Naujienų srautas

Istorijos2020.04.07 10:53

Argentinoje gyvenanti lietuvė Dalia puoselėja lietuvybę, bet pripažįsta – turėti dvi tėvynes yra sunku

Argentinos lietuvė Dalia Kairelis prisipažįsta, kad jai nelengva. Širdyje turėdama dvi tėvynes ji vis tiek jaučiasi kažko netekusi. Priešingai nei jos vaikai. Štai viena dukra, metus pasimokiusi lietuvių kalbos, lieka studijuoti Vilniaus universitete. Kita po mokyklos Argentinoje žada irgi važiuoti į Lietuvą.

„Augau šeimoje, kurioje buvo daug kalbama apie tą nepasiekiamą prarastąją žemę. Nuo tada manyje apsigyveno dvi tėvynės“, – pasakojo moteris ir tuoj pat prisipažino, kad nuolat jaučiasi tarsi padalyta į dvi dalis.

Kai širdyje – dvi tėvynės: Argentinos lietuvė Dalia Kairelis pripažįsta, kad jaučiasi kažko netekusi

Būdama Argentinoje ji ilgisi Lietuvos, o ilgėliau pabuvusi savo protėvių žemėje jau nori sugrįžti namo. Ji įsitikinusi, jog imigrantai ir imigrantų vaikai turi kitokią pasaulėžiūrą nei argentiniečiai ir šie to nesupranta.

„Mes turime dar kažką, ko neturime čia ir dabar. Turime dar kažką, kas yra prarasta.

Per televiziją matėme tankus Vilniuje ir ėjome protestuoti prie Sovietų sąjungos ambasados, kad pasaulis sužinotų, kas vyksta Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse. Siekėme, kad Argentina pripažintų Lietuvos nepriklausomybę“, – laidoje kalbėjo pašnekovė.

Dalia iki šiol saugo ir savo šeimos moterų tautinius kostiumus. Jie jai yra ypač brangūs, tad nenuostabu, kad šiuose namuose užaugę vaikai taip pat noriai vyksta į Lietuvą.

Dalios vyras Ignacio taip pat labai palaiko savo žmoną. Jis sako, kad ir Lietuvoje šiuo metu gyvenančios judviejų dukters Chuanos laukia šviesi ateitis.

Pačią Dalios ir Ignacio dukrą Ignas Krupavičius pakalbino jau Vilniuje, kur ji jau kurį laiką gyvena bei toliau gilina savo lietuvių kalbos žinias. Mergina neslėpė džiaugsmo, kad gali gyeventi savo protėvių tėvynėje bei jau neblogai susikalba su vietiniais gyventojas, jaučiasi kaip namuose.

„Rašyti (lietuviškai) dar sunku. Ispaniškai nėra tokių ženklų, kokie yra lietuvių kalboje, todėl negaliu girdėti skirtumo.

Jaučiuosi kaip būdama namuose. Argentinoje yra kultūros skirtumai, bet jaučiu, kad galiu gyventi čia (Lietuvoje). Pasiilgstu, mamos, tėčio, šeimos, bet nejaučiu, kad tai būtų kita šalis. Esu namie“, – sakė jauna lietuvių kilmės argentinietė.

Skaičiuojama, kad dabar Argentinoje, kurioje tilptų 43 Lietuvos, lietuviškų šaknų turi iki 200 tūkstančių žmonių, o septyniose vietos draugijose buriasi iki pusantro tūkstančio narių.

Plačiau – „Labas rytas, Lietuva“ laidoje.

Tai penktasis pasakojimas iš ciklo „Pasaulio lietuviai Argentinoje“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi