Pasaulio lietuvių balsas

2020.12.04 19:17

Argentinos lietuviai ruošiasi tautinių šokių šventei ir kviečia dalyvauti lietuvius iš viso pasaulio

Ugnė Jonaitytė, LRT.lt2020.12.04 19:17

Lietuvių tautinių šokių kolektyvai iš viso pasaulio jau gali registruotis į 2021 metų gruodį Argentinoje, Beriso mieste, vyksiančią šokių šventę „Ten, kur Nemunas banguoja“.

Šią šventę Argentinos lietuvių kultūros ir savišalpos draugija „Nemunas“ nusprendė surengti to paties pavadinimo tautinių šokių kolektyvo „Nemunas“ 50-mečio proga.

„Manome, kad „Nemuno“ šokių kolektyvo jubiliejus būtų gera proga organizuoti tokį didelį renginį, į kurį susirinktų lietuviai iš viso pasaulio – ne tik Argentinos, bet ir Lietuvos bei kitų šalių“, – portalui LRT.lt komentuoja vienas iš šventės organizatorių, buvęs „Nemuno“ vadovas Juanas Ignacio Fourmentas Kalvelis.

Šventė įvyks 2021 metų gruodžio 18 dieną Beriso mieste. Dalyvio anketą galima užpildyti iki 2021 metų vasario 26 dienos.

Registruodamiesi šokių kolektyvai bei ansambliai galės rinktis iš trijų kategorijų: vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų. Ši šokių šventė vyks ansamblių vakaro formatu, pabrėžia Argentinos lietuvis.

„Šventėje iš viso turėtų dalyvauti apie 500 šokėjų iš Lietuvos šokių kolektyvų, ansamblių bei iš visos Argentinos, Urugvajaus, Brazilijos, JAV ir Kanados. Tikimės, kad pandemija baigsis arba jau bus vakcina“, – portalui LRT.lt sako vienas organizatorių.

Pašnekovo teigimu, ši šokių šventė yra galimybė stiprinti tiek Argentinos lietuvių bendruomenės ryšį, tiek ryšį tarp lietuvių iš įvairių pasaulio šalių. Be to, renginys, anot Argentinos lietuvio, prisidės prie Lietuvos vardo garsinimo. Renginyje tikimasi sulaukti žiniasklaidos atstovų bei žiūrovų dėmesio.

„Šis projektas taps puikia galimybe parodyti lietuviškus šokius visiems žiūrovams ir pristatyti nuostabų lietuvių šokių pasirodymą Pietų Amerikoje“, – įsitikinęs J. I. Fourmentas Kalvelis.

Šokių šventės kūrybinę grupę sudaro šventės scenarijaus autorius ir meno vadovas prof. dr. Vidmantas Mačiulskis, dabartinis „Nemuno“ vadovas Nicolas Cabrera Dulke ir buvęs „Nemuno“ vadovas J. I. Fourmentas Kalvelis. Planuojama, kad prie šventės organizavimo prisidės Beriso miesto savivaldybė ir Lietuvos nacionalinis kultūros centras.

Lietuvių kultūros ir savišalpos draugija „Nemunas“ yra pirmoji lietuvių bendruomenė Pietų Amerikoje, 1909 m. rugpjūčio 17 d. įsikūrusi Beriso mieste. Jos tikslas – suvienyti visus lietuvių palikuonis, gyvenančius Beriso miesto apylinkėse, padėti išlaikyti lietuvių kalbą, kultūrą, tradicijas ir tapatybę.

Po šios draugijos stogu susibūrę 4 lietuvių šokių kolektyvai, čia dėstomi lietuvių kalbos kursai, nuotolinės paskaitos apie Lietuvos kultūrą ir kalbą, vyresni bendruomenės nariai susirenka į popietės arbatėlę, taip pat organizuojami kiti renginiai, jie šiuo metu vyksta virtualiai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt