesiog pradedu žiūrėti į kalendorių, kas tą savaitę filmuojasi. Būna tos rutininės laidos, tokios kaip „Labas rytas“, orų mergaitės, žinios, „Panorama“ ir taip toliau, bet būna ir kažkokie projektiniai dalykai“, – pasakojo M. Paškevičienė.

M. Paškevičienė pastebi, kad per šešerius darbo metus laidų vedėjų stilius kito. Atsisakyta ryškių detalių, aksesuarų, spalvos pradėjo šviesėti, ryškėti. Pasitarus su grimerėmis nuspręsta nebeeksperimentuoti su šukuosenomis, o pasirinkti kelias, labiausiai vedėjams tinkančias. 

„Buvo ir raštų bandoma įnešti į televiziją, ir daug aksesuarų, auskarų, įvairių peteliškių ir t. t. Buvo labai daug įvairių detalių, norėjosi kuo įdomiau padaryti tą stilių, kuo unikaliau, kiekvieną vedėją vis kažkaip unikaliau pateikti. Tačiau metams bėgant mes pastebėjome, kad geriausiai atrodo išgrynintas stilius, kai tu nebežiūri į žmogaus uždėtus aksesuarus, o žiūri jam į akis“, – tikino M. Paškevičienė.

Kol nacionalinio transliuotojo laidų vedėjų stilius nebuvo iki galo sukurtas, gerų pavyzdžių ieškota užsienio televizijoje. Vis tik skirtingose šalyse – skirtingas aprangos stilius, todėl ne viską buvo galima pritaikyti Lietuvai.

„Nagrinėjome užsienio garsiausias televizijas, tokias kaip BBC, ir darėme analizę, kaip ten rengiasi vedėjai. Aišku, kad skirtingos šalys, skirtingi mentalitetai vis dėlto atsispindi ir televizijoje. Mes žiūrėjome, kokias praktikas jie atlieka, kaip jie derina drabužius, kokie kirpimai ir t. t. Bet kuo toliau, tuo mums labiau pavyko, bendradarbiaujant ir su LRT vedėjais, ir su prodiuseriais, išsigryninti savo stilių. Dabar mes mažai žiūrime, kas vyksta kitose televizijose, nes manome, kad einame pakankamai teisingu, išgrynintu keliu. Gauname atsiliepimus ir iš žiūrovų ir į tai atsižvelgiame“, – paaiškino M. Paškevičienė.

Kaip keitėsi LRT laidų vedėjų stilius, žiūrėkite Gabijos Pilipavičiūtės reportaže.